Готуємо газон до зими

«Якщо господарі не люблять витрачатися на дерева, цілком надаючи піклування про них самій матінці природі, то на газон витрачаються і того менш охоче. Між тим, газони ростуть і процвітають досить добре лише там, де на них не шкодують ні постійного догляду, ні досить чималих витрат».

А. Регель, 1896 р.

Буває так, що навесні на газон шкода дивитися: десь лисини, десь бур'яни замість трави. Основна причина невдач з газонами — посів у погано підготовлений грунт і відсутність правильного догляду. Зима —важкий час у житті газонних трав, тому дуже важливо правильно підготувати газон до цього періоду.

Для реставрації підсівати насіння трав краще всього з третьої декади червня до кінця липня — це період з максимально високими температурами повітря і довгим світловим днем. За підросла траві у відреставрованому газоні влітку ходити не рекомендується.

Готуємо газон до зими-Скошувати газон слід регулярно, але знімати тільки кінчики трави (приблизно 1 см). В середині літа обов'язково потрібно провести підживлення комплексним добривом для газону в рідкому вигляді або розчином циркону, цитовита, епіне (10 л розчину на 10 м2 газону). Ослаблений газон, газон на сумнівних грунтах обробляють кожні 7 днів, ідеально підготовленому чистому грунті — раз на 10— 12 днів.

Партерний газон косять раз в 6-7 днів, при цьому з початку червня до липня потрібно прагнути підтримувати висоту трави на рівні 6-8 див. В цей час суміші з великим відсотком вівсяниці червоної відростають при підгодівлі дуже швидко.

З кінця серпня, коли літо і осінь посушливі, особливу увагу приділяють поливу. Весь сезон газон стрижуть на однакову висоту, а в сильну спеку, з посушливим періодом — на 1 см вище, під деревами і в тіні також збільшують рівень висоти трави на 0,5—1 див На початку вересня рекомендується проводити осіннє підживлення газону фосфорними і калійними добривами (азот в цей час не застосовують). Зазначену на упаковці дозу бажано зменшити приблизно на 30%. Після підгодівлі необхідний хороший полив, щоб гранули добрив повністю розчинилися, інакше відбувається опік кореневої шийки трав.

З вересня стрижку проводять рідше — раз на 12-15 днів. Якщо підстригають одні кінчики, траву залишають на газоні в якості мульчі. Останню стрижку проводять на початку жовтня на висоту 7-8 див. Якщо жовтень сухий і сонячний, то через 2 тижні, встановивши ножі косарки на висоту 9-10 см, потрібно підрізати кінчики трави. Ножі повинні бути гострими, без задирок, щоб не рвати, а різати траву.

Готуємо газон до зими-

За вересень—жовтень треба двічі прочесати і двічі проколоти дернину вилами на глибину 20 див. У другій декаді жовтня бажано полити газон розчином епін, циркон і цитовита і замульчувати сумішшю торфу і компосту в рівних співвідношеннях (на важких грунтах можна додати пісок). Ретельно перемішану суміш зворотною стороною газонних віялових грабель рівномірно розподіляють по поверхні шаром товщиною 1 см, вносять доломітове борошно (жменя на 1 м2).

При підозрі на провали потрібно підсипати на такі місця додатково суміш торфу з компостом і ретельно втерти в грунт круговими рухами. Ходити по цих дільницях не варто, щоб не викликати додаткового осідання грунту.

Повністю припиняють стрижку газону, коли встановлюється середньодобова температура повітря 10 °С. До настання морозів, невеликі газонні простору добре вкрити сухим шаром (2-3 см) або покривним матеріалом. Така осіння турбота дає можливість газонних трав утворити нові бічні пагони, наростити родючий шар, що оберігає вузли кущіння від вимокання.

По першому снігу при перепадах температури ходити по газону не слід. При прибиранні снігу не можна скидати його з доріжок на газони. При утворенні крижаної кірки на газоні її розбивають граблями, а взимку проколюють вилами чи дрючком. Якщо ви хочете мати хороший газон, то доглядати за ним слідує цілий рік.

Готуємо газон до зими-

Використовувані матеріали:

  • Н. Анісімова – Готуємо газон до зими