У маленької фіалки великий потенціал

Фіалка – невеликий скромний квітка, який ще називають братики, сорочье насіння, зозулины черевички, камчуг, золотуха, братки, іван-да-марья, сороканедужнк. Зрозуміло назва братики. У квітки п'ять пелюсток: два верхніх – фіолетові, два бічних -блакитні і один нижній – світлий з смужками. А сороканедужник? Виявляється, і це назва виправдовує себе.

Скільки у фіалках різних корисних речовин, перераховувати не буду, повірте, що багато, та й мудровані слова. З фіалки готують препарати, за допомогою яких лікують бронхіт, ларингіт, гастрит. У народній медицині фіалку триколірну застосовують при золотусі, подагрі, ревматизмі, рахіті, як потогінний і відхаркувальний засіб.

У маленької фіалки великий потенціал-

© Tom.kКрім фіалки триколірної, можна використовувати в лікувальних цілях і фіалку польову, а також нічну фіалку. У останньою лікарською сировиною служать кореневі бульби. Квітки нічної фіалки білі, але не бляклі і злегка відливають перламутром. Зібрані бульби потрібно обов'язково очистити від шкірки і опустити в окріп на кілька хвилин, після чого їх сушать. Кореневі бульби називаються сапеп. У них багато слизу і крохмалю, тому вони володіють обволікаючим дією. Бульби дуже калорійні і для виснаженого хворобою людини можуть служити цілющим бальзамом. Приготувати його просто: стовкти висушений салеп в порошок і змішати 1 частина порошку з 10 частинами холодної кип'яченої води, гарненько збовтати і поступово додати 90 частин киплячої води, потім ще раз як слід збовтати отримане ліки. Таку казкову суміш можна також приготувати і на молоці, і на бульйоні, і на вині. Не треба лінуватися, якщо в будинку є дуже хвора людина. Приготований бальзам обов'язково полегшить його страждання і допоможе одужання.

У маленької фіалки великий потенціал-

© Algirdas