Садові доріжки: на час або назавжди?

останнім часом все частіше доріжки на садових ділянках покривають цементною плиткою. Виглядають вони привабливо, а от ходити за ним незручно. В місті ми постійно рухаємося по жорсткого асфальту, по прямим тротуарах, адже куди приємніше пройтися по м'якою, податливою стежкою, яка петляє, слідуючи вигинах ландшафту. Геометрично сувора форма жорсткої доріжки зумовлює прямолінійність маршрутів, повороти і перетину під прямим кутом і не робить ніяких знижок на втому крокуючих по ній ніг. Через дорожнечу плиток їх часто укладають в один ряд, та ще не впритул, а з розривами, і тоді ходьба стає подібною гімнастичним вправам або муках пересування по шпалах.

Садові доріжки: на час або назавжди?-

© Living in Monrovia

Не підходять для садової ділянки і доріжки, вкриті битою цеглою, гравієм: адже з часом маршрути можуть змінитися, і тоді доведеться виконувати невдячну роботу — виколупувати з землі ці матеріали, укладати їх на нове місце. Гравій до того ж швидко проростає травою.

Всіх цих недоліків позбавлені доріжки, прокладені з застосуванням деревної тирси. Спочатку ви намічаєте майбутню трасу на землі, при цьому у вас немає ніяких обмежень по влаштуванню вигинів і поворотів. Навпаки, добре, коли вперше йде по стежці людина після несподіваного повороту побачить якийсь сюрприз: незвичайний квітка, кущ, дитячий будиночок або щось ще.Поперек майбутньої стежки ви копаєте перший боровок глибиною в штик лопати і в нього засинаєте відро тирси, після чого копаєте наступний боровок, землю з якого скидаєте на тирсу. Ще одне відро тирси висипаєте на грудки вскопанной землі. І так до кінця доріжки. На метр стежки шириною близько 80 см йде 4-5 відер тирси. Потім по всій довжині майбутньої траси граблями розбиваєте грудки землі, змішуючи їх з насипаними тирсою, зверху посипаєте піском і надаєте поперечному перерізу стежки дугоподібну форму. На цьому все закінчується, можна ходити. Бур'яни через тирса не проб'ються, а вода буде скочуватися по сторонам.

Садові доріжки: на час або назавжди?-

© fredandcharlie

Якщо з часом який-небудь маршрут зміниться, стежку легко перекопати, додати для зменшення кислотності трохи вапна і структура ґрунту на колишній доріжці тільки покращиться від перегнивших тирси.

Проте є маршрути, які свідомо не будуть змінюватися. Це доріжка від хвіртки до будинку й по периметру навколо будинку. Якщо ви влаштовуєте хвіртку в блоці з воротами, то доріжку до будинку логічно буде робити з гравію, щебеню заодно з місцем паркування автомобіля. А навколо будинку зручно переміщатися по отмосткам, бажано, щоб вони були трохи ширше, ніж зазвичай (близько 1 м), і міцніше, наприклад, з армованого сталевою сіткою бетону.

Садові доріжки: на час або назавжди?-

© SarahMcD ॐ's

Що стосується «дорожньої карти» садової ділянки, то не прагнете у що б то не стало економити землю, займану стежками. Адже це не тільки засіб, що забезпечує можливість переміщення з точки А в точку Б, але і атрибут дачного комфорту. Якщо людині потрібно кудись потрапити і у нього є вибір між хоча б двома різними маршрутами, то це створює відчуття свободи, піднімає настрій. Малюки особливо цінують таку свободу вибору. Туди — однією дорогою, назад — інший. Тому стежки бажано прокладати так, щоб до будь-якого об'єкта на ділянці можна було б підійти різними шляхами.

Доріжки мають не тільки функціональне призначення, вони можуть послужити прикрасою садової ділянки. Сонячні відблиски, що покривають стежки плодового саду, не менш значущі в естетичному плані, ніж переливи відтінків листя різних рослин.

Дата публикации: 10.04.17
Смотрите описание Брюки для беременных оптом у нас на сайте.