Ялинка — як зберегти голки?

Кожен з нас, купуючи натуральну ялинку, замислюється, а чи треба за нею доглядати і як це зробити? Думаю, багато хто зіткнувся з тим,що голки на новорічній красуні дуже швидко починають опадати. Чи можна з цим впорається? Давайте спробуємо подбати про зелену королеві Нового року!

Ялинка — як зберегти голки?- Ялина,Хвойні,Новорічна ялинка,як зберегти свіжість,опадають голки,Фото

Як вибрати лісову красуню

Ви вирішили поставити на свято традиційну ялинку — не штучну, а саму що ні на є справжню, і хотіли б, щоб вона постояла до старого Нового року, тобто не менше двох тижнів. Як цього домогтися? В першу чергу ялинку треба правильно вибрати.

Розміри ялинки повинні відповідати розмірам кімнати, де вона стоятиме. Деревце повинне бути "свіжим", тому що сухе через два-три дні почне обсипатися. У свіжої ялинки гілки еластичні, обломити їх нелегко, тоді як у сухої вони легко обломлюються з характерним тріском. Щоб не обламати гілки по дорозі додому, ялинку найкраще обгорнути мішковиною і обв'язати мотузкою.

Стовбур

Прийшовши на ялинковий базар і витягнувши з купи гілок, шишок і голок те, що сподобалося, потрібно навмисно стукнути комлем (тобто, нижньою частиною стовбура, яка становила колись єдине ціле з залишилися в лісі пеньком) по землі. Якщо після цього на землю посипалися голки, то можна сміливо ставити цю ялинку на місце. Якщо ж випробування пройшло успішно, починаємо оглядаємо стовбур на предмет знаходження на ньому цвілі, грибків та інших шкідливих хвороб хвойних.

Як правило, ялинки на продаж рубають у визначений термін, по досягненні восьмирічного віку, і в цьому випадку при висоті деревця в півтора метра вважається нормальною вагою п'ять кілограмів, а краще всі сім. Дуже тонкий стовбур — це ознака хвороби. У здорового дерева стовбур в обхваті має бути не менше 6 сантиметрів, якщо він розгалужується, то нічого страшного, так дерево виглядає навіть пухнасті.

Хвоя

У свіжої ялинки вона яскраво-зеленого кольору. Легенько потріть голки між пальцями: якщо деревце свіже, то можна відчути легку маслянистість і духмяний запах хвої. Якщо ж запаху немає, а голки сухі на дотик — значить, з ялинкою щось не то, швидше за все, вона обморозилась.

Ялинка — як зберегти голки?- Ялина,Хвойні,Новорічна ялинка,як зберегти свіжість,опадають голки,Фото

Встановлюємо ялинку

Якщо ялинка придбана завчасно, до настання самого свята тримати її краще на холоді: вивісивши за вікно або поставивши на балкон. Однак, навіть якщо ялинка куплена безпосередньо 31 грудня, то відразу вносити її в тепле приміщення, встановлювати і прикрашати ні в якому разі не можна: від такого перепаду температур ялинка може захворіти і загинути. Якщо мороз на вулиці нижче 10 градусів, не несіть ялинку відразу в квартиру. Дайте їй постояти в під'їзді хвилин 20, щоб вона відтанула.

Перш ніж встановити ялинку, потрібно на 8-10 см очистити від кори стовбур і остругать його гострим ножем (щоб відкрити свіжі пори) під струменем води. Ще можна підстригти верхівку ялини навскіс, а свіжий зріз помазати маззю Вишневського.

Встановлювати ялинку можна різними способами

Відро з піском

Ідеальним варіантом є відро з чистим вологим піском. На відро піску додається літр води, в якому попередньо розчиняється невелика кількість гліцерину або желатину. Ще один варіант — як для садових квітів — таблетка аспірину плюс 2 столові ложки цукру. Деякі радять разом з водою додавати невелику кількість відповідного рідкого добрива. Встановлювати в піску ялинку краще таким чином, щоб нижня частина стовбура була закрита не менше ніж на 20 сантиметрів . Пісок потрібно поливати через 1-2 дні.

Ємність з водою

Вода в момент установки повинна бути гарячою і містити кислоту — оцтову або лимонну. Кисле середовище можна замінити таблетками шипучого аспірину. Ще один рецепт: додати у воду половину чайної ложки лимонної кислоти, ложку желатину і трохи товченої крейди.

Обернення стовбура

Ну і, нарешті, найпростіший варіант — але далеко не ідеальний: обгорнути стовбур у місці зрізу вологою ганчіркою, яку потрібно періодично змочувати. Потім зміцнити дерево в хрестовині, на підставці або якимось іншим способом. Гілочки ялини можна час від часу обприскувати з пульверизатора — тим самим ялинка довше збереже свіжість.

Ялинка — як зберегти голки?- Ялина,Хвойні,Новорічна ялинка,як зберегти свіжість,опадають голки,Фото

Ялинка втрачає голки?

Для того щоб ялинка не обсипалася до терміну і довго радувала наш погляд, якийсь час (приблизно, днів за два до того, як ми встановимо її), зелене деревце треба протриматися на холоді. Коли ж наша ялинка занесена в приміщення, кінець стовбура потрібно обов'язково опустити у відро з водою, в яку додані (на 10 л води) 2-3 столові ложки гліцерину. Якщо під рукою немає гліцерину, то його можна замінити 0,5 чайної ложки сечовини.

Можна обійтися і без води. У цьому випадку розбиваємо знизу стовбур деревця і всуває в нього вовняну ганчірочку, змочену в розчині, приготовленому за спеціальним рецептом: на 1 л води – 3 столові ложки препарату для миття шибок "Нитхинол" (його можна замінити двома столовими ложками одеколону "Потрійний") і 1 столову ложку гліцерину. Термін дії розчину – 10 днів, потім його замінюють свіжим, а ще через 10 днів – чистою водою.

Ставити лісову красуню краще, звичайно, в спеціальну підставку. Але якщо такого пристосування в наявності немає, засмучуватися не варто, тому що можна задовольнятися звичайним відром, тільки при цьому як можна краще зміцнити всі, використовуючи дерев'яні планки, звичайну мотузку і т. д.

Ялинка — як зберегти голки?- Ялина,Хвойні,Новорічна ялинка,як зберегти свіжість,опадають голки,Фото

Слідуючи цим нехитрим правилам, Ви зможете продовжити собі новогднее настрій! Проявіть турботу до ялинки і вона відповість Вам прекрасним ароматом своєї хвої і довгим життям у Вашій квартирі!

З наступаючим Новим Роком!

Ялинка — як зберегти голки?- Ялина,Хвойні,Новорічна ялинка,як зберегти свіжість,опадають голки,Фото