Пряні трави для місць з притіненням

Пряні трави ніколи не виходять з моди. Сьогодні вони активно перекочовують з грядок і аптекарських садків і квітники, і рабатки. Адже крім чудових цілющих і кулінарних переваг у них є і чимало декоративних переваг. Унікальна текстура, незвичайні забарвлення листя, душистость і краса цвітіння – лише кілька з них. І в своїх талантах пряно-ароматичні рослини не обмежені навіть умовами вирощування. Адже незважаючи на те, що більшість рослин є жителями півдня, свої зірки знайдуться не тільки для сонячних майданчиків, але і для місць з притіненням. Прикрасити сад новим пряним садком можна навіть в самому затишному освітленні.

Пряні трави для місць з притіненням- Пряні трави,квітник,в тіні,притінення,список,догляд,вирощування,фото

Кращі пряні трави для затишного освітлення

Вирощувати пряні трави і улюблені зелені культури можна не тільки на сонці. Адже місця на майданчиках з хорошим освітленням не вистачить на всі рослини, а ось притінення часто залишаються ділянки, придатні для невеликого квітника зі змішаним дизайном або навіть городика. Привносячи пряні трави в свій сад, проявіть фантазію не тільки з точки зору можливостей комбінування корисних і суто декоративних рослин, але і підбираючи умови вирощування. Адже багато з прянощів будуть ідеально почуватися саме в півтіні.

Вже стали законними мешканцями будь-якого саду і городу м'ята перцева, петрушка, рукола, кервель, меліса, любисток і навіть шніт-цибулю можуть оселитися не тільки на яскравому сонечку, але і притінення. Їх листя з'являються у весняних салатах і прикрашають страви одними з перших, але і радувати доступом до улюбленої зелені вони будуть довше всіх – аж до самої осені. М'ята і меліса розростаються швидко і агресивно, часто кочують з місця на місце, але створюють настільки красиві дернинки і покриви, що утриматися від їх вирощування неможливо.

таким же неприхотливцам, довольствующимся мізерним освітленням, можна сміливо зарахувати і:

 • підмаренник запашний з його різьбленими листям, ніжними маленькими суцвіттями і дуже смачним ароматом, що виявляється тільки у міру в'янення;
 • черемшу, яка утворює зарості з великих листя не менш красиво, ніж садові конвалії;
 • рукколу з її гостро-горіховими листками, що ростуть у різьбленому і дуже красивому кущику;
 • сладколистную кровохлебку, або миррис запашну, зовнішність якої нагадує папороті і лише білі парасольки суцвіть свідчать, що вона не родичка древнім велетням;
 • настурція лікарська з її розкішними брунькоподібним листям і червоними черешками;
 • щавель щитковидный з темними жилками на дуже гарних світлих пластинках лопатовидных листя, який відмінно виглядає і на грядці, і в бордюрі;
 • щавель криваво-червоний з зовсім іншими, видовжено-язиковіднимі великими листками з червоними черешками і прожилками, на тлі яких ніби світиться базовий салатовий колір пластинок;
 • ароматнолистные тимьяны і майоран, які створюють дуже красиві приземкуваті подушки.
Пряні трави для місць з притіненням- Пряні трави,квітник,в тіні,притінення,список,догляд,вирощування,фото

Підберіть строкату компанію

Щоб тіньовитривалі пряні трави і листові овочі стали дійсно зіркою обраного куточка, підберіть їм гідних партнерів. Всього 1-2 красивоцветущих або декоративно -листяних рослини здатні зробити просту додаткову грядку маленьким шедевром. У компанії пряних трав в тіні з легкістю приживуться астильби, хости, аквілегії, анемони, медуниця. Зворушливі розставлять акценти братки, незабудки та інші літники.

Нові ролі пряних трав

«Зелень», здатна рости не тільки на сонці, але і півтіні і навіть тіні не просто розширює можливості мікс-дизайну, але і може стати однією з головних «рятівниць» садівника.

