Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав

Чарівні самшитові бордюри, гарні квітучі кромки і пишні виразні злакові стрічки... Для квітників вже давно виділили свої, особливі типи живоплотів. Адже сувора рослинна рамка потрібна не тільки декоративним ансамблях, але і городу. Особливо, якщо сад оформлений в регулярному стилі і вимагає запровадження суворих акцентів навіть на грядках. Клінкер, огорожі, тини нудні й незручні. А ось рослинні рамки навколо грядок виглядають і строго, і дуже органічно. І кращі кандидати на створення огорожі в городі – пряні трави.

Невисокі, але дуже виразні бордюри, якими можна оточити будь-яку декоративну композицію, належать до живоплотам поряд з високими зеленими стінками і пишними квітучими рядами кущів пейзажних огорож. Їх мініатюрний розмір аж ніяк не змінює характеру і призначення. Низькі огорожі для квітників і клумб найчастіше асоціюються з самшитовими бордюрами, але тільки цим чагарником варіанти не обмежені. Бордюри можна створити і з декоративно-листяних, і з квітучих трав'янистих багаторічників, і навіть з барвистих літників. Неповторна перстач чагарникова, зворушливі полину і манжетки, хости і герані, очитки і багаторічні айстри – варіантів дуже багато. І ще більше розширюють можливості пряні трави. Ароматні, витривалі, стійкі і добре піддаються стрижці, вони люблять рости в тісноті і дивують не тільки палітрою запахів, але і текстурами.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Саме пряні трави – кращий варіант для живоплоту в городі. Народилася ідея обрамляти рослинними стрічками грядки в регулярному стилі, але ця тенденція давно вийшла за рамки тільки строгих садів. Сьогодні огороджений веселими бордюрами город став одним з цікавих варіантів оформлення і в сучасних течіях, і кантрі, і в яскравих національних стилях. А перехід від традиційного підходу у веденні міського господарства до декоративного мікс-дизайну, введення грядок-квітників і все більшому поширенню в аж ніяк не менш урожайних городах декоративних культур і зовсім зробило бордюри невід'ємною частиною городньої моди.

Переваг у пряних трав перед іншими рослинами на городі цілком достатньо:

 • вони витривалі і невибагливі;
 • пряні трави здатні задовольнятися мінімальним відходом;
 • рослини прекрасно поєднуються з усіма видами овочів і традиційних мешканців грядок, виглядають органічно і гармонійно в городі;
 • трави здатні без особливої екстравагантності привнести колір і текстуру в дизайн городу;
 • пряні багаторічники створюють щільну, але добре контрольовану огорожа;
 • всі пряні трави їстівні і можна не боятися того, що разом з основними культурами випадково зірвете листочок від огорожі;
 • рослини служать додатковим джерелом сировини для лікарських і чайних зборів;
 • багато трави здатні відлякувати комах-шкідників і захищають овочі та зелень від нашестя слимаків.

З пряних трав виходить ідеальний по висоті бордюр для городу – низький, але при цьому суцільною і щільний. Висоту можна легко контролювати стрижкою, так і густоту бордюру, його ширину і щільність – також.

І головне – створити таку живопліт в мініатюрі дуже легко. Для цього достатньо всього лише правильно підібрати густоту і не забути про формування.

Для створення бордюру з пряних трав необхідно:

 1. Зробити навколо грядки траншею для висадки рослин. При необхідності грунт поліпшити органічними добривами і підсипати на дно пісок або дренажний матеріал.
 2. Саджанці багаторічних пряних трав розташувати тісніше класичної посадки – через 12-20 см, так, щоб на кожен метр довжини бордюру доводилося не менше 5 і не більше 8 саджанців.
 3. Заповнити посадкову траншею грунтом. Злегка утрамбувати і провести рясний полив.
 4. Замульчувати поверхню ґрунту під травами корою або іншими натуральними видами мульчі.
 5. У період, поки трави не почнуть активно розвиватися, забезпечити поливи в посуху (краще – регулярні процедури для підтримки легкої вологості грунту).
Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Для першої стрижки не потрібно чекати, поки кущики повністю зімкнуться. Як тільки трави підростуть і будуть стосуватися гілочками сусідніх рослин, з них вийде нехай і рідкісна, але стрічка, проведіть першу обрізку, обмеживши висоту і стимулювавши загущення. У перший рік обрізку можна провести 2-3 рази для прискорення росту. А ось надалі такий бордюр потрібно буде стригти лише за необхідності або 1 раз на рік – після цвітіння (навесні – для лаванди), підтримуючи висоту, форму і рівність «стінок».

