Як ми садили газон

Газон (від фр. gazon) — штучний дерновий покрив, створюваний шляхом вирощування різних трав, переважно багаторічних видів родини Злаки.

Як ми садили газон-

© tarchamps

Класифікація газонів.

Декоративні

 • Партерні: Партерні газони можна назвати одними з найбільш елегантних і потребують найбільших зусиль у їх підготовці. В цілому, їх можна назвати самими якісними газонами – газонами еліт класу. При цьому партерний газон може бути не лише плоским, але і мати дерев'яні підпірні стінки, які найкращим чином змінять образ ландшафту вашого саду.
 • Звичайні: Звичайний декоративний газон може складатися з тих же видів трав, що і партерний, однак, до нього не пред'являється таких високих вимог щодо якості, а, значить, він може дещо рідше скашиваться, обходитися меншою кількістю добрив і води. Випадкові бур'яни, які проросли на такому газоні, теж не стануть катастрофою.
 • Мавританські: Мавританський газон дещо відрізняється від інших видів газонів. Адже крім газонних трав в ньому використовуються і польові квіти. А це може стати одним з можливих способів наблизитися до природи і відновити давно порушений екобаланс хоча б у себе в саду. При цьому доглядати за мавританським газоном з тією ж ретельністю та послідовністю, що й за звичайним газоном, не треба.
 • Лучні: Однією найбільш важливою декоративною особливістю лугового газону можна назвати його невимушену природність і одночасно красу. Адже луговий газон імітує своєрідний природний луг в ідеальному виконанні. Особливо добре, коли куплений вами ділянка вже мав цілком природний луговий газон. Це дасть вам можливість вдосконалювати те, що вже дала природа, а це зараз так модно.

Газони спеціального призначення

 • Спортивні: Спортивний газон повинен бути стійким до високих навантажень, а також до несприятливих погодних умов. У дощову погоду на ньому не повинно з'являтися калюж або бруду, а на суху – пилу; газон повинен бути м'яким, зручним для спортивних ігор. Тому дернина спортивного газону відрізняється великою міцністю і еластичністю, однак вимагає підвищеної уваги у формуванні та догляді.
 • Газони спеціального призначення висівають в цілях зміцнення укосів, схилів, задерніння узбіч доріг, пологих берегів водойм. Для цього використовуються травосуміші з швидкозростаючих і утворюють щільну дернину злаків.
Як ми садили газон-

© VivaoPictures 

З чого почати?

Спочатку визначте, який газон ви хочете розбити у себе на ділянці. Від цього залежить комплекс проведених робіт. Наступні питання допоможуть вам зрозуміти, який саме газон підходить для вашої ділянки

 1. Як ви плануєте використовувати газон?
 2. Де ви хочете бачити газон?
 3. Якого розміру буде газон?
 4. Якої форми і стилю буде газон?

1.  Як ви плануєте використовувати газон?

 • Пікнік, сімейний відпочинок, прийом гостей.
 • Активний відпочинок, дитячий майданчик.
 • Окремий елемент декору саду.
 • Нічим не задіяна площа ділянки.

2. Де ви хочете бачити газон?

Швидше за все, що місце під пікніки, спільний відпочинок або дитячий майданчик ви захочете розмістити ближче до житловій зоні. Газон як декоративний елемент, швидше за все, буде розміщений на самих розглянутих ділянках і, звичайно ж, є й такі куточки саду, в які не часто хтось заходить, але і там хочеться краси і порядку.

3. Якого розміру буде газон?

До вирішення цього питання підійдіть серйозно, тому що від цього залежать і фінансові і трудові витрати. А може бути ви все-таки захочете розбити на цьому місці квітник, скопати грядки, розбити декоративний город або посадити кущ, дерево. Газон не просто закладають, за ним доглядають.

4 Якої форми і стилю буде газон?

Якщо ваш ділянка оформлена в строгому класичному стилі, ще його називають формальним, то і форми газону повинні бути правильними, геометричними. Ну а якщо ваш ділянка неформальний, до таких стилів відносять котеджне і дикі сади, то вам підійде газон плавних форм і вигинів, що повторює форми доріжок, квітників.

Як ми садили газон-

© PinkMoose

Створюємо газон

Відповівши на поставлені вище питання і визначивши стилістику і приналежність газону, приступаємо до робіт.

Перш ніж сіяти насіння трави, потрібно провести комплекс підготовчих робіт. Вибраний для газону ділянку потрібно очистити від сміття та каміння, видалити бур'яни. Розмітьте територію майбутньої галявини. Межі ділянки з прямими кордонами розмічайте по мотузці, натягнутій між кілочками. Хвилясті лінії кордонів робіть по викладеної в потрібній формі мотузці або шланга.

