Стиль бароко в оформленні саду

Стиль бароко сьогодні користується особливою популярністю. Оформити сад в розкішному протягом ландшафтного дизайну, добре знайомого нам за класичним французьким паркам і замковим садам, розбитим у шале, досить важко, та й такий сад потребує дуже складного догляду. Але ось внести в дизайн ділянки окремі штрихи розкоші, оформити в стилі бароко куточки для відпочинку, квітники або цілі зони зовсім не важко.

Нова життя старого стилю

В ландшафтному дизайні нерідко можна спостерігати тенденцію до повернення давно забутих і незатребуваних напрямків і течій. Стилі оформлення, які переживають свій ренесанс і пропонують згадати справжню класику, що панують у садах і парках кілька століть тому завдяки своїй універсальності, декоративної виразності і тонкощі деталей часом вириваються у лідери і затьмарюють навіть найбільш популярні течії садового дизайну. До найбільш яскравим «поверненням» останніх років можна по праву зарахувати тенденцію використання мотивів бароко в дизайні як великих, так і маленьких садів.

Стиль бароко в оформленні саду- ландшафт,дизайн,стиль оформлення,планування ділянки,бароко,елементи оформлення,архітектура

Після свого повернення на пік слави бароко багато в чому змінився. Класичним рішенням в оформленні сьогодні дизайнери віддають перевагу максимально виразні, суперечливі прості ходи і експресивні контрасти, гру фарб і багатство деталей і декору. Модні і помітні рішення при використанні мінімальних коштів дозволили бароко вийти на новий рівень. Елементи цього стилю, введені в дизайн будь-якого саду не просто наповнюють його шарм аристократичної класики, а дозволяють створити індивідуальні і дуже яскраві, екстравагантні проекти.

Елементи бароко, колись панівного в оформленні парків та садів при палацах і замках і сьогодні легко впізнаються з першого погляду. Цей стиль довів до досконалості використання суворої геометрії і чистоти ліній, є найбільш архітектурним і виразним з усіх регулярних течій. Але все ж головною особливістю бароко завжди була і сьогодні залишається гра з деталями і акцентами, яка і надає ансамблям ту саму розкішну вишуканість.

Найбільш пізнавані елементи бароко — живоплоти і стрижені бордюри, які є єдиним інструментом поділу саду на зони і обов'язковим елементом обрамлення квітників. Стрижені суворі огорожі з граба, тиса, самшита, висаджені не просто по контуру, а надають клумбі химерні лінії і різьблені абриси з вензелями» і вигинами апелюють до класичних архітектурних форм і створюють візуальну канву, яка робить навіть самий скромний об'єкт виразним і орнаментальним.

Використання високих огорож-роздільників у сучасних садах не настільки актуально, адже наповнити ділянку елементами настільки масивними можна собі дозволити тільки на дійсно великих площах. Але відмова від класичного зонування тільки підкреслює і розкриває можливості використання стрижених град в оформленні квітників. Навіть один такий об'єкт здатний при правильному виборі форми самої огорожі і непорочне підтримці її рівною текстури, при вмілому використанні акцентів створити елемент оформлення, що з вражаючою легкістю змінить характер всього саду.

Стиль бароко в оформленні саду- ландшафт,дизайн,стиль оформлення,планування ділянки,бароко,елементи оформлення,архітектура

Безумовно тільки стриженими огорожами чудернацької форми бароко ніколи не обмежувався. Уміла гра на контрасті ідеальних газонів і стрижених огорож з пишними трав'янистими багатолітниками і сезонними рослинами, активне використання квітників і рабаток виключно з літників дозволяє наповнити куточки в цьому стилі дійсно приголомшливими художніми ефектами. Яскраві і барвисті рослини, виразно підкреслені контрастом суворої рамки при вмілому підборі колірної палітри здатні навіть в гордій самоті надавати чарівне вплив на атмосферу в саду.

Відмітна особливість підбору рослин-наповнювачів для бароко – ставка на абсолютні, чисті тони, використання найбільш виразних класичних фарб. Сріблястий, темний бордо, класичний пурпур, сяючий білий і холодний рожевий змішуються між собою тільки в композиціях з впорядкованої висадкою і контрастами, але в рамках самого забарвлення ніколи не допускають м'яких акварельних переходів, поєднань різних відтінків одного кольору.

Розглянемо ближче найбільш прості способи привнести елементи бароко та його благородну витонченість в будь-який сад.

«Серійні» квітники і строга симетрія

В городі, на газоні, на полянці з грунтопокривних трав завжди можна розбити додаткові серії симетричних об'єктів. Суворе розташування абсолютно однакових за формою і розміром грядок або клуб з тюльпанів та інших цибулинних, ґрунтопокривних троянд і півоній, текстурних багаторічників (шавлія, вероніка, манжетка), оточених зеленою рамкою і сьогодні залишається самим ефектним і яскравим елементом бароко. Не варто забувати і про так званих медальйонах – круглих майданчиках або акцентах, які розташовують у точці перетину тропок між серіями квітників і грядок. Навіть виставлене в невеликому горщику пишне ампельна рослина або штамбовое деревце і без виділення самої площадки мощенням здатне перетворити симетричні об'єкти в маленьке чудо. Там, де місця на серії об'єктів просто не вистачає, завжди можна обійтися мінімальними засобами. І на самому маленькому газоні можна розбити скромний новий квітник і встановити в середині ефектний кам'яний вазон або скульптуру.

