Швидкі рулонні газони

Створення власного газону з насіння – завдання непросте і вимагає чималого часу. Але не варто думати, ніби класичний метод – єдиний варіант, який дозволить отримати бездоганний зелений килим. Новий газон можна створити і куди більш швидким способом – за допомогою рулонних газонів. Але на швидкості, тобто на істотне скорочення термінів досягнення максимальної декоративності, їх переваги і вичерпуються. Правил і хитрощів у створенні таких «швидких» газонів є не менше, ніж при звичайному посіві газонних трав.

Здавалося б, готові газони на замовлення, які можна придбати в рулонах, вимагають тільки одного – розгорнути дерен і правильно його укласти. Але щоб створити зелений килим високої якості, доведеться подбати не тільки про це. Щоправда, свого призначення рулонні газони від цього не змінять, як і не втратять всіх своїх достоїнств. Якщо ви ставите перед собою завдання створити новий газон як можна швидше, то це – єдиний варіант.

Швидкі рулонні газони- газон,рулонний,як вибрати,підготовка,укладання,своїми руками,догляд,фото

Ще кілька десятиліть тому готові газони вважалися чимось ексклюзивним. Такий метод створення трав'яних майданчиків застосовували хіба що на спортивних аренах та полях для гольфу. Але сьогодні готовий газон – доступний, простий і поширений альтернативний спосіб створення нових газонних майданчиків. І він більш ніж доречний і в приватних садах, причому для вибору саме цього способу зовсім не обов'язково користуватися послугами ландшафтних дизайнерів. Рулонні газони можна сьогодні купити самому в будь-якому садовому центрі або замовити в спеціалізованих фірмах, дерен зовсім не обов'язково поставляється в комплекті «з його укладанням. Створити смарагдовий килим з газонної майданчику можна як самому, так і скориставшись послугами професіоналів.

Секрет успіху рулонних газонів дуже проста і криється в його головних переваги:

 1. Про зовнішньому вигляді газону, його якості, густоті і краси ви можете судити ще до покупки, оглядаючи сам дерен.
 2. Рулонні газони вкорінюються за кілька днів.
 3. Готові газони можна створювати не тільки в теплий сезон (з травня до серпня), але і протягом практично всього сезону, навіть по мерзлій землі.
 4. За такого газону можна ходити вже через пару тижнів (повна витривалість у звичайного газону досягається через рік, а ходити по ньому не можна буде до чотирьох місяців).
 5. Рулонні газони привабливо виглядають вже в день укладання, хоча повністю ідеальний килим без «швів» і інших слідів вони утворюють всього через пару тижнів. Але цей період все одно в кілька разів коротше того терміну, який знадобиться звичайного газону на проростання, підростання, перші стрижки і формування щільного дерну.
 6. рулонних газонів більш густа дернина. Особлива текстура «бездоганного» або «королівського» зеленого килима досягається не тільки скрупульозним професійним вибором насіння, але і вирощуванням на спеціальному грунті, відходом з «секретними» компонентами і з використанням ультрасучасної техніки.
 7. Такі газони практично повністю виключають ймовірність проростання бур'янів. Але і це ще не всі «плюси»: ви зможете забути і про щотижневої стрижці, усунення лисин та інше «ремонті», проблему мохів, не побоюючись навіть граду, штормів і т. п.
 8. Ні про яке складного догляду за сходами піклуватися не потрібно: за рулонним газоном відразу починається стандартний догляд, що включає лише куди більш рясні поливи в перші два тижні.

