Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Привіт, друзі!

Кілька років тому у друзів на дачі побачила красиве рослина, яке захотілося посадити і у себе. За цей час я досить вивчила тему і у мене вийшло виростити таку ж красу у себе на дачі. Тому із задоволенням поділюся досвідом.

Техніки вертикального озеленення часто використовуються для облаштування фасадів будівель, прикраси садів, паркових ділянок, зон відпочинку в умовах міського середовища. Не всі рослинні культури придатні для висадки в кліматичних умовах середньої смуги. І я вам дуже рекомендую рекомендують звернути увагу на дівочий виноград в ландшафтному дизайні — він створює дивовижний ефект при оформленні ділянки при мінімальних витратах.

Загальні характеристики

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Це особливий вид деревних ліан з високими декоративними властивостями. Посадки відрізняються тіньовитривалістю, невибагливістю і стійкістю до негативних впливів. Широке поширення отримали пятилисточковые і триостренные різновиди, фото яких можна побачити в будь-якому виданні з садівництва. Це життєстійка і невибаглива культура, здатна зростати від двох до трьох метрів за рік. У мене зараз рослина увивает південну бік садової альтанки – виходять і тінь, і краса одночасно.

Переваги вирощування рослини

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Дикий виноград заслужив визнання ландшафтних дизайнерів всього світу завдяки наступним особливостям:

 • Ліана чіпляється і повзе вгору по будь вертикальних поверхонь без додаткових опор.
 • Рослина чудово прикрашає будь-який простір (будь-то дача або парк).
 • За допомогою винограду декоруються альтанки, стіни, ротонди, веранди, лоджії, огорожі, паркани і навіть садові предмети меблів. А пергола, обвита пишним листям, виглядає просто чудово.
 • Висадка у дворах, на ділянках виробляється в різні ємності або у відкритий грунт.
 • Грунтовий склад дуже простий – це ґрунт, перегній, листова земля і трохи піску.
 • Якщо декорування проводиться на фасадах будівель, під візерунчастим мозаїчним килимом утворюється сприятливий мікроклімат, поліпшує умови перебування в самих приміщеннях: підвищення вологості повітря, стає менше пилу, знижується температура в жаркий час. Це властивість також дуже актуально для веранд.
 • Ефектний зовнішній вигляд композиції зберігається протягом усього вегетаційного періоду.

Рекомендації з культивування

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Я раджу висаджувати дівочий виноград в тих місцях, де він знайде міцну опору для батогів, так як пагони рослини відрізняються великою вагою. Це можуть бути цегляні, кам'яні опори або міцні паркани.

Розмноження проводиться декількома способами:

 • кореневими відростками,
 • насінням,
 • відводками,
 • живцями.

Рослина добре приживається при висадці в осінній та весняний період і не вимогливо до місця посадки, відмінно відчуваючи себе навіть в тінистих місцях.

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Між ліанами має зберігатися відстань, рівну 3 м. Варто проводити однотипні посадки, тому що ліана створює жорстку конкуренцію за вологу та поживні речовини з іншими рослинами-сусідами. Якщо мається на увазі моделювання композицій, відстань між кущами зростає до 7 м. Садівникові доведеться стримувати їх зростання, щоб не заглушити розвиток інших культур.

Догляд за красунею-ліаною

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

Основні заходи полягають у своєчасній обрізанні і фіксації пагонів у потрібному напрямку, особливо, якщо рослина обвиває огорожа, малі архітектурні форми. Протягом сезону з ліани зрізаються сухі гілочки, а грунт пропалывается, рихлити і збагачується азотним добривом. У цьому немає абсолютно нічого складного, як може здатися на перший погляд.

В посушливе літо протоку проводиться 3-4 рази за сезон. Періодичні дощі рятують від цієї необхідності. Кущі не потребують укриття на зиму – ще один величезний плюс цієї рослини.

Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-Ідеї ландшафтного дизайну з використанням дівочого винограду-

На завершення хотілося б зазначити, що декоративний дівочий виноград, розміщений на сонячній стороні, по мірі зростання набуває багряний відтінок. Ліани, висаджені в тіні, порадують смарагдовою зеленню.

Буду рада, якщо завдяки цій статті ваші ділянки стануть ще гарніше. Діліться інформацією зі своїми друзями у соцмережах – і давайте робити наші дачі ще красивіше.

Дата публикации: 13.09.18