Як навести блиск на листках кімнатних рослин

Рослини як з числа декоративно-листяних, так і квітучих кімнатних культур привабливо виглядають тоді, коли їх листя містяться в чистоті. Красивий глянсовий блиск здорових листків свідчить і стан рослин, і про якість догляду за ними.

До числа обов'язкових процедур у вирощуванні кімнатних культур сьогодні часто включають не тільки поливи, підживлення, своєчасні пересадки й обрізки, але і очищення листя і їх полірування. Останнє покликане надати зелені привабливий блиск і досконалий вигляд. Але необхідно полірування далеко не кожному кімнатному рослині, так і проводити його потрібно обережно і керуючись суворими правилами.

Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото

Навіщо потрібен «блиск для листя»?

Красиві, блискучі листя сьогодні вважаються своєрідним еталоном доглянутого і здорової рослини. І різноманітні «чарівні» кошти, які надають листю особливий глянець сьогодні буквально заполонили прилавки. Реклама рекомендує їх майже для всіх без винятку кімнатних рослин. І при цьому мало хто замислюється про те, що полірування необхідно далеко не всім кімнатним культурам, а для деяких може і зовсім стати згубним фактором. Адже воскові, масляні або з ще більш складним складом поліролі – це нехай і модні, але не замінюють гарного догляду препарати. І розраховувати на те, що побризкавши рослина спреєм воно стане виглядати кардинально по-іншому, не варто.

Яким рослинам можна додавати блиску»?

Серед кімнатних рослин є чимало видів, які не потребують ні в якій очищення листя і боятися будь-яких недбалих контактів. Квітучі або декоративно-листяні культури, у яких листя не блищать від природи, а опушені, бархатисті, чутливі, ажурні, а також всі види колючих рослин, селагинелл, папоротей і кактусів в поліруванні не потребують в принципі.

«Наводити глянець» можна лише для тих кімнатних культур, у яких поверхня листя гладка, рівна, блискуча, позбавлена найменшої узлісся. Полірування підходить кротону, крассуле, диффенбахиям, всіх видів фікусів, плющам, пальм, филодендронам, монстері, аспідістра, нематантусу і багатьом іншим квітучим і листяним красенем. Але вона абсолютно не потрібна, приміром, сенполиям, пеларгониям або бегониям.

Всі засоби, за допомогою яких можна додати додатковий блиск листю, поділяються на дві категорії:

 1. Поліролі, або блиски промислового виробництва.
 2. Домашні поліролі.

Промислові препарати для додання блиску листю

Спеціальні покупні засоби рідкого або аерозольного типу, називаються препаратами-поліролями або засобами для блиску зазвичай розробляються зовсім не для глянцю. Це комплексні препарати з широким спектром дії, які пройшли випробування, та є фінальним штрихом у догляді за кімнатними рослинами.

Свій поліроль є практично у кожного виробника засобів, призначених для кімнатних рослин. Вони продаються у формі аерозолю, простого спрею або рідини. Такі препарати надають рослинам особливий блиск і здоровий вигляд на довгий термін. І різниця в зовнішньому вигляді листя після обробки спреєм або рідким поліролем дійсно дуже сильна. Яскравий глянець, відчуття бездоганного стану дуже привабливо. Але за видимим «сяйвом» ховається найважливіший аспект їх впливу: такі засоби незалежно від їх форми в першу чергу виконують функцію захисту рослин від шкідників та захворювань методом створення на поверхні листя додаткової плівки, або бар'єру.

Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото

За своїм впливом рідкі та аерозольні поліролі істотно відрізняються. Рідкі засоби використовують тільки для рослин з великими шкірястими листками, такими як у монстери або фікуса каучуконосного, які можна потім протерти вручну. Засоби-аерозолі та спреї призначені для всіх культур, в тому числі і для тих, ручна обробка для яких небажана – рослин з дрібними, ажурними, різьбленими або дуже густим листям, які неможливо натирати вручну.

Препарати для додання блиску листю слід використовувати строго дотримуючись інструкції виробника, дотримуючись методик і способів нанесення, рекомендованих для кожного конкретного складу. Особливо суворо дотримуйтесь частоту обробок: при занадто частому використанні поліролі утворюють на листках повітро - і водонепроникний шар, який шкодить рослинам навіть більше, ніж товстий шар пилу. Їх можна використовувати тільки в мінімальній кількості, як можна рідше, тільки тоді, коли це дійсно необхідно для підтримки привабливого вигляду та захисту рослин. Для того щоб уникнути помилок при використанні таких готових кошти для поліпшення зовнішнього вигляду, слід завжди проводити пробу на одному або декількох аркушах, а потім протягом 2-3 днів спостерігати за тим, як почуває себе рослина після хімічної поліровки.

Свої заходи для чудо-засобів теж є:

 1. Поліролі можна застосовувати тільки для рослин, які містяться на розсіяному світлі або притіненому освітленні. При попаданні прямих сонячних променів вони можуть призвести до хімічних опіків.
 2. Такі препарати не можна наносити на нижню сторону листя, пагони і тим більше квітки (викликає серйозні порушення розвитку, скидання зелені і серйозні проблеми зі здоров'ям культур), а також використовувати для рослин, які потребують системного обприскуванні.
 3. Перед нанесенням засобу потрібно очистити листя від пилу і забруднень будь-яким зручним способом і дати зелені просохнути.
Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото
Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото
Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото

Домашні аналоги покупних препаратів

Домашній або кустарні засоби для посилення глянсового блиску листя – це «бабусині», несучасні і доступні аналоги спеціальних спреїв і поліролей.

