Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі

Здрастуйте, дорогі читачі! Поговоримо про бересклеті з красивою назвою Форчуна.

Бересклет Форчуна – вічнозелений сланкий чагарник. Його листя мають біле або жовте окаемку. В наших природних умовах він цвіте надзвичайно рідко. Квіти ж у нього жовтого кольору із зеленуватим відливом.

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-

Тим не менш, ця рослина у російських садівників дуже популярно із-за незвичайної забарвлення листя. Бересклет Форчуна посадка і догляд: росте на родючих пухких ґрунтах, на суглинках.

Сорту для садівників

Цей вид бересклетовых чудово зміцнюється на опорах, але це його властивість майже не затребуване. Справа в тому, що це надзвичайно низькоросла рослина. Його висота не перевищує 15 сантиметрів. Зате він дуже густий і, стелючись по землі, утворює тим самим пишні густі килими.

У природі існує чимало різновидів цієї рослини, але на дільницях люди висаджують лише деякі сорти.

«Vegetus» за своїм виглядом нагадує дикоростучий бересклет. Він характеризується пишністю листя, високою зимостійкістю. Висота килима не перевищує 15 сантиметрів.

«Малютка» повністю виправдовує свою назву. Стебла, гілки, листя у нього мініатюрні. Довжина аркуша не перевищує 1 сантиметра. По землі стелиться густим килимом.

«Емеральд Голді» є найпопулярнішим з-за краси листя.

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-

Вони у нього смарагдового кольору із золотистою окантовкою. Восени листя набуває червонувато-бурий колір, килим стає зовсім іншим за своїм виглядом. Сорт у відкритому грунті витримує морози до мінус 25 градусів, навіть якщо немає снігу.

Сорт «Емеральд Гаїті» широко використовується в ландшафтному дизайні для створення живоплотів і композицій. Цей сорт також є морозостійким. На опорах він зміцнюється і розповзається подібно плющу.

«Срібляста королева» використовується для створення вічнозелених килимів, газонів.

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-


Характерною особливістю цього сорту є те, що його яскраво-зелене листя в холодну пору року набувають рожевий колір.

«Санспот» має другу назву «сонячний зайчик».

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-


Своїм виглядом він багато в чому нагадує домашній бересклет японський. Він являє собою щільний кущ з кроною у вигляді вузького еліпса. «Санспот» практично не розростається, а листя у нього яскраво-золотистого кольору.

«Sheridangold» теж зростає вкрай повільно. У молодих кущів листя жовто-салатового кольору, а у зрілих кущів вона набуває насичений зелений колір. Цей сорт добре переносить середні морози.

Сорт «Він» є вічнозеленим карликовим чагарником.

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-


Гілки «Харлеквина» стеляться по землі, утворюючи строкатий біло-зелений килим.

Сорт «Блонді» швидко розростається, а по землі майже не стелиться. Крона куща густа і кругла. Темно-зелені листки великі і в центрі мають жовто-біла пляма. Восени листя набувають рожево-червоний відтінок. У травні «Блонді» зацвітає невеликими і малопомітними квітами.

«Интерболви» є низькорослим сланким вічнозеленим кущем. Листя у нього строкаті. Рослина невибаглива до сонячного світла, тому його можна висаджувати під кронами розлогих дерев.

Посадка бруслини Форчуна

Бересклет Форчуна – ошатний чагарник для вашої дачі-

Бересклет Форчуна можете висаджувати як навесні, так і восени. Садіть його в пухку землю. Краще всього використовувати міцні саджанці зі здоровими листям. Навесні робіть посадку в період з кінця квітня до середини травня.

Молоді кущі не люблять яскраве сонячне світло, тому на першому році життя їх доведеться притіняти. Кущі-першачка з квітня по червень удобрюйте і періодично розпушуйте землю навколо них.

Майте на увазі, що грунт під цим видом бруслини потрібно періодично мульчувати деревною корою або компостом. Це необхідно не тільки для утримання вологи в грунті, але і для запобігання появи бур'янів.

Дата публикации: 13.09.18