Пузиреплодник калінолістний

Вітаємо вас, дорогі читачі, на сторінках нашого дачного блогу!

Сьогодні ми хочемо представити вашій увазі одного з яскравих представників декоративно-листяних чагарників. Знайомтеся, уродженець східної Канади, заслужений бек-вокаліст пейзажних міксбордерів, майстерний декоратор садового простору і просто улюбленець публіки!

Пузиреплодник калінолістний в ландшафтному дизайні саду досить популярний, сфера його застосування досить різноманітна і не обмежується лише оформленням бордюрів.

Застосування в садовому ландшафті
-

Завдяки своїй фотогенічності і густою розлогою кроною його часто використовують у групових посадках по периметру ділянки, в живих огорожах, а так само в якості солітера на тлі доглянутого газону. Чим же примітний цей чагарник?

-

Розкішний і невибагливий красень

При досить скромною вибагливості до умов утримання необхідно зазначити його чудову декоративність протягом усього весняно-літнього сезону, аж до пізньої осені, поки не настане пора листопаду.

У період цвітіння, наступаючий у пухироплідника калинолистного в червні-липні, на розлогих злегка поникающих гілках розпускаються білі або злегка рожеві кистеобразные суцвіття. Парад квітів триває протягом трьох тижнів.

На початку вересня на тлі зміни забарвлення листя на декоративних чагарниках з'являються масивні грона соковито-червоних плодів, які перетворюють осіннє оздоблення саду новими яскравими акцентами.

-

Ще одна з привабливих сторін цього декоративно-листяні красеня – велика різноманітність сортів, що відрізняються між собою не тільки висотою куща і формою крони, але і за унікальною забарвленням листя, змінює своє забарвлення залежно від освітлення ділянки. Це розкішне різноманіття фактур і відтінків дозволяє створювати в присадибному саду яскраві колірні поєднання, гідні полотен імпресіоністів.

Популярні сорти: фото і характеристики

В арсеналі цих декоративних чагарників з родини розоцвітих крім традиційної смарагдовою розмальовки присутні сорти з жовто-золотистою, мідно-рудим, винно-червоним і фіолетовим забарвленням листя.

-

1 Сорт «Nugget» утворює вазообразный кущ, який досягає висоти до 2 метрів. Має жовто-зелене забарвлення листя.

2 Сорт «Diable d’Or» — гібрид «Diabolo» і «Dart's Gold». Компактний кущ заввишки до 1,5 метрів з мідно-помаранчевої листям, набуває пурпурний відтінок до кінця літнього сезону.

3 Сорт «Vinus» компактний чагарник до 1,8 метрів з никнуть гілками. Забарвлення листя змінюється протягом сезону від яскраво червоного до пурпурової.

4 Сорт «Mindia» — гібрид «Darts Gold» і «Diabolo», синонім «Coppertina». Широкий розлогий кущ висотою до 2,5 метрів. Весняна листя має рудувато-мідний відтінок, до літа набуває пурпурний відтінок.

5 Сорт «Schuch» — чагарник висотою до 2 метрів, прямостояче. Листя блискуча, насиченого червоно-бузкового кольору.

6 Сорт «Diabolo» (синоніми «Purpureus» , «Monlo») – шикарний чагарник, що досягає висоти 4 метрів з округлою кроною. Колір листя — темно-пурпуровий, в тіні з помітним зеленуватим відтінком.

-

7 Сорт «Summer Wine» (синонім «Seward») – гібрид «Diabolo» і «Nanus». Кущ компактний до 1,5 метрів з насиченим малиновим кольором листя характерного винного відтінку.

8 Сорт «Amber jubilee» — гарний однорідний кущ заввишки до 1,5 метрів з оранжево-жовтим листям, до осені набуває ліловий відтінок.

9 Сорт «Dart’s Gold» — компактний кущ, виростає до 1,5 метрів. Навесні листя жовто-зелені, влітку набувають відтінку лайма.

10 Сорт «Angel gold» — кущ значних розмірів з кулястою кроною, по висоті до 3 метрів. Листя жовто-золотисті, з осіннім бронзовим відтінком.

11 Сорт «Center glow» — гібрид «Diabolo» і «Dart's Gold», що досягає висоти 2,5 метра. Крона куполоподібна з червоно-зеленуватим листям.

12 Сорт «Red baron» — щільний кущ з габаритами 2х2 метри. Листя змінюють колір залежно від освітлення: у тіні зеленувато-червоні, на сонце – насичено бордового кольору, до осені набувають бронзового відтінку.

-

Посадка, обрізка, розмноження

Як ми вже згадували, пузиреплодник калінолістний досить невибагливий. Він спокійно переносить недолік вологи, морозостійкий і невимогливий до складу грунту. Втім, для найкращої декоративності його краще саджати на легких, добре дренованих суглинках, оскільки йому шкодить застій вологи.

Посадка

Оптимальний склад грунту для нього 2 частини дернової землі і 1 частини перегною і піску. Пристовбурні кола мульчують соломою або торфокомпостом. Пузиреплодник віддає перевагу відкриті сонячні ділянки, але може рости і в тіні.

Проте є один нюанс. При нестачі сонячних променів його декоративна листя стає менш виразною, що особливо позначається на сортах з жовтим та фіолетовим забарвленням листя. Вони набувають зеленуватий відтінок.

Обрізка

Швидкорослі кущі пухироплідника прекрасно переносять стрижку, яку можна проводити до 6 разів за сезон. Для того щоб низ чагарнику оголявся, рослини обмежують висотою не більше півтора метрів.

Дата публикации: 16.09.17