Є у рулонних газонів і свої видимі недоліки:

 1. Їх облаштування обходиться набагато дорожче, ніж створення газонів звичайним способом.
 2. Рулонні газони вимагають стабільної вологості та більш ретельного підходу до поливу, починаючи від моменту їх розкочування.
 3. Рулонні газони не прощають промахів на етапі укладання дерну.
 4. Правильний вибір свіжих газонів – єдина гарантія того, що ви досягнете успіху.
 5. Асортимент різновидів рулонних газонів обмежений тільки звичайними і спортивними типами дерну, декоративних газонів ви серед них не зустрінете.
 6. Рулонні газони вимагають тільки певного типу і висоти стрижки, вони не підійдуть для експериментів з фігурним скошуванням.
 7. Такі газони складніше укладати на нестандартному рельєфі або при створенні незвичайних об'єктів.
Швидкі рулонні газони- газон,рулонний,як вибрати,підготовка,укладання,своїми руками,догляд,фото

Вибір рулонного разгін

Не варто економити час на перевірку якості дерну

Одне з найбільш важливих переваг готового газону – можливість упевнитися в його якості та характеристики до покупки або під час покупки. Якщо навіть при виборі перевірених виробників насіння їх купівля завжди супроводжується певним фактором ризику, то у випадку з рулонним газоном якість продукту ви можете (і повинні) перевіряти самі. Контроль дерну, огляд газону є головною гарантією якості майбутнього зеленого килима. І орієнтуватися лише на суто декоративні характеристики – щільність, колір, блиск трави – було б великою помилкою. Якість газону перевіряють за зовсім іншим орієнтирам.

Перший і найважливіший критерій вибору рулонних газонів – перевірка свіжості дерну. Якщо ви купуєте газон в садовому або ландшафтному центрі, спеціалізованій фірмі, то вас зазвичай проводять на майданчику, з якої буде зрізаний дерен для вашої ділянки. Але в деяких садових центрах або роздрібних магазинах дерен представлений у вигляді готових рулонів. І зрозуміти, наскільки він свіжий, буває не так вже й просто. Якщо вам гарантують, що різання дерну проведуть в один день з укладанням або вам привезуть газон для самостійного укладання, зрізаний у день доставки – проблем не виникне і в його якості можна не сумніватися. Але такі випадки, насправді, дуже рідкісні, а фактор зрізання та укладання дерну в один день може залежати від самих різних додаткових умов, аж до погоди. Та й гарантії того, що обіцянки не розійдуться з ділом, не завжди варто вірити. Перевіряйте самі свіжість рулонного газону. Будь-які сліди запаху прілого, пожовтіння трави не на верхньому «обороті», а ближче до центру, серцю рулону – вірні знаки того, що газон недостатньо свіжий і від його покупки варто відмовитися. Втім, покластися можна не тільки на нюх: свіжий дерен зберігає гнучкість, пластичність і «соковитість». Якщо газон зрізаний більше доби тому, то при згортанні і розгортанні «на пробу» він буде рватися, розсипатися, розвалюватися.

У другу чергу розпитайте про склад травосуміші, тобто про злаках, які використовувалися для створення конкретного типу дернини. Для рулонних газонів наявність більше 20% насіння райграсу неприпустимо. Цей злак у таких газонах «вироджується» буквально за один-два роки. Домінувати у складі повинні тонконіг та костриця, причому їх співвідношення нічим не обмежена.

Відразу зверніть увагу на якість структури дерну. Надто тонке «полотно» прямо свідчить про поганому стані трави, швидкої вигонці, несформованість потужною і густий кореневої системи. У рулонного газону товщина дернини повинна повністю перешкоджати проростання бур'янів і кореневищ рослин. Оптимальний показник – близько 2-х див.

Про якість догляду за газоном і відсутність проблем при створенні дернини, з якою нарізали смужки для вашого саду, можна судити і за якістю скошування. Злегка розгорніть рулон і перевірте, рівномірний рівень трави і які трав'яні залишки «застрягли» в дернині. Для рулонних газонів скошування проводять дуже часто і залишки скошеної трави не повинні ні в якому разі бути довшим 2,5-3 см

Ще один параметр, який краще підрахувати самому, а не довіряти продавцям і консультантів – однорідність засіву, густота посіву і кількість сторонніх рослин в дернині. Останній параметр не допускає більше 2-х бур'янів на 50 квадратних сантиметрів грунту. Візуально зіпсувати зовнішній вигляд дернини бур'яни в цьому випадку не зможуть, вони фактично непомітні. А ось щільність посіву для якісного рулонного газону повинна на кожному сантиметрі передбачати наявність хоча б одного стебла. І чим вище цей показник, тим краще. Чого не варто робити, так це боятися будь залисини на газоні: маленькі «порожнечі» заростуть вже після першого покосу і їх наявність не свідчить про погану якість самого дерну. Неприпустимими є тільки лисини площею від 40 квадратних сантиметрів (більше 6-7 см в діаметрі).

