3 кращих чагарнику для квітника

Красивоцветущие чагарники підходять не тільки для створення живоплотів і пейзажних груп, сольних партій на тлі газону і прикраси палісадника. Ці ефектні і великі рослини – кращі солісти для квітників і рабаток будь-якого розміру і типу. І справа не тільки в тому, що в рясності цвітіння з чагарниками не зможе позмагатися жоден багаторічник. Вони дозволяють створити структурно виразні композиції, сформувати об'ємну і ефектну основу для яскравого ансамблю, в якому фарби змінюють один одного з сезону в сезон. Але для використання на квітниках підходять далеко не всі чагарники.

3 кращих чагарнику для квітника- Чагарники,кращі,квітник,дейція рожева,каріоптеріс,рокитник чорніючий. квітучі декоративні,фото

Барвисті акценти в дизайні квітників

Квітучі чагарники незалежно від місця їх висадки і розташування по відношенню до інших рослин в композиції завжди грають роль візуального піку на квітнику. Це головні, домінуючі і визначають вертикальну структуру і характер композиції рослини, так звана «непорушна» основа клумби або рабатки, навколо якої будується весь ансамбль.

Висаджені на квітники чагарники створюють точку тяжіння огляду, самі масивні і яскраві акценти, які надають композиції структуру і завершеність незалежно від термінів цвітіння і пори року. Але лише структурує функції чагарників не обмежуються:

  • вони є одними з найяскравіших учасників безперервної естафети цвітіння;
  • створюють взаємозв'язок з ростуть в саду деревами та чагарниками;
  • забезпечують логічний і плавний перехід до живоплотам і великим рослинам неподалік від квітника;
  • відіграють роль фону для улюблених багаторічників;
  • може ефектно оформити всю композицію і ін

У чому конкретна роль чагарників на квітнику визначається місцем їх висадки. Розміщені на задньому плані, вони грають більш важливу фонову роль, допомагають створити логічні переходи до великих рослинам; на передньому – виступають в якості масивного аналога бордюру, обрамляють клумбу і акуратно обмежують її розміри, притягають погляди до композиції; на середньому – визначають вертикальну структуру і надають усій композиції пишність.

3 кращих чагарнику для квітника- Чагарники,кращі,квітник,дейція рожева,каріоптеріс,рокитник чорніючий. квітучі декоративні,фото

На що орієнтуватися в підборі чагарників для квітника

Для введення в композиції на клумбах необхідно підбирати чагарники ретельно, враховуючи не тільки терміни та особливості їх цвітіння, але і прогнозуючи розвиток кущів на десятиліття вперед. На квітниках недоречні агресивні, занадто великі, гнітюче впливають на навколишній пейзаж і не люблять тісного сусідства види, які будуть виглядати чужорідними велетнями в компанії трав'янистих багаторічників і сезонних зірок.

Щоб чагарник став дійсно органічною частиною композиції та головною окрасою будь-якого квітника, необхідно підбирати компактні, зберігають привабливість круглий рік, а значить і яка структурує свою роль на клумбі рослини. Для прикраси квітників підходять кущі висотою від 60 см до 1,5 м, компактні, об'ємні, з вираженими контурами і красивою кроною. Вибираючи чагарники, не забувайте, що щільність розташування пагонів і густота крони для таких акцентів дуже важлива. Саме вона дозволить чагарнику не загубитися і на передньому плані квітника, і на задньому, завжди яскраво виділятися на тлі будь-яких, навіть забарвлених в родинні тони рослин і зберігати свою важливу яка структурує роль.

Знайомимося з фаворитами

Рослин, що відповідають цим параметрам в асортименті садових чагарників не так вже й мало. Але далеко не всі квітучі зірки в представництві компактних сортів здатні рости практично в будь-яких умовах, типових для класичних клумб. З величезного числа видів із сортів ми пропонуємо вам вибрати 3 найбільш надійних, перевірених часом і дійсно універсальних чагарників, які з легкістю стануть прикрасою будь квітучої композиції – дейцію рожеву, каріоптеріс і рокитник чорніючий.

3 кращих чагарнику для квітника- Чагарники,кращі,квітник,дейція рожева,каріоптеріс,рокитник чорніючий. квітучі декоративні,фото

Синє марево кароптерисов

Квітучий каріоптеріс немов прикрашений синіми хвилями розкішних квіток і швидко виправдовує свої прізвиська – «синя борода» або «сині очі». Цей чагарник – один з кращих видів для створення так званих водних ефектів. Дійсно, каріоптеріс викликає асоціації з синім морем, вносить в композиції «точки прохолоди» і надає заспокійливий вплив на ландшафт. Приглушена, сизувата зелень дуже акуратного куща ідеально підкреслює численні яскраві квітки насиченого синього забарвлення, зібрані в компактні мутовки і ніби укрывающее кущ покривалом.

Кращим сортом кариоптериса, підходящим для прикраси клумб і квітників всіх форм і розмірів по праву вважають легендарний сорт "Blauer Spatz". Каріоптеріс прекрасно себе почуває тільки в якісній дренованому грунті і на добре освітлених місцях і навіть легка півтінь йому не підійде. Ранньою весною кариоптерисы, що прикрашають квітники бажано піддавати сильній обрізанні для постійного оновлення крони, посилення цвітіння і регулярного омолодження.

3 кращих чагарнику для квітника- Чагарники,кращі,квітник,дейція рожева,каріоптеріс,рокитник чорніючий. квітучі декоративні,фото

Романтика в абсолюті

Обильноцветная дейція рожева — один з найромантичніших садових чагарників. Загорнувшись мереживними хвилями повітряна красуня здається надзвичайно пишною і підкорює акварельними відтінками забарвлення ніжних дзвоникоподібних квіток, зібраних у верхівкові короткі кисті суцвіть. Вони розпускаються в такій кількості, що під квітками не видно зелені. Цей чагарник – гібрид дейції витонченою і пурпурової, головним достоїнством якого є витривалість і незвичайне забарвлення з переходом від насиченого рожевого з зовнішньої сторони пелюсток до майже білого. Чагарник разюче елегантний і обильноцветен, відмінно доповнює класичні трав'янисті багаторічники і вносить святкові нотки навіть на скромні квітники. Дейція добре себе почуває і на сонці і в півтіні, задовольняється будь якісної грунтом.

3 кращих чагарнику для квітника- Чагарники,кращі,квітник,дейція рожева,каріоптеріс,рокитник чорніючий. квітучі декоративні,фото

Модний і зухвалий рокитник

Рокитник чорніючий виглядає вражаюче святково. Це рослини, що розвиваються, у формі практично ідеального сферовидного куща з дуже красивими витягнутими лініями тонких, густо розташованих пагонів, кожен з яких вінчається витонченим суцвіттям-колоском з сліпучо яскравих золотисто-жовтих квіток. Вони невпинно розпускаються протягом усього літа і на початку осені. Пухнастий, щільний і імпозантний рокитник незважаючи на яскраво-жовту палітру цвітіння надає гармонізуючий вплив на навколишній простір завдяки своїм округлим контурах і чудово відволікає увагу від будь-яких прорахунків і недоліків рослин поруч, буквально зачаровуючи красою. Але врахуйте, що він ще й один з найбільш сонцелюбних чагарників, яким потрібно надати найяскравіші майданчика.