Розбиваємо і пересаджуємо квітник в травні

Травень — ідеальний місяць для зміни і створення декоративних композицій. Але у процесу внесення нових рослин на клумби і рабатки, як і оформлення нових квітучих ансамблів є свої суворі правила і особливості. Особливу увагу слід приділяти грунті, її поліпшенню та індивідуальному підходу до кожного рослині.

Розбиваємо і пересаджуємо квітник в травні- квітник,травень,роботи,посадка,підготовка,висадка,оформлення,багаторічні,фото

Підготовка  місця посадок

Грунт на місці посадок для нових об'єктів повинна бути оброблена не менше ніж за тиждень до створення композицій, перекопана на глибину близько 30-40 див. В процесі підготовки грунту слід позбутися всіх великих каменів та бур'янів, розбити великі грудки і внести в садову грунт органічне і повне мінеральне добриво.

Якщо ви збираєтеся коригувати існуючі посадки, то не менше ніж за 3-4 дні до запланованої висадки нових рослин приберіть з квітників всі куртини, які ви вважаєте зайвими і хочете замінити на інші рослини.

Не поспішайте викидати культури, зарекомендували себе не дуже добре. Можливо, в інших декоративних об'єктах в саду вони проявлять себе з набагато кращого боку. Грунт на місці рослин також потрібно відновити заздалегідь, підмішавши в нього органічні добрива. А от повні мінеральні суміші в цьому випадку краще вносити безпосередньо при посадці.

Розбиваємо і пересаджуємо квітник в травні- квітник,травень,роботи,посадка,підготовка,висадка,оформлення,багаторічні,фото

Правила висаджування культур в квітнику

У травневої висадки нових культур і створення квітників є свої особливості і правила:

  1. Саджанці перед посадкою обов'язково опускають у воду для насичення коріння вологою хоча б на 15-30 хвилин.
  2. Кореневище у рослин потрібно особливо ретельно оглядати, видаляючи будь-які пошкоджені ділянки.
  3. Для кожної рослини перевіряють і коригують згідно з його вимогами склад грунту.
  4. При травневої посадці і створенні або реконструкції квітників для всіх багатолітників потрібно викопувати ямки, вдвічі більше їх кореневища.
  5. Для того щоб композиції швидше принесли бажаний результат, рослини краще адаптувалися, рясний полив потрібно забезпечити не тільки після безпосередній посадки, але і протягом наступних 2 тижнів.

При корекції існуючих композиції, заповненні їх новими рослинами обов'язково перевіряйте дотримання рекомендованого для кожної культури відстань до сусідніх рослин (не тільки для тих кущів, які ви тільки висаджуєте, але і для вже ростуть на квітниках культур).

Розбиваємо і пересаджуємо квітник в травні- квітник,травень,роботи,посадка,підготовка,висадка,оформлення,багаторічні,фото

Підготовка майданчиків для літніх квітників

В рамках роботи по підготовці, створенню і реконструкції декоративних ансамблів не забудьте підготувати та майданчики для тих декоративних груп і квітників, створенням яких ви будете займатися на початку літа або восени:

  • клумб для літників;
  • квітників-острівців для сезонних акцентів;
  • майданчиків, на які восени будуть посаджені нові цибулинні;
  • місць для посадки півоній або трав'янистих багаторічників на газоні і галявинах з почвопокровников;
  • майданчиків для нових парадних квітників.

Вони повинні бути підготовлені ще до кінця травня. В рамках робіт проводять традиційну глибоку перекопування грунту, позбавляються від бур'янів і каменів, вносять у грунт органічні і мінеральні добрива, проводять розпушування і розрівнювання.