Підбираємо газонокосарку для дачної ділянки

Зовсім недавно велика частина дачників намагалася вирощувати на своєму городі такі продукти, які б стали в нагоді для свого столу: картопля, помідори, огірки та інше.

Підбираємо газонокосарку для дачної ділянки-

© Stehfun

Але вже зараз, особливо якщо є вільне місце перед будинком з боку вулиці, все більшість дачників воліє сіяти траву під кшталт англійського газону. У свою чергу, коли трава підростає, її треба косити. Добре, якщо у сусіда є вільна від роботи газонокосарка, а якщо ні? В цьому випадку доведеться купувати для себе гарну газонокосарку, здатну гідно впоратися зі своїми обов'язками.

Якщо ділянка невелика, то краще всього зупинити свій вибір на електричних газонокосарках. Як правило, вони забезпечуються довгим дротом, мають достатню потужність двигуна, не дають шкідливих вихлопів і можуть справлятися на невеликих і прямих територіях загальною площею до 200 м2.

Підбираємо газонокосарку для дачної ділянки-

Але у випадках, коли площа ділянки більше 500-600 м2, слід купувати бензинові аналоги. Як правило, двигуни у них поділяються на двотактні і чотиритактні. У першому випадку використовується мотоциклетний двигун повітряного охолодження; паливо також доводиться змішати з маслом. Це не завжди зручно, особливо, якщо господар ніколи не мав мотоцикла, все життя їздив на нормальному автомобілі, і тепер йому доводиться виділяти для цих цілей відро і дуже точно заливати потрібну кількість масла, інакше примхливий двотактний двигун, якщо не отримає потрібної мастила, швидко вийде з ладу. Але до переваг бензинових двигунів можна віднести ту обставину, що вони дозволяють працювати повністю в автономному режимі, тобто їм більше не потрібна електророзетка і електричний шнур, годиться лише для невеликих ділянок. Бензинові газонокосарки цінні також і тим, що можуть працювати на кривих, пологих ділянках, що дуже цінно, наприклад, якщо потрібно обробити великі поля для гольфу.

Підбираємо газонокосарку для дачної ділянки-

© Chris Nystrom

Всі газонокосарки можуть регулювати висоту скошування трави. Для простих косарок можна відрегулювати висоту болтового кріплення коліс. Колеса виставляють вгору або вниз і далі ножі газонокосарки роторного дії просто починають зрізати траву на потрібному рівні.

В ситуаціях, коли є нерівний ландшафт і потрібно постійно міняти висоту скошування трави, найбільш доцільно купувати косарки, що мають функцію централізованої установки. Такий спосіб дозволяє змінювати рівень скошування мало не на ходу.

Підбираємо газонокосарку для дачної ділянки-

Не менш важлива і ширина скошування. Стандартом стала ширина 45 см, але якщо в газонокосарці така ширина буде більше, то це буде означати, що продуктивність такої косарки буде істотно вище і доведеться зробити набагато менше проходів по дільниці для обробки всієї зеленої поверхні.