Рослини водойми: догляд та зимівля

Декоративний ставок на дачі не вимагає пильної і пильної уваги. Для того, щоб мініатюрна екологічна система, якої він є, працювала без збоїв, їй лише необхідний своєчасний догляд. Рослини водойми і його мешканці, взаємодіючи між собою, самі створюють оптимальні умови для сприятливого співіснування, підтримуючи баланс водної системи.

Рослини для ставка — не тільки декоративну прикрасу. Вони очищають воду, всмоктуючи своїми коренями органіку, і регулюють теплообмін, затінюючи поверхню водойми, і борються з синьо-зеленими водоростями. Іншими словами, водні рослини багато в чому полегшують наші турботи про це затишним куточком для відпочинку. У відповідь, вони лише чекають до себе уваги і підтримки. Тому ми сьогодні і поговоримо про те, яким повинен бути догляд за водними рослинами, щоб вони почували себе у вашому ставку як вдома.

 

Весна обіцяє нам підготовчі роботи по пересадці і висадці перезимували рослин. Цим можна зайнятися вже в кінці квітня — початку травня, за умови, що вода у водоймі прогрілася до +10оС. Тропічні рослини слід висаджувати у воду при температурі +14оС. Якщо весна затяжна і дощова, з високим паводком, облаштування водойми краще відкласти на початок червня.

Влітку, коли ставок на дачі радує вас своєю свіжістю і багатоликим цвітінням латаття на дзеркальній поверхні води, не забувайте за спогляданням цієї краси критично оглядывать свої володіння. Виявлення і знищення шкідників, проріджування дуже густих заростей рослин водойми і бур'янів в прибережній зоні, збір насіння і дозрілих плодів – все це робити так само необхідно, як і контролювати рівень води в садовому ставку.

Рослини водойми: догляд та зимівля-

Швидко розростаються плаваючі рослини начебто ряски, азолла і пістії виловлюють сачком і використовують для мульчування садових рослин. В листках цих «водоплавних» дуже багато корисних мікроелементів, добре удобряющих грунт.

настанням осені любителів водойм чекають досить трудомісткі роботи. Чистка ставка, видалення засохлих листя, проріджування групових посадок, пересадка рослин і поділ їх кореневищ – все це слід робити восени, оскільки у деяких водних рослин (кубушка, латаття) в цей час закладаються квіткові бруньки.

Рослини водойми: догляд та зимівля-

Тропічні і субтропічні рослини в жовтні прибирають і переносять у тепле приміщення. Якщо у водоймі під зиму повністю спускають воду, всі рослини водойми, в тому числі і висаджені в горщиках, так само переносять у будинок. Зимуючі рослини вкривають листям і утеплюють лапником.

зимовий період водні рослини не слід надовго залишати без нагляду. Плаваючі рослини тримають в акваріумі, наполовину заповненим водою, забезпечивши їм необхідне освітлення. Рослини в горщиках поміщають в щільні поліетиленові пакети. Раз на тиждень їх провітрюють, видаляють цвіль, гнилі частини рослин і додають в пакети воду.

Пересадку і обрізання бульбових і кореневищних рослин водойми краще проводити в січні-лютому, коли їх коренева система знаходиться у стані спокою. Оголені місця зрізу присипають подрібненим деревним вугіллям. При пересадці рослини підгодовують рідким добривом, поверхня ґрунту посипають піском і ємність поміщають в пакет, додавши в нього води.

У період зимівлі водних рослин так само проводять профілактичну обробку від шкідників. Боротися з кувшинковой попелиць допомагає обприскування рослин витяжкою з тютюну (4%) або 1% розчином настою деревію звичайного з додаванням 72% господарського мила (на 10 л води 40 г). Рослини обробляють один раз на тиждень.

Ці необхідні заходи по догляду за рослинами водойми допоможуть їм перезимувати без втрат. І з початком весни вони з радістю будуть готові пірнути у ваш садовий ставок, щоб розпустити там свої чарівні бутони.

Дата публикации: 13.09.18