Як продовжити життя трояндам. Догляд за зрізаними трояндами.

Перед тим як троянди поставити у вазу, роблять косий зріз, що дозволяє збільшити поверхню поглинання води стеблом, і розщеплюють кінці стебел. Робити це слід під водою, щоб повітря не проник у провідні судини стебла і не закупорив їх.

Підвищити стійкість зрізаних квітів, поліпшити поглинання води і зменшити її випаровування, а також запобігти розвиток гнильних бактерій можна, якщо видалити на 1/3 – 1/2 частина з пагонів шипи і нижні листя, залишивши над водою 2-3 аркуша..

Як продовжити життя трояндам. Догляд за зрізаними трояндами.-

© outofmytree

Щоб продовжити життя зрізаних квітів, воду для них краще брати не з крану, а відстояну нехлоровану або кип'ячену. У вазі треба розчинити пів-таблетки аспірину або наповнити вазу спеціальним живильним антисептичним складом, який готується наступним чином: у 1 л кип'яченої і охолодженої до 20 °С води розчинити 40 г (2 столові ложки) цукрового піску і 150 мг борної, саліцилової або лимонної кислоти.Воду треба міняти щодня, а живильні розчини – через 3-5 днів і ретельно мити вази. Стебла при цьому промивають проточною водою, регулярно оновлюючи зрізи. Вода з додаванням флористичного консерванту є кращим середовищем для свіжозрізаних троянд. Невеликі упаковки флористичного консерванту можна придбати в квіткових магазинах. Вода з додаванням консерванту продовжує життя зрізаних квітів, якщо користуватися нею відповідно до інструкції на упаковці. Не рекомендується збільшувати дозу використаного консерванту. Не варто також використовувати опріснену воду. Після підрізання помістіть стебла в глибоку вазу з теплою водою з додаванням консерванту (температура 37-38 °С). По можливості, на кілька годин залиште квіти в темному, прохолодному місці.

Як продовжити життя трояндам. Догляд за зрізаними трояндами.-

© Sean Loyless

Щодня 3-4 рази троянди треба обприскувати водою з пульверизатора. На ніч зрізані троянди бажано виймати з ваз і занурювати разом з листям у ванну з прохолодною водою так, щоб головки квітів знаходилися над водою.

Троянди не переносять прямих сонячних променів, протягів, а також жарких прокурених приміщень. Вази з трояндами краще ставити в прохолодному, злегка затіненому місці.

Троянди зберігають свою свіжість, якщо стоять у вазі окремо від інших кольорів, так як багато з них, зокрема, гвоздики, конвалії, лілії і деякі інші квіти, надають на троянди пригнічуючий вплив. Чутливі вони до етилену, який виділяють фрукти, тому поряд з ними вазу з трояндами краще не ставити.

Як продовжити життя трояндам. Догляд за зрізаними трояндами.-

© Sean Loyless

Довговічність зрізаних квітів у різних сортів різна. Найменш стійкі сорти з ніжними пелюстками білого і рожевого забарвлення, але довго не втрачають декоративність у вазі зрізані квіти сортів з щільними міцними пелюстками. Квітки деяких сортів чудово стоять у вазі від 8 до 14 днів. Передчасне в'янення не вказує на старість квітки. Зазвичай це ознака попадання повітря в стебло і закупорювання водопровідних шляхів. Знайдіть поріз або інше пошкодження на стеблі вище рівня води. Під водою обріжте стебло вище місця пошкодження, а потім помістіть квітка в неглибоку миску з теплою водою (температура 37-38 °С).

Використовувані матеріали:

  • За матеріалами книги "Троянди", автор Горшкова О. В., видавництво "Слово", 2006
Дата публикации: 30.03.17