Такі культури допоможуть знайти оригінальні і в той же час прості рішення для облаштування проблемних місць саду, які раніше вважалися несприятливими або незручними. Для них можна виділити і велику площу, створюючи притінення чагарників і дерев нові квітники та декоративні грядки, а можна і використовувати ті місця, озеленення яких раніше вважалося проблемним. Місця перетину і «стику» будівель і стін, залишкові смужки грунту, які не годяться для звичайних рішень і утворилися після будівництва або переоблаштування можуть змінитися до невпізнання. Такі трави чудово підходять:

 • для прикраси вузьких смужок грунту;
 • «підвіяв» для будівель і стін, теплиць та альтанок;
 • клумбах оригінальної форми, озеленення підпірних стінок;
 • створення грядок-равликів;
 • маленьких квітниках суворої форми, оточених бордюром і розміщених по одному або серією.

Особливо добре такі куточки з пряними травами виглядають в стилі кантрі, де додають неповторного шарму сільській ідилії і строкатою індивідуальності навіть самим нудним куточків саду. Але не гірше будуть виглядати тіньолюбні трави і як несподіваного акценту в регулярному саду, в монастирському стилі, пейзажних течіях, де з їх допомогою можна створити виглядає дико і несподівано лісовий куточок. Їх ароматні листя і квітки з легкістю впишуться і в тематику Середземномор'я, і в оригінальні проекти.

Пряні трави для місць з притіненням- Пряні трави,квітник,в тіні,притінення,список,догляд,вирощування,фото

Тіньолюбні трави в горщиках

Багато з рослин, здатних змиритися з мізерним освітленням можна виростити і в окремих контейнерах. Так, меліса лікарська і м'ята перцева, як і інші види цих лікарських та пряних рослин в горщечкової культурі воліють надійний захист від прямих сонячних променів і краше всього ростуть в тіні. Та й більшість інших трав, здатних змиритися з мізерним освітленням, задовольняються мінімумом грунту. З їх допомогою можна прикрасити тінисті куточки для відпочинку, затишні місця на терасі або під навісом, насолоджуючись красою листя, і їх тонкими ароматами.

Догляд за тенелюбивыми травами в горщиках трохи відрізняється від звичного догляду за горшечним садом: поливи проводять рідше, лише у міру підсихання грунту, не допускаючи її надмірного зволоження. А прищипування верхівок пагонів і зняття врожаю листя повинні бути регулярними: вони дозволять кущиків постійно омолоджуватися і рости компактно.

Притінення для тіньовитривалих пряних трав повинно бути правильним!

Притінення багатьом пряним травам піде тільки на користь, по-новому розкрив красу листя і текстури зелені. Але переборщувати з мізерним освітленням не варто: у глибокій тіні жодна пряна і листова культура не буде відчувати себе комфортно, підвищиться ризик грибкових захворювань, зокрема, борошнистої роси.

Ідеальними для вирощування тіньовитривалих пряних трав вважаються майданчики з нерівномірною півтінню різної інтенсивності, розсіяним світлим або затишних освітленням. Такі умови створюють дерева і чагарники. На майданчиках з півтінню сонце висвітлює рослини лише по кілька годин на день, зазвичай вранці або ввечері. За ці кілька годин рослини встигають ввібрати тепло, розкрити тонкі аромати, їх листя підсихає і ризик перезволоження зводиться на немає. Якщо ви розміщуєте трави біля будівель, то для них підійдуть північні або частково притіненим деревами східні або західні локації.

Пряні трави для місць з притіненням- Пряні трави,квітник,в тіні,притінення,список,догляд,вирощування,фото

Подбайте про ґрунті

Можливість поселити прянощі на місцях з притіненням означає також потреба рослин в дещо інших умовах вирощування. Пряні трави, які будуть отримувати менше світла, повинні рости в більш рихлою і якісної ґрунті. Поживна, дренований, добре пропускає і воду, і повітря грунт дозволить їм почувати себе комфортно. Збіднений або погано пророблений грунт підійде лише для обраних неприхотливцев, таких, як чебрець або розмарин. А ось для інших постарайтеся створити дійсно сприятливі умови і максимальний доступ до поживних речовин в грунті.

Мінімальний догляд

За зростаючими притінення прямими травами доглядати не треба, не рахуючи стримування агресивності та стрижки або збору урожаю листя для поліпшення компактності кущиків. Посухи їм не страшні, підживлення проводять тільки на бідному ґрунті ранньою весною.

Дата публикации: 9.04.17