Галька — ідеальний матеріал для садових доріжок

Галька — ідеальний матеріал для садових доріжок-

В якості покриття для дачних і садових доріжок можна використовувати будь-які матеріали, і дуже багатьма власниками заміських ділянок успішно для цього застосовується звичайна галька.

Галька – самий простий і класичний матеріал для садових доріжок. Правильно облаштована доріжка з гальки має красиву оригінальну фактуру і цілком зручна для піших прогулянок. З гладких, відшліфованих водою камінчиків ще в Стародавній Греції жителі викладали різноманітні візерунчасті майданчики і доріжки в садах і внутрішніх двориках.

Галькова мозаїка на початку свого застосування являла поєднання білої і чорної гальки, створює контрастні декоративні орнаменти.

Для кам'яного мощення підходить будь-галька: і річкова, морська, і озерна. Оскільки морські хвилі досить сильні – морська галька має більш гладку і округлу форму. У той час як річкова галька більш плоска, і тому більше підходить для мощення доріжок. Її можна укладати в розчин, як підставою, так і на ребро.

Для садових мозаїчних орнаментів краще всього підійдуть камені середнього або великого розміру, але можна використовувати і дрібні. Багатство природного забарвлення гальки: від білого до блакитно-синього і червоного дозволяє проявити фантазію, і створювати найхимерніші садові орнаменти.

Крім того, сучасною промисловістю пропонується штучно окатанная галька з пісковика, сланцю або мармуру. Такий матеріал характеризується більш широким вибором колірних відтінків і має підвищену міцність до стирання.

Галька — ідеальний матеріал для садових доріжок-

Зробити з гальки мощену майданчик або садову доріжку своїми руками не так вже й складно, навіть якщо вона приблизно буде займати велику площу. Правда, в цьому випадку, фахівці рекомендують викладати мозаїку з гальки невеликими фрагментами, а потім переносити їх в готовому вигляді на місце.

Для робіт знадобиться опалубка з чотирьох прикручених по периметру брусків, іншими словами, невелика ємність з невисокими міцними бортами. На дно опалубки стелиться щільний поліетилен і укладається металева сітка.

На цю конструкцію викладається цементний розчин, і далі, у відповідність з розробленим ескізом, — візерунок. Для кращого зчеплення гальки і цементу камені попередньо потрібно намочити. Після того як мозаїчний фрагмент застигне його можна сміливо діставати з опалубки і укладати на підготовлену для мощення майданчик.

Якщо ж немає ні часу, ні впевненості що в результаті вийде щось гідне захоплення, то можна купити мозаїчні пластини з гальки для доріжок повністю готові до укладання. Ретельно відібрана за розміром і кольором галька вже щільно наклеєна на сітку, яку залишається тільки укласти на відведене місце.

Завдяки гнучкості матеріалу їм з легкістю можна викласти будь-яку поверхню маскуючи нерівності і кривизну ліній рельєфу. Єдиний недолік готових пластин – досить висока ціна за 1 квадратний метр.

Якщо заміський будинок розташований недалеко від річки з кам'янистим дном, то мозаїка для декоративного мощення обійдеться зовсім безкоштовно. Але можна і купити гальку. Найдешевша галька – озерна, трохи дорожче буде коштувати велика річкова.

Перевага декоративних садових майданчиків і доріжок і з гальки не тільки в їх невисокої вартості і легкості укладання, але і в універсальності. Галька гармонійно вписується в будь-який самий химерний дизайн ділянки незалежно від особливостей клімату й складу ґрунту, а також експлуатаційної навантаження і рельєфу території.

Дата публикации: 13.09.18