Переконайтеся в тому, що газон не поливали перед транспортуванням і обов'язково попередьте, що така міра не повинна бути проведена, якщо ви не доставляєте газон самостійно: «сухі» рулони приживаються куди краще.

Не переборщуйте з «запасом»

Розрахунок того, скільки вам знадобиться дерну для створення газону на виділеній площі – процес не такий складний, як багато хто думає. І брати дерен із запасом потрібно, але кількість допуску повинна бути мінімально необхідною, до 10%. Навіть при різних помилках перевитрата зазвичай залишається в 2-х – 5 % більше, а 10% дозволять вам забути про занепокоєння та навіть отримати трохи зайвого дерну, який можна використовувати для оформлення ділянки.

Газон продають незалежно від фірми, місця і садового центру в стандартних рулонах – шириною в 40 див Для того щоб зрозуміти скільки дерну вам необхідно, потрібно всього лише порахувати площу ділянки, розділити його на площа одного рулону і округлити до найближчого цілого числа в бік збільшення. На велику ділянку або незвичайну форму газону до цифри відразу додають 5-10%.

Швидкі рулонні газони- газон,рулонний,як вибрати,підготовка,укладання,своїми руками,догляд,фото

Підготовка майданчика для рулонного газону

У процесі підготовки ділянки, на якому ви хочете створити газон «готового» типу, рулонні газони нічим не відрізняються від звичайних. Грунт не тільки потрібно перекопати, поліпшити добривами, розрівняти, але і позбавитися від кореневищ рослин і бур'янів, каменів, провести втоптування і остаточне вирівнювання, поливання в суху погоду за 2-3 дні до покриття. Підготовка майданчика проводиться заздалегідь і у всьому аналогічна стандартним методом створення газону. З точки зору часу і зусиль, саме підготовка ділянок є найскладнішим етапом в облаштуванні рулонних газонів.

Прості секрети правильного укладання рулонного газону

Дерен у рулонах після доставки на ділянку потрібно укласти якомога швидше, бажано в той же день завершивши всі роботи з облаштування газонів. Але навіть якщо у вас все готово, і ви можете відразу ж приступити до роботи, з усіма рулонами працювати одночасно у вас не вийде. Тому перше, про що потрібно задуматися – зберігання газону на ділянці. Привезені рулони потрібно обов'язково укласти притінення на свіжому повітрі. Якщо ви проводите укладання газону не просто в погожий, але і в спекотний день, то рулони потрібно періодично обприскувати, щоб вони не пересихали. Але поливати рулони перед розкладанням не потрібно, їх слід лише охороняти від пересихання.

Крім самого газону для укладання, знадобляться всього лише спеціальний каток для прикочування, граблі, лопата, ніж та техніка для перевезення рулонів (тачка або її аналог).

Процес укладання газону багато в чому нагадує розмітку під засів, але не зовсім. На рівних майданчиках рулони розгортають у шаховому порядку (зі зміщенням полотен, а не «край в край», зрушуючи кожне полотно приблизно на половину його довжини). На схилах, для оформлення яких також часто використовують щільні готові газони, їх розташовують тільки поперек. Розгортаючи рулони, потрібно діяти акуратно. Не згинати дерен, не перевертати, складати або м'яти, а звертатися з ним як з дорогоцінним килимом. Пересуватися потрібно тільки по дошці, щоб не пом'яти дерен і не заподіяти йому ще більше пошкоджень.

Але найскладніше в процесі укладання – правильно «стикувати» рулони між собою. Смуги ні в якому разі не повинні накладатися один на одного, але й навіть найменших щілин потрібно уникати. Газонні рулон укладають на зразок наклеювання шпалерних полотен – встик. Укладаючи смуги, не поспішайте відразу вирівнювати краю. Їх краще підрізати і підправляти лопатою або ножем вже після того, як покладений весь газон. А якщо смуги доводиться розрізати, то краї обов'язково залишають з запасом.

