Южноамериканка Шлюмбергера

Одне з найпоширеніших кімнатних рослин – декабрист радує своїми великими і красивими квітками напередодні новорічних свят. Пагони декабриста або зігокактуса (Zygocactus truncates – наукова назва квітучого кактуса), складаються з члеників з зубчастими краями, зовсім не вражають своїм посереднім виглядом, але, розпустилися квіти цілком компенсують цей недолік розмірами, красою та кількістю.

Южноамериканка Шлюмбергера-

Період спокою шлюмбергеры усіченої (третя назва декабриста) досить тривалий, з кінця січня і до останніх чисел жовтня рослина не цвіте. Воно прекрасно почуває себе на притіненому підвіконні, потребує рясному поливі. Вся справа в тому, що батьківщиною лісових кактусів, до яких і відноситься декабрист, є тропічні ліси з багатою мінералами і вологою землею. Тому рослина не має в принципах догляду за ним нічого спільного з пустельними колючими кактусами.

В літні та осінні місяці декабрист прекрасно себе почуває на балконі або терасі далеко від прямих променів сонця. Таке загартування дозволяє гарантовано зацвісти рослині в кінці листопада на початку грудня.

Южноамериканка Шлюмбергера-

Ще однією вимогою для появи бутонів на декабристе є зниження інтенсивності поливу. У жовтні полив повинен стати рідким, температура змісту близько 15 градусів. Як тільки бутони стануть помітні, варто підвищити температуру, полив повернути звичайний режим.

Великі квітки декабриста мають діаметр 2,5-3 см, в довжину можуть досягати 5-6 див. Забарвлення квіток різноманітний: лілові, білі, яскраво-червоні і рожеві з білими прожилками. На пагонах вони тримаються близько двох-трьох днів, потім опадають. Квітки розпускаються не одночасно, а з деякою послідовністю, тому створюється відчуття досить тривалого цвітіння.

Южноамериканка Шлюмбергера-

© אבישי טייכר

Живцювання пагонів декабриста краще всього проводити влітку, висаджуючи їх у багату торфом землю. Пагони легко вкорінюються і зацвітають до призначеного терміну при дотриманні нескладних правил догляду за ними. Тісний горщик стимулює поява бутонів на кактусі.

Посаджені на одному підвіконні декабристи з різним забарвленням квіток дозволяють створити дивовижне природне прикраса до різдвяних і новорічних свят.

Южноамериканка Шлюмбергера-

© SabineCretella

Дата публикации: 30.04.17