Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки

Здрастуйте, дорогі садівники! Як хочеться зробити свою ділянку найкрасивішим! Іноді це втілюється за рахунок простих рішень. Так, бересклет – чагарник, відомий багато-багато років, але повсюдно на дачах його не зустріти. І абсолютно марно, адже це дуже красиве рослина.

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Бересклет європейський, назва якого на латині звучить як «euonymus europaeus», є різновидом квітучих чагарників. Це пишне влітку, а восени ще й надзвичайно яскрава рослина надзвичайно популярне в Європі та Північній Америці.

На жаль, у нашій країні бересклет європейський в ландшафтному дизайні люди використовують не так вже часто.

Це трохи дивно, тому що в парках бересклет можна зустріти завжди, відповідно, рослина це відоме. Правда, зараз популярність його серед росіян повільно, але зростає. Бересклет європейський відмінно переносить клімат центральної смуги Росії, так як володіє хорошою стійкістю до морозів. Це ще один плюс цього чагарника.

Бересклет в саду

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Бересклет європейський охоче використовують у своїй роботі фіто-дизайнери. Восени він виглядає фантастично красивим, а взимку з його гілок не опадають яскраво-червоні плоди, що густо вкривають крону.

Уявіть таку красу на тлі сліпучо білого снігу! Напевно вам захочеться милуватися цією картиною з свого вікна, якщо живете в приватному будинку.

Крім того, euonymus europaeus можна використовувати для зміцнення грунту на схилах, так як коренева система кущів дуже густа. Сорт не боїться частої стрижки, тому з нього виходять чудові живі огорожі, топіари, що видно на фото. В парках і садах бересклет можна висаджувати як фон для змішаних квітників.

Види бересклету європейського

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Існують різні види цього сорту:

  • вид pendula відрізняє плакуча крона;
  • бувають невеликі чагарники або навіть карликові – їх називають nana;
  • дуже цікаво виглядає вид intermedia;
  • різновиди відрізняються жовто-зеленими, пурпуровими або сріблясто-зеленим листям;
  • бересклет європейський «Шервудський» буде добре рости навіть у початківців садівників, оскільки стійкий до морозів, посухи, прекрасно себе почуває в міському середовищі.
Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Мабуть, найкрасивішим видом цього чагарника є Ред Каскад. Всю весну і літо він цвіте скромними жовтими квіточками, малопомітними в густій кроні. Восени ж чагарник перетворюється до невпізнання. Кущі Ред Каскад дуже красиво виглядають як поодинці, так і у вигляді композицій і живоплотів.

Листя втрачають свій рівний темно-зелений колір і стають різнобарвними — рожевими, фіолетовими, бордовими, червоними, малиновими. Гілки густо вкриваються плодами помаранчевого, рожевого, червоного кольору.

найцікавіше те, що плоди з гілок не опадають до самої весни. Взимку на тлі снігу живопліт з бруслини red cascade виглядає просто чудово. Втім, яким би не було опис, оцінити пишноту бруслини можна тільки на власні очі.

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Звичайно, будь-якого з вас, вирішив посадити цей чагарник, що буде хвилювати питання: отруйний він чи ні? Це правильно, тому що у всіх є маленькі діти і тварини, а яскрава рослина завжди залучає до себе.

Плоди бруслини неїстівні, навіть злегка отруйні, але в медицині їх використовують досить активно. Серйозної загрози сік бруслини європейської, але посадку, обрізку краще робіть в рукавичках.

Структура деревини настільки щільна, що з неї можна робити шевські цвяхи, гачки, клавіші для музичних інструментів, навіть гравюри. Міцність цієї деревини порівнянна з міцністю металів.

Вимоги до грунті

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Посадка бруслини європейської та догляд за ним не вимагають якихось особливих тонкощів. Еиопумиѕ europaeus, як і більшість чагарникових рослин, любить родючий грунт, насичену вапном.

Йому потрібно багато світла, тому садіть кущі тільки на відкритих сонцю місцях. Якщо бересклет посадити в затіненому місці, то забарвлення листя і плодів вийде бляклої.

З погляду сприятливого клімату для нього в нашій країні краще всього підходять умови європейської частини Росії, Кавказу та Криму, так що якщо ваша ділянка знаходиться в Підмосков'ї, сміливо висаджуйте бересклет.

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Рослина легко переносить пересадку. При цьому заповніть яму дернової землею, торфом і піском у пропорції 1:2:1, а також додайте туди гашеного вапна.

Відразу після пересадки кущик рясно полийте і наступні чотири дні щодня поливайте. Надалі цього можна не робити, за винятком надто вже спекотних днів. Навесні і восени бересклет підгодовуйте вапном і мінеральними добривами.

Обрізку сухих гілок ви можете робити в будь-який час, а ось формувальну стрижку – тільки після плодоношення куща.

Як використовувати бересклет європейський для оформлення ділянки-

Посадити бересклет можна насінням. Їх посійте восени, укрийте сухим листям. Якщо будете садити навесні, то насіння потрібно попередньо тримати 3 місяці у вологому піску в теплі – при 35 градусах Цельсія. Але, звичайно ж, кущ буде рости швидше, якщо ви посадите держак.

Влітку ваш euonymus europaeus, може, буде не особливо помітний, а ось восени чекайте захоплених відгуків сусідів!

Дата публикации: 13.09.18