Як прибрати нерівності на газоні

Як прибрати нерівності на газоні-

Доглянутий, рівний газон – мрія кожного власника садової ділянки. Як приємно милуватися яскравою, свіжою травою, блискучі на сонці! А як здорово пройтися по пишному, густому зеленому килиму, і навіть полежати на ньому! Але часто буває, що западини і залисини на ділянці затьмарюють всю картину. Сайт про дачу ділиться секретами – як зробити газон рівним і красивим.

Рівний газон – легко і просто

згодом старий газон рідшає і покривається "дірками". Нерівності можуть виникнути із-за надто інтенсивного використання ділянки та застосування важкого садового інвентаря. В результаті трава зношується, з'являються ущільнення ґрунту і нерівності. Різкі перепади температур теж негативно впливають на поверхню газону. В деяких місцях можуть утворитися купини і ямки.

Мати рівний газон на своїй ділянці може кожен бажаючий. Головне, відразу забезпечити йому належний догляд і приймати профілактичні заходи.

Як прибрати нерівності на газоні-

Перш за все, треба правильно підготувати грунт:

 1. Зніміть верхній шар землі.
 2. Вирівняйте катком нижній шар.
 3. Розподіліть знову грунт з верхнього шару товщиною 15 див.
 4. Розрівняйте його граблями.

Регулярний догляд допоможе вам уберегти газон від пошкоджень. Важливо поливати, провітрювати і удобрювати його, щоб покращити ріст трави. Влітку розподіляйте добрива по поверхні грунту, щоб трава зміцнилася і стала густішою. Для провітрювання грунту і видалення невеликих нерівностей використовують аератори або вертикуттеры, які розпушують верхній шар землі.

Як прибрати нерівності на газоні-

Не ходіть по мокрому газоні після рясних дощів, а також не возите газонокосарки та тачки. Під їх вагою утворюються борозни і ущільнення. Щоб уникнути цього, заздалегідь прокладіть на ділянці доріжки.

Як зробити газон рівним, якщо нерівності все ж з'явилися

Як прибрати нерівності на газоні-

Не варто боротися з нерівностями за допомогою катка. Він підходить тільки для піщаного грунту, інакше ущільнень вам не уникнути. Краще надріжте шматки дернини з чотирьох сторін на глибину приблизно 7см і відігніть краю. Додайте землі або приберіть зайву, щоб вирівняти поверхню. Розрівняйте і добре полийте газон.

Якщо на газоні з'явилося багато бур'янів, заново засійте його. Видаліть верхній шар і відкладіть його вбік. Нижній подслой вирівняйте, а зверху розподіліть верхній шар, додавши в нього компост. Гарненько розрівняйте поверхню і посійте насіння, або постеліть рулонний газон.

Як видалити купини на газоні

Як прибрати нерівності на газоні-
 • Щоб позбутися від купини висотою до 10 см, підніміть шматок землі і розбийте його лопатою.
 • Взрыхлите і розрівняйте нижній шар, покладіть дерен на місце.
 • Ще раз підніміть його, щоб видалити надлишки грунту.
 • Гарненько вирівняйте поверхню і полийте.

Як прибрати западини на газоні

Як прибрати нерівності на газоні-
 • газонної западині зробіть надріз хрестом рівно по центру ямки.
 • Відпустіть коріння трави в цьому місці і переверніть дерен, щоб він розсипався.
 • Западину заповніть орної глинистої землею і розрівняйте совком.
 • Поверніть на місце шматки газону, примніть і полийте.

Догляд за газоном не легка праця. Зате результат буде того коштувати. Здоровий рівний газон лежить під ногами, наче пухнастий зелений килим. Своїм зовнішнім виглядом він буде радувати всю вашу сім'ю і гостей будинку.

Клабукова Тетяна

Дата публикации: 13.09.18