Щоб бордюр швидше став суцільним і привабливим, проведіть 2-3 підживлення протягом літа – на початку цвітіння, в серпні – для підготовки до осені (калійно-фосфорних добрив). Надалі можна обмежитися однією-єдиною ранньовесняне підживлення або мульчуванням органікою, і тільки для більш пишного цвітіння можна проводити більше підживлень. Якщо ви використовуєте мінеральні добрива в городі, можете проводити стандартні підгодівлі для бордюру або зовсім відмовитися від них, орієнтуючись на те, як ви звикли доглядати за овочами і використовуючи ті ж типи добрив. Поливи знадобляться огорожі тільки в молодому віці і лише на час посухи, але вони не зашкодять бордюру ні в якому разі.

5 фаворитів для бордюрів і огорож навколо грядок

Якщо ви хочете знайти рослини, які чудово будуть виглядати в ролі пряного бордюру у городі, то слід шукати витривалі, невибагливі, добре піддаються стрижці трав'янисті багаторічники з полуодревесневающими пагонами. Переносимість стрижки – дуже важливий параметр. Адже тільки за допомогою обрізки можна підтримувати і форму, і привабливість, і, що найважливіше – щільність такої огорожі. Звичайно, пряну стрічку можна створити і з петрушки, мангольда, салатів, базиліка, однорічних рослин. Але якщо ви хочете отримати повноцінну по функціональності огорожа, яку щороку потрібно буде лише підправляти, а не створювати заново, то багаторічники – саме ваш варіант.

Познайомимося ближче з найкращими кандидатами для створення красивого бордюру навколо грядок:

Лаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia), у всьому світі відома як лаванда англійська – єдиний вид лаванди, який вирощують в середній смузі в бордюрах. Багаторічний напівчагарник давно завоював звання одного з кращих партнерів для красивоцветущих акцентів і універсального многолетника, однаково ефектного і в загорожі, і на клумбах. Численні пагони заввишки трохи більше півметра створюють густі, щільні, текстурні кущики і древеснеют тільки внизу. Листя вузькі, супротивно сидячі, тверді, дрібні, сріблястого тону, надають усьому рослині неповторну текстуру. Суцвіття-колоски з мутовок по 6-10 губовидных квіток, розташованих з проміжками до 2-х див., здаються синім маревом над кущиками і чудово гармонують з пагонами. Лаванда виділяє чудовий аромат, легко піддається стрижці, пропонує вибір між класичними і більш низькими сортами і формами, висота яких обмежена 30-40 см. Лаванда добре себе почуває на дренованих, неважких грунтах, вимагає лише обрізки навесні та поливів, легко розмножується.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Шавлія дібровна (Salvia nemorosa) – фаворит серед зимостійких багаторічних шалфеев, але впоратися із завданням створення красивого бордюру може і дещо скромніший, але і більш доречний в городі шавлія лікарська. Тим більше, що на відміну від дібровної сальвії він куди краще контролюється і здатний рости строгими рядами. Чарівна рослина з неповторною текстурою сірувато-сріблястих листя привертає увагу відразу. Полуодревесневающие, досить потужні пагони висотою від 25 до 50 см формують витончені напівчагарники. Овально-ланцетні листки з бархатисто-зморшкуватою опушенням дуже приємні на дотик. А гіллясті кисті або колоски суцвіть, що складаються з складних мутовок з рожево-пурпуровими, невеликими, губчастим квітками, як не можна краще гармонують із зеленню і додають рослині романтичної ніжності. Умови навколо грядок чудово підходять для шалфеев, люблячих водопроникні, пухкі і поживні грунти. Якщо після цвітіння проводити обрізку і внести додаткову підгодівлю, шавлія не менш потужно зацвіте повторно до осені. А відходу він практично не вимагає, легко контролюється, виносить сильну обрізку і пропонує вибір між разноокрашенными сортами.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Естрагон (Artemisia dracunculus), у нас відомий також під ім'ям тархуну – один з найбільш недооцінених представників пряних трав. Якщо дати йому волю, він здатний створити приголомшливої краси зарості і куртини, чудово виглядають протягом всього активного сезону і б підкорили яскравою зеленню і густотою. Це найбільш схильна до самосеву і безконтрольному розповсюдженню трава легко контролюється простий зрізанням і недопусканием плодоношення. Сорти естрагону пропонують вибір від середньорослих сортів висотою близько півметра до потужних метрових і вищих рослин, але висоту дернин легко контролювати. Вузькі ланцетні листя легко впізнаються і за ароматом, і по яскраво-світлого окрасу. А цвітіння дивно гармонує з густооблиствениними гілочками, наче вінчаючи пагони захованими на верхівці між листям невеликими мітелками салатових квіток. Якщо цвітіння допускати, то воно здатне охопити все літо, але при цьому для бордюру це – не найкраща ідея, оскільки привабливість зелені і форма кущиків від цього постраждають. Естрагон добре себе почуває в будь-якому грунті, крім важкої, прекрасно росте на високих грядках, а догляд за ним зводиться лише до обрізання – її краще проводити кілька разів за сезон. Як тільки естрагон підніметься на висоту 30-40 см, залишають пагони висотою 15-20 см, для загущення і ефектного обрамлення щільною рамкою.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Материнка звичайна (Origanum vulgare) – чудова базова пряність і зовсім виняткове рослина, яке зберігає свою декоративність в будь-який сезон: навіть взимку її сухі суцвіття пожвавить сад. Трав'янисті багаторічники з полуодревесневающими пагонами часто називають схожими з тимьянами. Але варто хоч один раз посадити материнку – і про всяких порівняннях забуваєш назавжди. Дуже ароматні округло-овальні листочки, густо розгалужені пагони створюють схожі на подушки кущики висотою від 30 до 50 см. Легка узлісся робить листя бархатистою і ще більше підкреслює яскраве забарвлення зелені, яка матовою масою прекрасно контрастує з іншими рослинами. Гармонують із зеленню і суцвіття, буквально піднімаючи рослина на новий рівень. Щитовидні суцвіття з червонуватим відтінком квітконосів і прилистків і світлими білувато-бузковими дрібними квітками виглядають зразок сухоцвітів, але не масово, а ажурно і дуже ошатно. Орегано стає ще густішою і красивіше після обрізки, чудово контролюється. Може рости як компактними куртинами, так і масивами. Сучасні сорти материнки можуть похвалитися різними відтінками забарвлення листя, від строкатих у «Вариегаты» до жовтувато-зелених «Ауреум». Так і забарвлення, і висота можуть бути різними: від 15-сантиметрових сортів для альпійської гірки та компактних 25-30-сантиметрових сортів для низького бордюру до класичних, майже півметрових «звичайних» різновидів. Догляду, крім обрізки, материнка не вимагає і зростає майже в будь-яких умовах.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Гісоп лікарський (Hyssopus officinalis) – улюблене багатьма рослина, яке навіть зимувати йде зеленим. Гіллясті чотиригранні пагони нагадують прутики. Кущики висотою до 50 см прикрашені ланцетними, супротивно розташованими листям довжиною до 4-х див. Цвітіння ісопу, під час якого над куртинами піднімаються своєрідні колоски, здається оригінальним завдяки дуговидно викривленим лініях. Суцвіття утворюють заховані в пазухах верхніх листків мутовки з губчастих квіток синього, блакитного, фіолетового, білого або рожевого забарвлення. Ісопу цвіте з червня і до початку осені, створюючи декоративний бордюр протягом дуже тривалого часу, який прикрашає город навіть після того, як прийде похолодання. Легко контролюється обрізанням, практично не потребує догляду.

Бордюри і огорожі для городу з цілющих трав- лікарські рослини,що пряні,трави,огорожа,бордюр,список,назви,фото

Підбираючи рослини для бордюрів в городі, обов'язково враховуйте їх морозостійкість, довговічність і особисті переваги. Створювати для городу в регіонах з суворими зимами бордюри з рослин, які потребують укриття або здатні зимувати під снігом недоцільно. Стиль саду і те, які культури вже були використані в його оформленні також важливі. Адже бордюр – найпомітніша частина грядок, і він повинен добре поєднуватися з іншим дизайном.

Дата публикации: 10.04.17
http://sportcity74.ru/ как сделать стол для тенниса.