Зубасті щелепи

Хижаки не дружать з людиною. З тварин вдалося одомашнити лише двох – собаку і кішку. Щоб виростити в кімнаті рослини-хижаки, теж доведеться потрудитися: вони потребують догляду досвідченого квітникаря. Але до чого ж цікаво за ними спостерігати!

Зубасті щелепи-

© che

Половинки листя-пасток нагадують розкриті щелепи, ощетинившиеся рядами гострих зубів. І точно: варто мусі приземлитися на їх поверхню, як щелепи миттєво змикаються, і рослина приступає до травному процесу...

Навіщо квітам харчуватися комахами? Звичайно, не в силу кровожерливості. Просто вони здавна селилися на бідних ґрунтах, не здатних забезпечити достатньою кількістю поживних речовин. Ось і навчилися добувати їжу самі...

Зубасті щелепи-

© H. Zell

Завести мухоловку в хаті стоїть. Вона красива, оригінальна, так і момент полювання являє собою незабутнє видовище! Адже щелепи змикаються різко і щільно, герметично, в цей момент квітка нагадує жива істота. Приблизно півхвилини йде у «хижака» на аналіз жертви. Якщо, наприклад, на лист потрапила крапля води, щелепи знову «гостинно» відкриються... А якщо комаха, сомкнувшийся лист відразу перетвориться в шлунок. Мабуть, процес травлення у мухоловки йде не так вже швидко – пастка розчиняться знову лише через кілька днів. Вся процедура може відбуватися не більше чотирьох разів, потім лист відмирає. Але його функції вже взяв на себе інший – мухоловка не голодує.

Отже, з чого почати? Мабуть, з того, що придбати зеленого хижака в магазині буде важко -попит на мухоловки невисокий. Тим не менш, обзавестися рослиною цілком можливо. Куди ж його поставити? Мухоловка примхлива. Світ любить, але не яскравий. Повітря подавай їй свіжий, але без протягів. Так що краще місце – порожній акваріум, який потрібно затінювати на час «прямого сонця.

Зубасті щелепи-

© H. Zell

При дотриманні таких умов мухоловка збереже свою чудову декоративність всю весну і літо, і два рази в рік порадує надзвичайно гарними квітами. Вороги рослини: сухе повітря і висока температура.

З поливом не все просто. З одного боку, від сухості рослина загине дуже швидко, грунт повинен бути постійно вологим. Навесні і влітку потрібна м'яка вода, в період спокою полив мінімальний. Деякі фахівці навіть рекомендують в період поливу занурювати горщик у воду (рівень води на 2 см вище краю горщика) на півгодини.

З іншого боку, не треба забувати, що основну масу живильних речовин рослина одержує із ґрунту, тому, якщо мухоловке вистачає тваринної їжі, не перестарайтеся з поливом, лише слідкуйте за вологістю грунту.

Зубасті щелепи-

© Podzemnik

Три обов'язкових умови. Ніяких добрив і підгодівлі. Жодних битих мух – рослина харчується виключно живими комахами і не так вже часто. Ніяких, навіть найменших дотиків до листя-пасток!

Підтримуйте вологість повітря на рівні 70%, в акваріумі це робити легше. Регулярно обприскуйте рослина.

Взимку температура повітря не повинна перевищувати 7 градусів. Навесні привчайте до сонця поступово. Розмноження – корінням і листовими живцями. Можна і насінням, але це занадто складно. Субстрат – для будь-якого болотної рослини: торф, перліт і пісок в поєднанні 4:2:1.

Як я вже говорив, містити мухоловку в будинку важко навіть при дотриманні всіх правил. Взагалі, комахоїдні рослини довго не живуть. І все-таки їх із задоволенням розводять! Тому що за ними цікаво спостерігати. Набагато цікавіше, ніж за традиційними багаторічними мешканцями наших підвіконь.

Рослини типу мухоловки – не просто екзотика, вони дозволяють доторкнутися до таємниць природи, спостерігати рідкісні, дуже цікаві явища, як, наприклад, харчування квітки комахами.

Пишіть про свої диковинках.