Розбиваємо газон самостійно

Це вже стало класикою жанру, але англійці, як і раніше, воліють робити газон за своїм традиціям: засівати простір насінням і акуратно косити траву кілька століть...

Але ми живемо не в добрій старій Англії, а європейській частині, де також прекрасно росте трава і, при наявності великого бажання, можна зробити газон самому.

Розбиваємо газон самостійно-

© Horia Varlan

Є два найбільш поширених способу: «натуральний» і штучний. При першому варіанті просто вирівнюється земля, потім щедро поливається, виростає безліч рослин, частина з яких згодом віддаляється простий прополкою. Такий підхід вимагає мінімальних витрат, але наявність свіжої і потрібної трави вкрай важко гарантувати, і такий підхід більш підходить для громадських парків.

Але у випадку, коли ми хочемо ідеально рівного соковитого зеленого газону, то доведеться як слід засукати рукави і попотіти.Для початку треба повністю усунути бур'яни за допомогою гербіцидів начебто Торнадо.

І тільки потім слід приступати до ручної перекопуванні грунту. Вона потрібна для багатьох  цілей – в ній не тільки будуть добре рости насіння, але при перекопуванні належить не тільки видаляти залишилися кореневища бур'янів, але і відразу додавати необхідну добриво.

Розбиваємо газон самостійно-

© GeeLily

Як тільки земля буде взрыхлена, то слід пройтися граблями, щоб земля вийшла з дрібними горбиками, в проміжках яких і будуть перебувати насіння. Для газонів краще ручне засівання насіння, тобто як це робили наші предки, сіючи пшеницю. Стандартним значенням необхідних насіння (тонконіг лучний, вівсянка червона або мітлиця побегообразная) є 30-40 гр/м2.

Щоб домогтися рівномірності розподілу насіння на поверхні, що буде краще, якщо граблями пройтися хрест-навхрест.

Після того все відносно просто – все рясно заливається водою і закривається спеціальною тканиною, яка дасть насіння найбільш оптимальні умови для сходів (вологість та висока температура). Як тільки трава піде в ріст, плівка знімається, і встановлюються автоматичні засоби поливу, не дають траві висохнути вже на етапі зростання. Для зрошення газонів краще встановлювати автоматичні засоби поливу, що дозволяють розбризкувати воду за допомогою спеціальних форсунок. Такі форсунки можуть зрошувати як в круговому режимі, так  і в індивідуальному.

Розбиваємо газон самостійно-

© Snowmanradio

Коли трава досягне висоти 10-12 см, то треба буде подумати про покупку гарної газонокосарки. Якщо ділянка невелика, то цілком підійде електрична газонокосарка. У випадку, коли потрібно скошувати великі території, скажімо газон гольф-клубу, можна зупинити свій вибір на користь бензинового аналога.

Як видно, розбивка та догляд за газоном є дорогим задоволенням, але як тільки в перший раз господар газону разом з дітьми босоніж стануть на свій перший і жорсткий зелений килим, то всі сумніви, що передують цим рішенням, відлітають зараз...