Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?

Хвойні композиції користуються великою популярністю в ландшафтному дизайні. Завдяки високим декоративним якостям, які зберігаються протягом року, а також різноманітністю форм і видів, хвою вирощують повсюдно – в садах, парках, скверах, на алеях та вздовж тротуарів.

Незважаючи на свою невибагливість у відході, виростити хвойні рослини красивими і здоровими – вдається далеко не кожному садівникові. Однією з головних причин загибелі цієї рослини є його хвороби і шкідники. У цій статті ми розповімо, які бувають хвороби ялин і їх лікування фото опис наведено нижче.

Зміст:

 1. Чим хворіють ялинки-палиці
 2. Що зробити, щоб ваші хвойники не хворіли
 3. Профілактика та… ще раз профілактика
Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-

Чим хворіють ялинки-палиці

На сьогоднішній день існує безліч різновидів ялини, які представлені багаторічними деревами і чагарниками. Розглянемо хвороби ялини канадської, блакитний, звичайної, коника і сербської. Саме ці види становлять найбільшу цінність у створенні хвойних декорацій.

Ці різновиди хвої здатні рости в будь-яких кліматичних умовах, у тому числі і в Підмосков'ї, а також в північних регіонах країни. Тому багато садівники віддають перевагу саме цим видам для створення декоративних хвойних композицій у себе в саду.

До найнебезпечніших захворювань хвої відносяться:

 • Іржа хвоїнок.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Ця хвороба виявляється навесні, особливо якщо рослина піддалося взимку сонячних опіків. Хвоя рослин покривається дрібними рудими бульбашками, всередині яких містяться спори. Після їх розтріскування спори розлітаються і селяться на хвоїнах по всій кроні дерев або чагарників.

 • Іржа шишок. На внутрішній стороні лусочок з'являються пустули, які знижують декоративні якості шишок і здатність насіння до проростання.
 • Сосновий вертун – це грибкова інфекція, яка вражає кору стовбурів і гілок. Через деякий час уражені місця розтріскуються, а в розрізах з'являються смольные виділення. В результаті цього гілки рослин деформуються і всихають.
 • Іржа хвої сосни велику небезпеку представляє для молодих рослин. У сильно уражених саджанців хвоїнки жовтіють і обсипаються, таким чином, рослини втрачають свою декоративність і через деякий час сохнуть.
 • виразковий Рак.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Стовбури рослини вкриваються дрібними ранками. Через деякий час на цьому місці з'являється грибок і численні смоляні здуття, які перекривають доступ до кисню. З часом рослини марніють і гинуть.

 • Некроз кори.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Це захворювання проявляється у вигляді рудих наростів на гілках хвої. Уражені частини відмирають, в результаті чого дерево гине.

 • Шютт їли – це грибкова хвороба, яка має декілька різновидів.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Ранньою весною хвою може вражати шютт буре. На рослинах утворюються грибниця чорного кольору. Уражені примірники набувають буро-чорний відтінок. Рослини можуть довго стояти, не скидаючи голки. Якщо не вжити своєчасних заходів, декоративні насадження гинуть.

Шютт звичайне проявляється в кінці весни. Спочатку дерева буріє, потім на поверхні гілок і стовбура з'являються численні грибниці чорного кольору, які дуже швидко розмножуються і заражають всю надземну частину крони.

Восени хвою може вражати шютт сніжне. Спочатку ялина покривається бурою плямистістю. Ранньою весною плями утворюють грибницю, яка активно розростається і покривається чорними тілами.

Всі види шютт представляють велику небезпеку для хвойних. Заражені цією хворобою рослини спочатку буріє, потім всихають і гинуть.

 • Фузаріозне всихання або трахеомикоз.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Це інфекційне захворювання, яке вражає кореневу систему рослин. В результаті цього крона дерев і чагарників жовтіє, червоніє і через деякий час осипається, а рослини гинуть.

 • Альтернаріоз, гниль.

  Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-


  Ознаки зараження: поява чорного нальоту на гілках рослин. Якщо не вжити своєчасних заходів, хвоя може загинути. Найчастіше цією хворобою уражається ялина сербська – один з найбільш примхливих сортів хвої. Крім цього, альтернаріозом і гниллю можуть хворіти рослини, що ростуть в тінистих і слабо провітрюваних місцях, в загущених посадках.

Що зробити, щоб ваші хвойники не хворіли

Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-

Профілактика хвороб хвої полягає в наступному:

 • Хвойні потрібно садити на сонячних, добре провітрюваних ділянках, використовуючи тільки здоровий посадковий матеріал.
 • Не рекомендується саджати хвою поряд з рослинами, переносниками багатьох захворювань – томатами, ягідними чагарниками, картоплею.
 • Для підвищення імунітету рослин потрібно правильне і регулярне харчування. Для цього використовують спеціальні імуностимулятори та мікродобрива.
 • Не варто садити хвою занадто глибоко. У природі коренева система рослин розташована близько до поверхні, що забезпечує їй повноцінне зволоження і доступ до кисню.
 • Важливу роль у процесі вирощування цієї культури грає полив. З-за нестачі вологи ялина швидко сохне, втрачає свою декоративність і стає чутливою по відношенню до багатьох хвороб. Тому хвойним насадженням влаштовують часті і рясні поливи.
 • Захист рослин від морозів і рясних опадів взимку.
 • Своєчасне видалення всохлі та зламаних гілок.

При дотриманні цих простих правил можна виростити здорові рослини, стійкі до хвороб і шкідників.

Профілактика та… ще раз профілактика!

Чим хворіють їли і як їх правильно лікувати?-

Чим обробляти ялина від шкідників і хвороб? Заражені примірники вимагають негайного лікування.

 • Боротьба з хворобами їли здійснюється будь-якими фунгіцидними препаратами. Рідким розчином обробляють грунт навколо пристовбурового кола рослин і проливають їм кореневу систему.
 • Навесні, на початку періоду вегетації, крону хвої обробляють препаратами, що містять мідь.
 • Всі хворі рослини потрібно відразу ж видаляти з ділянки, при перших же симптомах зараження. Оскільки віруси, інфекції і грибок мають властивість дуже швидко поширюватись, заражаючи здорові насадження.
 • Періодично, перед дощем, просто обсипте хвойники золою. Після цієї процедури Ваші рослини придбають красивий вигляд і здоров'я.

Про шкідників хвойників можна подивитися тут.

Грамотний і своєчасний догляд, турбота та увага – це все, що потрібно вічно зеленому рослині для повноцінного росту, здорового та декоративного вигляду.

Дата публикации: 13.09.18
нержавеющие дымоходы STALAR