Зимовий живцювання фізалісу

Фізаліс – рослина, яке люблять за декоративні «ліхтарики», оригінальні насіннєві коробочки не менше, ніж за смак плодів. Це овочеве рослина – одна із самих незвичайних в кожному городі. Традиційно фізаліс вирощують у відкритому грунті, але деякі види цієї овочевої культури можуть з успіхом оселитися в контейнерах і прикрасити інтер'єри і оранжереї.

Якщо садові физалисы розмножують влітку, і, отримані з живців, рослини народять тільки на наступний сезон, то у рослин можна нарізати живці в січні і вже до вересня насолоджуватися новим урожаєм. Такий метод живцювання можна використовувати і для садових рослин, спеціально перенісся їх у горщики на зиму для отримання потомства.

Зимовий живцювання фізалісу- фізаліс,кімнатний,горшечный,живцювання,розмноження,взимку,квіти,фото

В горщиках найбільш комфортно себе почуває фізаліс перуанський, один з кращих ягідних видів, який прекрасно росте в оранжереях і житлових кімнатах і дає в обмеженій площі контейнерів рясний урожай солодких, з виноградним присмаком ягід. Але й інші види фізалісу, зокрема овочевий мексиканський і декоративний Франше також можна культивувати і в закритому грунті.

Доглядати за горшечним физалисом зовсім не складно. Йому потрібна температура повітря в діапазоні від 15 до 20°, нечасті, що підтримують лише легку вологість грунту поливи і хороше освітлення. Ці рослини в горщечкової культурі некапризны і завдяки декоративним оболонками плоду виглядають як дивовижне прикрашання кімнат.

Зимовий живцювання фізалісу- фізаліс,кімнатний,горшечный,живцювання,розмноження,взимку,квіти,фото

Оранжерейні та кімнатні физалисы, зокрема перуанський розмножуються дуже легко. Для того щоб швидко отримати нові плодоносні рослини, зовсім не обов'язково збирати насіння зрілих плодів і вирощувати рослини розсадним методом. Адже в набагато більш короткі терміни урожай можна зібрати з отриманих вегетативним розмноженням рослин, за допомогою живцювання.

Живці верхівкового типу з фізалісів в горщечкової культурі нарізають в січні. Для цього методу розмноження можна використовувати тільки бічні пагони, які розвиваються у пазухах листків. Довжина держака повинна становити близько 10 див. Нарізати матеріал для вкорінення дуже важливо гострим секатором або ножем, намагаючись мінімально травмувати тканини і роблячи косі зрізи під кутом приблизно в 45°.

Зимовий живцювання фізалісу- фізаліс,кімнатний,горшечный,живцювання,розмноження,взимку,квіти,фото

Нарізані живці не потребує ніякої додаткової обробки, хоча, як і при будь-якому іншому живцюванні, занурення в розчин стимулятора росту тільки збільшить приживлюваність. Для того щоб укоренити такі живці, досить увіткнути їх на глибину 2-3 см в живильний грунт. Для цього методу розмноження фізалісу підійде будь-який субстрат з достатнім вмістом гумусу.

Догляд за укорінюються живцями фактично зводиться до постійного підтримання легкої вологості грунту. Накривати живці ковпаками або плівкою для фізалісу не обов'язково (хоча так можна прискорити процес коренеутворення). Після вкорінення за молодими рослинами продовжують доглядати за розсадою, вводячи підживлення тільки через 1 місяць після початку активного росту. Отримані рослинки придатні не тільки для горщиків: їх можна перенести в грунт у теплиці або відкриту грунт під плівку в середині травня.

Зимовий живцювання фізалісу- фізаліс,кімнатний,горшечный,живцювання,розмноження,взимку,квіти,фото

Традиційним терміном для плодоношення отриманих січневим живцюванням фізалісів є вересень поточного року. Цей метод дозволить отримати врожай, що не поступається за кількістю старих кущів.

Набагато більш раннє, фактично на рік випереджає традиційний метод, плодоношення робить спосіб січневого живцювання перспективним і для садових рослин. Зберігати на зиму в цілях живцювання можна і городні рослини, які достатньо у середині осені після збирання врожаю викопати і перенести в горщики, а з приходом холодів занести в приміщення з відповідними умовами. Всього один-два куща дозволять отримати величезну кількість молодих саджанців.

Дата публикации: 30.04.17