Шкірку банана, молоко, жовток, пиво, оливкова олія, слабкий розчин соку лимона, лимонної кислоти або оцту (на 1 ст води використовують 1 ст лимонного соку, 1 ст. л оцту, 1/4 ч. л лимонної кислоти) та інші різноманітні природні і не тільки препарати використовують для того, щоб поліпшити матовий відблиск, надати рослині більш доглянутий вигляд. Це рідкі засоби, які наносять за допомогою м'яких тканин, губок або ватяних дисків.

Недоліків у домашніх поліролей куди більше, як і ризиків для самих рослин. Для всіх кустарних засобів характерна і низька ефективність, і непередбачуваність впливу складів на розвиток самої рослини. Більш того, з бабусині кошти забирають, як правило, і досить багато часу і сил на полірування листя, вимагають тривалого підбирань пропорцій, складу, постійних експериментів. Якщо їх не змивати з листя, а тим більше використовувати часто і у великих кількостях, вони можуть створити в середу, комфортну для поширення багатьох шкідників і захворювань.

Потрібні вам препарати з невивченим впливом на рослини, ви повинні самі вирішувати. Ретельно зважте ризики. І перед обробкою рослини обов'язково перевірте ефективність на декількох листках, але збільште час для спостереження за рослиною до 1 тижня.

Полірування починається з очищення

Про бездоганному вигляді кімнатних рослин, так і кричущий про їх здоров'я, доглянутості і педантичністю господарів мріє кожен квітникар. Привабливість листя – найважливіша характеристика для всіх кімнатних культур, яка повинна зберігатися незалежно від сезону, стадії розвитку та умов вирощування. Але добитися бездоганної можна тільки тоді, коли рослини будуть здоровими і отримають всю необхідну їм ретельну турботу. Відсутність правильного догляду завжди видно за станом зелені. І саме правильний догляд – кращий спосіб додання блиску листю.

На привабливість листя крім здоров'я рослини і догляду за ним впливають ще 2 важливих фактори:

 1. Пил і забруднення. На листках всіх кімнатних рослин, також як і на предметах меблів, текстилю, декорі, будь-якому об'єкті накопичується пил і забруднення. І будь-яке кімнатна рослина потребує очищення листя в куди більшій мірі, чим у нанесенні спеціальних «секретних» поліролей. Правда, протирання листя від пилу за допомогою вологої губки або серветки – це не тільки заходи по підтримці привабливості зелених улюбленців. Адже скупчення бруду на листках перешкоджає нормальному процесу фотосинтезу, створює ідеальні умови для поширення шкідників і захворювань, порушує процес випаровування вологи, може призвести до втрати характерного забарвлення, скупченню алергенів, пилку, різних токсинів в повітрі.
 2. Зволоження повітря і обприскування листя. Навіть якщо ви використовуєте самі дрібнодисперсні розпилювачі, майже невидимі оку крапельки води все одно потрапляють на листя, «прибивають» пил і сприяють забрудненню. І такий ефект спостерігається при використанні будь-якої води, навіть якісної, дистильованої або відстояною. Сліди від обприскування і різноманітні відкладення, прискорене збирання пилу і швидке перетворення останньої в бруд шкодять і естетики, і здоров'ю. Про те, як обприскування впливає на чистоту листя, можна судити по склу: якщо ви не переносите рослини з підвіконня, то після обприскувань скло стає разюче брудним.

Незважаючи на те що сьогодні існують спеціальні препарати для очищення і додання блиску листя кімнатних рослин, починати процес «глянцювання» необхідно з правильною механічного очищення і догляду. Адже оточена турботою рослина виглядає бездоганно без всяких поліровок. А відсутність догляду диво-засобом не виправиш: саме по собі використання спреїв і коштів не позбутися від пилу і бруду, а лише посилить їх.

Як навести блиск на листках кімнатних рослин- кімнатні рослини,поліроль,блиск,для листя,кошти,майстер-клас,догляд,фото

Методи чищення ділять на 2 типи:

 1. Ручне протирання.
 2. Душевание, або змивання.

Крупнолисті культури, а також рослини з м'ясистими і щільними, твердими листками завжди очищаються вручну. А рослини з дрібними, ажурними, різьбленими або дуже густими листям краще очищати якраз душеванием.

очищення зелені кімнатних рослин від забруднень та пилу є свої суворі правила:

 1. Процедуру очищення листя завжди проводять вранці або вдень, адже до настання вечора зелень повинна повністю просохнути.
 2. Очищення листя потрібно проводити регулярно, як і поливи або підгодівлі. Оптимальною частотою вважається 1-2 рази на тиждень.
 3. Видаляти забруднення потрібно не тільки з верхньою, але і з зворотного боку листя.
 4. Для очищення можна використовувати тільки м'які матеріали – тканини, губки та серветки, які не будуть травмувати поверхню листових пластин.
 5. Зазвичай листя злегка протирають вологою тканиною або губкою, але не сильно мокрій і не сухою серветкою.
 6. При проведенні очищення і особливо душевания необхідно не тільки надійно захищати від вологи та забруднення субстрат в ємності, прикривши його плівкою або поліетиленовим пакетом, але і використовувати злегка теплу, ні в якому разі не холодну або гарячу воду і дрібнодисперсні насадки з ослабленим напором води.
 7. При сильному забрудненні, занедбаному стані можна використовувати і м'які миючі засоби – піну м'якого мила або шампуню. Їх обов'язково змивають чистою водою.

Якщо вам здається, що блиск листя ваших чистих зелених улюбленців міг би бути і ефектніше, ви хочете захистити їх і добитися більшої привабливості, як завершальний штрих нанесіть на наступний день поліроль.

Дата публикации: 30.04.17
Купить Сейфы оружейные в Киеве, Украине . вешалки для одежды киев