Що таке газонні бур'яни і як з ними боротися

Як би ретельно Ви не проводили підготовку грунту для посадки газонної трави, Вам все одно не уникнути появи бур'янів, які будуть псувати весь газон на садовій ділянці.

Коли газон заростає бур'янами, він має дуже непривабливий вигляд, погіршується його стан, так і називати газоном його вже стає важко. Бур'яни постійно ворогують з культурними рослинами за простір, вологу та поживні речовини. Вони не дають газонних трав розвиватися. І чим більше Ви будете знати про них, тим краще буде виглядати Ваш сад.

Що таке газонні бур'яни і як з ними боротися-

© प्रतीक

Основні представники газонних бур'янів – це Кульбаба, Конюшина, Подорожник, Мох, Жовтець, Моховинки.

Кульбаба – цей бур'ян найефективніше видаляти вручну. Невеликий залишок кореня здатний дати потомство молодих кульбаб, тому потрібно обробити грунт у місцях її видалення гербіцидом вибіркової дії. Через 6 тижнів обробку повторити ще раз.Конюшина – його можна видаляти газонокосаркою, але краще пройтися вручну. Кожну весну обробляйте газон препаратами на основі сульфату заліза, а протягом літа можна застосовувати гербіцид вибіркової дії. Ще навесні бажано внести в землю азотне добриво, яке містить розростання цього бур'яну.

Що таке газонні бур'яни і як з ними боротися-

© ex.libris

Подорожник – кожен кущик потрібно викопати. Після викопування бажано обробити ямку гербіцидом вибіркової дії.

Мох – обробити газон препаратами на основі сульфату заліза. Через 14 днів зібрати весь мох і додатково засіяти газонною травою.

Лютик – це бур'ян дуже сильно псує газон. Для боротьби з жовтцем навесні використовують гербіциди суцільної дії, а потім протягом літа обробляють гербіцидом вибіркової дії ділянки, не знищені після масової атаки.

Моховинки – ефективні препарати на основі сульфату заліза, потім – гербіциди вибіркової дії.

Крім перерахованих вище  існує ще велика кількість бур'янів, і методи боротьби для кожного індивідуальні.

Що таке газонні бур'яни і як з ними боротися-

© Dancing Fish

Звідки ж беруться бур'яни на Вашому газоні?

Основне джерело – це грунт, яка містить насіння бур'янів. Вони можуть роками зберігатися в землі, а дають сходи тоді, коли для них створюються сприятливі умови. Також гній є постачальником насіння бур'янів. Коли Ви вносите в ґрунт для підживлення культурних рослин, Ви самі того не підозрюючи, розводьте бур'яни на Вашому садовій ділянці. Ще допомагають появи бур'янів такі фактори, як вода, вітер, тварини і птахи. І в насінні газону також можуть міститися насіння бур'янів.

Дуже багато бур'янів видаляється стрижкою. Якщо Ви будете регулярно стригти газон і поливати, то газонна трава буде краще рости і природним чином витісняти бур'янисті рослини.

Що таке газонні бур'яни і як з ними боротися-

© Er.We

Утримувати газон в ідеальному стані досить клопітка заняття, але якщо Ви будете це робити регулярно, то Ваш газон буде прикрасою саду, відмінним фоном для квітників і декоративних рослин і довгий час буде створювати Вам і Вашим близьким комфорт і затишок у Вашому саду.