Стиль бароко в оформленні саду- ландшафт,дизайн,стиль оформлення,планування ділянки,бароко,елементи оформлення,архітектура

Створювати серії симетрично розташованих квітників заново зовсім не обов'язково для того, щоб у саду з'явився об'єкт в стилі бароко. Навіть одна «обновка» у вигляді нового бордюру, навколишнього стару клумбу химерним симетричним контуром зі стриженого самшиту здатна змусити по-новому виглядати будь-квітник. Завжди можна обійтися і мінімальними засобами, несучи штрихи в стилі бароко за допомогою висадки по контуру квітника «пунктиром» підстрижених кущів самшиту, нової стрижки вже зростаючих самшитів, введення на газон або галявину нового міні-квітника, оточеного різьбленим контуром. В крайньому випадку, завжди можна реалізувати ідею за допомогою рослин самшиту і літників, які можна виставити в якості контуру або суворої лінії.

В якості елемента в стилі бароко будуть виглядати і стрижені нові бордюри по обидва боки доріжки, новий контур для зони відпочинку, який можна розбити навіть навколо вже існуючої клумби-кільця або переглянутий дизайн газону, який можна зонувати лабіринтами або надати химерний контур новими бордюрами і симетрично розташованими горшечными і скульптурами. І при самих скромних зусиль вражаючі об'єкти в стилі бароко можуть наповнити сад!

Мала і не тільки архітектура

Бароко багато в чому асоціюється з різноманітними способами вмілого використання класичних об'єктів малої архітектури. Вони є найпростішим способом привнесення шарму бароко в свій сад, і одночасно – найшвидшим варіантом введення бароккальных акцентів.

Стиль бароко в оформленні саду- ландшафт,дизайн,стиль оформлення,планування ділянки,бароко,елементи оформлення,архітектура

Встановлювати філігранний металевий павільйон або балюстраду в улюбленій зоні відпочинку або прикрасити квітник класичною скульптурою, постаментом, кам'яним вазоном – вирішувати тільки вам. І бетонні квіткарки в класичному стилі, і апеляція до старогрецькою і романтичним скульптур, і вміле використання рослин акцентів, багаторівневих фонтанів, цокколей і напівколон здатні навіть скромний квітник перетворити в шедевр в стилі бароко.

Ні один предмет садових меблів не робить настільки яскраве вплив на сприйняття образу, як химерні лавки і банкетки. Прямі, напівкруглі, ковані, литі або комбіновані, з чарівними деталями та різьбленими елементами, незмінно витончені і самі здаються твором мистецтва, такі загалом невеликі предмети садового інтер'єру в стилі бароко здатні будь-яке, навіть саме непримітне містечко перетворити в чарівний куточок. Достатньо лише знайти відповідну банкетку або лавку і поставити її в кінці стежки, на газоні або будь-майданчику на тлі живоплоту або пишного квітника, супроводивши кількома ефектними рослинами в підходять за стилем ємностях – і навіть без додаткових зусиль ефектний куточок в стилі бароко буде незмінно привертати загальну захоплене увагу. А для посилення шарму та зручності завжди можна прихопити з собою пару ефектних, прикрашених пензликами подушок для комфортного відпочинку.

Але не тільки мала архітектура здатна стати уособленням цього витонченого стилю. Якщо ви тільки плануєте облаштовувати свій ставок, то стиль бароко може докласти чимало дійсно аристократичних рішень. Круглі басейни з фонтанами, багаторівневі каскади в палацовому стилі, чарівні круглі чи квадратні ставки зі скульптурами, парапетами, оригінальними рішеннями здатні в маленькому саду провести не менше враження, ніж у Версалі. Бароко просто обожнює фонтани і практично будь-який тип водних об'єктів регулярного типу чудово виглядає в цьому стилі. А при пишному обрамленні рослинами навіть маленька сходи здатна стати бароккальным елементом: досить виставити пару діжкових «вартою» і розбити квітник зі стриженими самшитами.

Стиль бароко в оформленні саду- ландшафт,дизайн,стиль оформлення,планування ділянки,бароко,елементи оформлення,архітектура

Важливі штрихи

Коли йдеться про бароко, головними інструментами і засобами «гри в стиль» завжди виступають деталі. Адже справжня вишуканість бароко часто проявляється в дрібницях. Симетрично виставлені горшкові рослини здатні справити царське преображення навіть найскромнішої стежинки, а правильний вибір аксесуарів та декору і зовсім може стати головним елементом, що розкриває шарм цього дивного стилю. Адже не одні лави і павільйони здатні привнести штрихи бароко в куточки саду. Подушечки з китицями меблів в зоні відпочинку або терасі, темні насичені скатертини, розкішний оксамит і бароккальные візерунки, свічники класичної форми, групи воскових свічок, введені в дизайн куточка для відпочинку вишукані старі люстри і кришталь, які можуть отримати нове життя в саду (навіть в ролі простої підвіски або вазочки), старий порцеляновий сервіз та інші «дрібниці» здатні додати розкіш бароко навіть туди, де немає інших елементів цього стилю.

Сьогодні в дизайні часто використовують великі прозорі вази, наповнені водою або листям і плодами, посріблені і золочені підноси і вази для фруктів, розбиті на плоских поверхнях натюрморти з різноманітними предметами побуту в стилі бароко, глиняними статуетками і зібраними в саду матеріалами для декору – гілками, кетягами горобини, ягодами і фруктами і т. д.

Дата публикации: 10.04.17