Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду

Здрастуйте, дорогі читачі! Поговоримо про бересклеті японському. Напевно вам подобається цей декоративний чагарник.

Вже з самої назви чагарнику зрозуміло, де його батьківщина. Він може виростати у висоту до 8 метрів і належить до виду вічнозелених чагарників. У цієї рослини незвичайні гілки. Їх переріз прямокутний, а колір зеленувато-коричневий. Поширених видів чагарнику в нашій країні.

Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-

Бересклет японський посадка та догляд саду. Цей сорт вирощують на вулиці і вдома, причому догляд в домашніх умовах той же, що і на ділянці – тільки горщик з рослиною знаходиться в кімнаті або на балконі. Мікс з бересклету виходить оригінальною композицією.

Види японського бруслини

Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-

Псевдолавр – кімнатний вид. Він не виживає при низьких температурах, тому його можна вирощувати тільки в приміщеннях або оранжереях. Критичною температурою для нього є +5 градусів Цельсія.

Микрофиллус ауреовариегатус є пестролистной різновидом японського бруслини. Цей чагарник можна назвати мініатюрним, так як він не виростає вище 50 сантиметрів, а діаметр крони не перевищує 15 див. Листя микрофиллуса жовтувато-зеленуватого кольору. Наприкінці весни він починає цвісти білосніжними квітами, а на зміну їм з'являються яскраво-червоні коробочки з насінням.

Карликовий бересклет також є вічнозеленим, але сланким мелколистным чагарником. Якщо вирощувати його з опорою, то він виростає не більше метра. На гілках цієї рослини є поздовжні борозенки. Довжина його вузьких листя не перевищує 4 сантиметрів. Їх вершини загострені, а боки трохи підігнуті.

Верхня поверхня листя має насичений зелений колір, а нижня – голуб. Цвіте невеликими одиночними квітами червоно-бурого кольору. Дуже рідко вони бувають зібрані в суцвіття по два або три квітки на одному короткому квітконосі.

ВиглядЕкстаз» добре підходить для альпінаріїв.

«Элегантиссимус Ауреус» має пишну кулясту крону на високій ніжці.

Як садити кущі

Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-

Всі різновиди японського бруслини невибагливі до складу грунту. Однак для того щоб кущі виглядали максимально красиво, краще посадити їх у самостійно приготовану грунтову суміш.

Для цього візьміть 2 частини дернової землі, 1 частини листової, торфу і піску. Не менш гарною буде і така суміш: 3 частини дернової землі, 2 частини парникової землі і одна частина піску.

Садіть кущі в добре зволожений і теплу грунт. Кущі віком до трьох років можна сміливо пересаджувати хоч кожну весну.

Головне при цьому, щоб грунт не була надто солоною. На лужних і нейтральних грунтах чагарник росте чудово. Якщо ж грунт засолено, то вам доведеться її вапнувати.

Особливості росту

Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-

При правильній посадці і хорошому догляді зростання проходить у два етапи і припиняється з появою на верхівках гілок нирок – лускатих шишечок. Коли розкриваються бруньки, починається другий етап зростання. З-за цієї особливості за японським бересклетом доглядайте особливим чином.

На самому початку першого етапу зростання кущі підгодуйте азотними добривами, в середині етапу – комплексними добривами, а при появі нирок – фосфорно-калійними добривами. Під час спокою кущі не удобрюйте. Занадто довгі гілки можете обрізати тільки влітку.

Кілька порад

Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-
  • Поливати бересклет японський потрібно помірно. Не заливайте кореневу систему кущів. В дуже спекотні дні обприскуйте листя, хоча це рослина невибаглива до вологості повітря.
  • При різкій зміні температури навколишнього повітря в кроні швидко заводяться комахи, незважаючи на те, що сік японського бруслини отруйний. Паразити призводять до активного листопаду, тому кущі бруслини потрібно регулярно оглядати і обробляти хімічними засобами. Також передчасний листопад може наступити при температурі повітря понад 25 градусів. У зимовий час бересклет японський повинен знаходитися при температурі навколишнього повітря від 8 до 12 градусів – діжки з кущами прибирайте з вулиці.
  • Слід врахувати, що це кімнатна рослина переносить спеку гірше, ніж холод.
Бересклет японський: посадка чагарників та догляд за ним у саду-

Ось головні особливості вирощування цього чудового чагарнику.

Дата публикации: 13.09.18