Якщо роботи закінчити до сутінків не вдається, то ні в якому разі не потрібно залишати газон в тому стані, в якому ви зберігали його у процесі укладання: дерен не можна зберігати навіть одну ніч у згорнутому вигляді. Рулони треба розкачати і рівномірно зволожити. Вранці продовжуйте роботи як можна оперативніше, звернувши рулон для зручності перенесення і швидко розгорнувши його на місці укладання.

Швидкі рулонні газони- газон,рулонний,як вибрати,підготовка,укладання,своїми руками,догляд,фото

Головні заходи для покладеного газону

Як тільки завершено укладання, рулонний газон потрібно закоткувати. Тільки в одному випадку це правило порушують: якщо дернина сильно пересохла, буквально розсипається при контакті, то насамперед потрібно провести її зволоження. Але навіть у цьому випадку мова йде не про повноцінне поливі, а лише про легкому обприскуванні. Але якщо ви всі робили правильно і зберігали газон в особливому режимі, то починати слід саме з прикочування. Навіть якщо вам здається, ніби дерен важкий і щільно прилягає до ґрунту, не нехтуйте цим кроком. Коткування потрібно не просто для того, щоб усунути всі повітряні кишені і домогтися щільного «стикування» між дерниною і грунтом, але і для того, щоб кореневища як можна швидше проросли в грунт. Накочують рулонний газон поперек швів, а не вздовж полотен, намагаючись стежити за акуратністю рухів і ні в якому разі не роблячи різких ривків (особливо на поворотах).

Без зволікання після накочення дерну потрібно провести і перший полив. Його проводять рясно і щедро, просочуючи газон так, щоб добре зволожити і грунт під ним. Рівень поливу потрібно контролювати, перевіряючи на різних ділянках газону, в якому стані знаходиться грунт під дерниною, легко піднімаючи нещодавно укладені трав'яні полотнища. Навіть для маленьких газонів постарайтеся провести контроль не менше ніж у 10 місцях.

Тільки після першого поливу можна згадати про краях і рівно обрізати їх, вирівнявши по всьому периметру майданчика. Обрізку проводять звичайним методом – мотикою або лопатою, на невеликій площі – просто ножем.

Догляд на першому етапі «адаптації»

Перший полив – тільки початок вимагають чималих ресурсів водних процедур, які знадобляться рулонним газонах для швидкого приживання та відновлення зростання. У фазу, поки дерен не закріпиться в ґрунті, а трава не рушить в активне зростання, газонах знадобляться всього лише два заходи:

 • щоденні поливи протягом першого тижня і поливи через 1-2 дні протягом другого тижня (потрібно підтримувати стабільну рівномірну вологість грунту під дерниною, орієнтуючись на погоду і кількість опадів, ці процедури для рулонного газону переважно проводити тільки рано вранці або пізно ввечері);
 • охороняти газон від будь-яких навантажень, навіть легкої прогулянки протягом перших двох тижнів.

Першу стрижку проводять порівняно рано – максимум через 2 тижні після укладання. Якщо газон швидко прижився, був свіжим і підріс, то стрижку можна провести на 7-8 день після укладання. Підібрати висоту скошування досить просто: для рулонних газонів допустима висота дерну цілком визначена і зазвичай становить близько 5 см (максимум 6 см, мінімум – 4 см). Але якщо газон навіть через 14 днів розвивається повільно, то скошування краще провести на третину висоти трави (більше ніж на 1/3 висоти такий газон можна буде стригти і надалі).

Підгодівлі для готових газонів відновлюють дуже пізно – лише через місяць після укладання і після того, як підстрижений газон як мінімум 3 рази. Але краще всього внести добрива саме через місяць після укладання. Для рулонних газонів використовують універсальне комплексне газонне добриво, суворо дотримуючись рекомендації по дозуванню, зазначені на упаковці.

Дата публикации: 10.04.17
https://nua.in.ua последние свежие новости в украине новости последнего часа украина.