У себе на ділянці ми почали підготовку ділянки під звичайний газон ще з весни попереднього сезону, перекопали ділянку, видалили всілякі корінці, підсипали родючого шару землі з суміші перегною, торфу і піску, вирівняли ділянку,  накрили ріллю укривним матеріалом і залишили відділок відпочивати. Протягом всього сезону ми знищували всі бур'яни, що з'являються на майбутній галявині за допомогою «Раундапу» і підгодовували землю мінеральними добривами.

Навесні наступного року перед самим посівом зробили ще одну перекопування, внесення добрив і розрівнювання ділянки. Посів насіння  краще проводити ближче до вечора в безвітряну погоду у вологий грунт. Розділіть насіння на дві частини і рассейте першу половину вздовж засівати ділянки, а другу поперек. Звичайно ж, зручніше скористатися сівалкою, але де ж її взяти? Після посіву пройдіться по землі легкими граблями, але не заглубляйте насіння занадто сильно, інакше вони не проростуть. Коли ви розпушили і розрівняли землю, слід її ущільнити. У нас, на жаль, немає спеціальних ковзанок, тому ми застелили поверхню дошками і походжали по них. Вийшла просто відмінна майданчик.

Як ми садили газон-

© holisticmonkey

Після того як зроблені всі вищевказані роботи, добре пролийте землю методом розбризкування, не допускайте розмивання грунту, т. к. вода може вимити насіння трави і землю, чому газон вже буде негарним. Після поливу ми вкрили свій майбутній газон нетканим покривним матеріалом типу «спонбонд», щоб дихала трава, зберігалася волога, а птахи не поїли насіння. Тепер не забувайте поливати газон кожен день, поки не прийде час його стригти. Полив газону завжди виробляють методом дощування, так земля зволожується рівномірно по всій площі, що сприяє дружному росту трави. Там, де не вистачає вологи, з травою успішно конкурують бур'яни, випереджаючи її в рості і розвитку. Поганий полив особливо шкідливий при проклевывании насіння і для молодих сходів. Набряклі і почали проростати насіння, не отримуючи необхідної кількості вологи, просто гинуть, а молоді сходи з-за водного дефіциту постійно перебувають у стані стресу, жовтіють і врешті-решт теж гинуть.

В суху погоду достатнім вважається полив з розрахунку 10 л води на 1 м2 газону і ніяк не менше

Як бути, якщо ви не маєте можливості поливати газон щодня, а приїжджаєте на ділянку тільки на суботу і неділю? Виконуйте посадку газону у другій половині літа, коли спадає спека, а ймовірність дощів досить велика.

Як ми садили газон-

© barnoid

Основні прийоми.

Стрижка

Першу стрижку газону проводять, коли трава відросла на 7-8 см, після цього в залежності від  того, який газон у вас розбитий, її проводять з різними інтервалами і на різну висоту

 • Партерний –  Косіння проводять кожні 3-4 дні на висоту 1-2см.
 • Звичайний – 5-7 днів на висоту 3-4см.
 • Мавританський – Косіння проводять тільки в кінці сезону.
 • Луговий –  Косять луговий газон не менше одного разу на місяць, і його висота може бути 7-10 див.
 • Спортивний – Косіння проводять кожні  10 днів на висоту 4-5 див.

Останній укіс у році проводиться приблизно за півмісяця до випадання першого снігу.

Полив

Поливають газони щодня методом дощування, або через день, але у такому разі полив повинен бути рясним. Проводити полив можна рано вранці або пізно ввечері, але, ні в якому разі не вдень, інакше трава пожовтіє.

Підживлення

При інтенсивному рості і частих стрижках з ґрунту виноситься багато поживних речовин, тому періодично роблять підгодівлі. Їх частота і вид добрива залежать від стану травостою. Якщо трава починає жовтіти, бліднути, гірше рости, незважаючи на достатній полив, значить, пора підгодувати її азотним або повним мінеральним добривом з розрахунку 15-20 г на 1 м2. Вносити добриво можна як в розчиненому вигляді при поливі, так і рівномірно, розсипаючи сухі гранули по подстриженному травостою перед поливом.

Як ми садили газон-

© Sir Mildred Pierce

Сподіваюся, мій досвід допоможе вам створити свою галявину і тим самим привнести на свою ділянку ще трошки краси. З задоволенням впізнаю і про ваших способи посадки газону.

Ремонт бойлерів Львів