Як правильно навесні доглядати за хвойними рослинами

Вітаю вас, друзі! Прикрашені хвойниками ділянки просто прекрасні, адже правда? Вони створюють особливий, елегантний стиль. Попереду зима – складний час для всієї рослинності. Але й весна не за горами, і про це варто подумати вже зараз.

З приходом весни перед садівниками стає головне завдання: привести в порядок і підкріпити життєві сили всіх кольорів, чагарників і дерев. Догляд за хвойними рослинами навесні, в принципі, не складніше, ніж за іншими. Дізнаємося про всі заходи, які необхідно вжити для саду.

Зміст:

  1. Що потрібно буде зробити?
  2. Який ще догляд може вимагатися навесні?
  3. Що потрібно зробити після посадки?
Як правильно навесні доглядати за хвойними рослинами-

Що потрібно буде зробити?

В першу чергу, навесні потрібно виконати наступне:

  • дати добрива;
  • мульчувати;
  • обрізати гілки.

З чого почати?

Станьте поряд з рослиною хвойних і подивіться, як воно виглядає. Може бути, ви захочете створити яку-небудь певну фігурну стрижку? Подумайте про це заздалегідь, адже отримати бажану форму складно. Але про це пізніше. Для початку потрібно зробити найголовніше.

1. Мульчувати

Шар мульчі допоможе вам впоратися з бур'янами, зменшивши їх кількість і знизивши швидкість проростання. Також він здатний захистити грунт від ерозії.
Найбільш часто для цього вибирають шишки (подрібнені) або соснову кору. За винятком інших переваг, це ще буде і красиво, більш природно.

2. Обов'язково знадобляться спеціальні добрива

Як правильно навесні доглядати за хвойними рослинами-

Наприклад, Амос, Нітрофоска, Кеміра. Вносити їх потрібно в тій кількості, що вказано на етикетці. В основному, підживлення для хвойних дерев і чагарників випускаються у формі гранул, а значить діють пролонговано.

Вони можуть «розсмоктуватися» протягом 3-6 місяців, і весь цей час до хвойному дереву або чагарнику будуть надходити корисні мікро - і макроелементи, що сприяють його росту і розвитку, допомагають уникати хвороб.

Як правило, розсипають добрива колом, зовсім трохи занурюючи в землю.

3. Зверніть увагу на всі сухі гілки, наявні на рослині

Видаліть їх. Декоративні кипариси, туї та ялівці, а також гірські сосни можуть в кроні мати омертвленную хвою. Якщо вона є і у вашого дерева, обов'язково позбавтеся від неї.

Обрізати гілки садівники радять у разі, якщо ви хочете дати хвойному деревця можливість розгалузитися, а для цього потрібно уповільнити зростання. Для створення форми теж проводиться стрижка. Більш того, після цих заходів рослина стане відчувати себе відмінно, так як циркуляція в кроні кисню покращиться, відповідно, і виглядати хвойна рослина буде привабливішим.

З соснами, ялинами і ялицями будьте гранично обережні. Якщо ви сильно пошкодите крону або видаліть ще живі гілки і верхівки, дерево може дуже сильно постраждати. Садівники радять робити обрізку щорічно, поступово і рівномірно. Я, по незнанню, кілька років тому, захопилася обрізанням і ледве не погубила молоду ялинку на своїй ділянці.

Окремо варто відзначити, що при бажанні ви можете обстригти декоративне хвойна рослина так, щоб серце завмирало від чарівності, як тільки будете дивитися на нього. Стрижка дозволяє створювати неймовірної краси клумби (з використанням низькорослих хвойників) і композиції з декількох видів. Цим також краще зайняти навесні.

Сухі гілки зрізайте не тільки після зимівлі. Стежте, щоб їх не було протягом усього року.

Який ще догляд може вимагатися навесні?

Як правильно навесні доглядати за хвойними рослинами-

У період з лютого до кінця квітня з'являється небезпека отримання сонячного опіку. Інший чинник, який може пошкодити дерево, висушування крони. Останнє найчастіше відбувається в той час, коли коренева система не може відновити водний баланс. Хвоя висихає від зневоднення. Цьому сприяє вітряна або сонячна погода в період випаровування вологи з хвої. Дуже швидко відбувається висушування.

Від цих та деяких інших проблем допоможе вберегтися укриття. Можна обмотати дерево у кілька шарів нетканим матеріалом, або зробити щось на зразок куреня. Вони заховають від сонячних променів гілки і запобіжать висушення грунту. Тільки не робіть укриття надто щільним, адже до хвойної рослинності повинен надходити повітря.
У березні і квітні все ще можуть стукнути морози.

Це дуже небезпечно, тому що в даний момент морозостійкість рослин значно знижується. Якщо малюків можна вкрити, то високі і пухнасті деревця ніяк не сховаєш. Це особливо стосується теплолюбних хвойників. І залишається тільки один варіант – утеплення кореневу систему. Знову ж таки, допоможе мульчування пристовбурних кіл торфом.

Що потрібно зробити після весняної посадки хвойного рослини?

Як правильно навесні доглядати за хвойними рослинами-

Після посадки потрібно буде періодично рихлити землю, обов'язково дати підгодівлю і видаляти бур'яни по мірі їх зростання. Розпушування ґрунту виконуйте акуратно, так як коренева система розташовується не надто глибоко, і ви можете її пошкодити.

Пам'ятайте про шкідників і захворювання. Коли помітите які-небудь ушкодження, відразу вживайте заходів в залежності від того, що саме завдало йому шкоди.

Як молоді, так і вже дорослі хвойні рослини потребують вологи, хоча багато хто і вважає їх невибагливими. Туя вимагає, щоб грунт постійно була зволожена, на відміну від сосни, якої багато води не потрібно. Особливо уважними будьте в період посухи.

Дата публикации: 13.09.18