Бересклет крилатий: посадка в саду і правильний догляд

Здрастуйте, дорогі читачі! Ви любите осінь? Як же її не любити, коли навколо все розфарбовується яскравими фарбами! А бересклет крилатий радує своїм виглядом навіть у негоду. Так який же він, цей чагарник?

Бересклет крилатий: посадка в саду і правильний догляд-

Рекомендуємо обов'язково посадити в своєму саду бересклет крилатий посадка і догляд за ним зовсім елементарні. Цей чагарник активно використовують як живі огорожі, включають в квіткові композиції в ландшафтному дизайні.

Влітку він нічим особливим не виділяється серед інших чагарників, якщо не вважати дуже насичений зелений колір листя.

Восени ж бересклет крилатий перетворюється до невпізнання, звичайно ж, в кращу сторону. Перед в'яненням листя набувають самі неймовірні кольори, причому у кожного аркуша з'являється свій колір.

Кущі блищать фіолетовими, жовтими, оранжевими, червоними, рожевими, пурпуровими, навіть бузковими листям. Головним чином саме за такої краси висаджують цей чагарник. Чому б і ні, тим більше, відмінною його рисою є зимостійкість.

Час посадки

Бересклет крилатий: посадка в саду і правильний догляд-

Бересклет крилатий в нашій кліматичній зоні можна садити як навесні, так і восени. Найкраще це робіть на вільному для доступу сонячного світла просторі. Так буйство фарб буде більш насиченим.

Якщо ж посадіть кущ в затіненому місці, то він буде нормально рости, але листя у нього не буде такою ж різноманітною і строкатою, як на добре освітленому місці.

Другий важливий момент, який вам потрібно врахувати перед посадкою, це те, що бересклет не любить надто вологий грунт. Не висаджуйте його у виїмках, низинка, особливо якщо вони підтоплюються.

Не любить він кислий грунт, яку під ним доводиться вапнувати. Якщо на ділянці важкі глинисті грунти, то в такому випадку в посадкові ями засипте суміш піску, перегною, дернової землі.

Правила догляду

Бересклет крилатий: посадка в саду і правильний догляд-

Молоді кущі крилатого бруслини систематично поливайте з ранньої весни до пізньої осені. При цьому робіть це не переувлажняя грунт, інакше кущики загинуть. З другого року життя бересклет не потребує частого поливу, однак у посушливі дні його поливайте.

Обрізати крону кущів можна лише навесні, до початку сокоруху. Це правило не відноситься до обрізанні засохлих гілок.

Звичайно, грунт під ним треба систематично удобрювати. Підгодовуйте цей чагарник комплексними добривами, а на початку весни і до середини літа в грунт внести органіку і мінеральні добрива. Внесення перегною гарантує пишність крони кущів.

Грунт навколо кущів потрібно періодично рихлити, не пошкодивши при цьому поверхневі корені рослини. Також бажано регулярно виполювати навколо кущів бур'яни.

Різноманіття крилатого бруслини

Бересклет крилатий: посадка в саду і правильний догляд-

найпопулярнішими підвидами цього сорту є compactus, микрофилис і Чикаго фаєр.

  • Компактус відноситься до низькорослих кущів, але його гілки виростають завширшки до трьох метрів. Зростає euonymus alatus compactus надзвичайно повільно, але зате потім виглядає чудово. Листя у нього червоного кольору, кора на стовбурах чорна, а на гілках біла. Таке кольорове поєднання виглядає приголомшливо, особливо якщо його форма – куля на штамбі.
  • Макрофилис має дуже довгим листям. Восени вони набувають насичені помаранчевий і бордовий кольори.
  • Чикаго Фаєр забарвленням листя нагадує вогнище. Звідси і назва — «чиказький вогонь». Частина листя цього куща восени стають яскраво-червоними. На кроні немов з'являються іскри. При кулястої формою крони рослину називають «файербол».

Нехай у вас в саду з'явиться такий чагарник, який влітку буде дарувати прохолоду, а восени – неймовірну красу.

Дата публикации: 13.09.18