Як створити ідеальний верх стриженої огорожі?

Стрижені огорожі є найбільш класичним інструментом ландшафтного дизайну. Строгі і досконалі, вони задають настрій, структуру і форму, є основообразующими елементами і відіграють роль архітектурних акцентів не в меншій мірі, ніж зонують простір і виконують роль захисту. Але створити бездоганні зелені стіни далеко не просто. Особливо, якщо мова йде про стрижку і формуванні огорожі своїми силами. Найбільш складним моментом в обрізанні завжди є створення верхньої лінії, яка і визначає, як саме буде виглядати ваша зелена огорожа – як вчинене прикраса ділянки або недбалий об'єкт.

Як створити ідеальний верх стриженої огорожі?- жива,огорожа,зелений,паркан,стрижка,верхня,лінія,як формувати,фото

Чому так важлива верхня лінія?

Стрижка верхнього краю живоплоту — процес відповідальний. Будь-яка помилка, допущена в процесі обрізки, буде очевидна і з близької відстані, і на віддалі. Більш того, навіть маленький недолік може виявитися справжньою візуальної катастрофою.

Акуратно і рівно обрізати верх живоплоту – непросте завдання, що вимагає тренування і вправності. І, як правило, вважається, що чим більше огорожа, тим складніше її підстригти. Але насправді незалежно від того, чи йдеться про низький самшитовом бордюрі або високої стіни з бирючини по периметру ділянки, акуратна обрізка саме верхнього краю вимагає однакової складності робіт.

Багато садівники воліють довіритися в цьому процесі професіоналам, особливо якщо обсяг живоплотів, займана ними площа досить велика, а фронт роботи передбачає значне фізичне навантаження. Але є виверту, секрети і пристосування, які дозволять зробити ідеально рівний верх огорожі самостійно.

Як створити ідеальний верх стриженої огорожі?- жива,огорожа,зелений,паркан,стрижка,верхня,лінія,як формувати,фото

Кілька прийомів, що дозволяють створити ідеальний верх стриженої огорожі

Перша і найпростіша стратегія – створити для себе орієнтир, рівну лінію, по якій ви зможете орієнтуватися і рухатися під час роботи, не втрачаючи при цьому загальних покажчиків і завжди «відчуваючи» ступінь обрізки.

Для цього достатньо по кінцях огорожі поглибити в землю 2 досить довгих кілочка, стовпчика або рейки, висота яких перевищує висоту самої огорожі. Натягнувши між ними мотузку або мотузку на висоті, на який ви хочете обрізати верхній край вашої огорожі, ви отримаєте ідеальну лінію. Відступити від неї під час роботи, втратити орієнтир буде досить складно.

Незважаючи на те, чи будете ви стояти на землі або обрізка зажадає роботи на висоті, вам буде достатньо лише выстригать зручним інструментом всі гілки, які розташовуються над вашою мотузяній лінією. Таким чином верхній край огорожі дійсно буде виконаний «під лінійку».

Як створити ідеальний верх стриженої огорожі?- жива,огорожа,зелений,паркан,стрижка,верхня,лінія,як формувати,фото

Є й інші варіанти, які дозволяють стригти огорожа рівне:

  1. Створити шаблон «профілю», або розрізу огорожі з фанери або картону, який поміщають між рослинами і використовують як орієнтир.
  2. «Коробка» або «столик» – шаблон з картону чи дерева, який імітує бічні і верхню боку огорожі у формі букви П або трапеції без низу і одягається на неї зверху.
  3. Рівний лист фанери чи широкої дошки і рівень для виміру горизонтальності укладання, якими переменяют состриженное і перевіряють рівність.

Але всі ці варіанти краще «працюють» на низьких огорожах, а от на висоті по них орієнтуватися набагато складніше. Та й більше основного способу вони вимагають досвіду і вправності.