Як моя клівія стала зіркою

Я хочу розповісти про те, як улюблена мною клівія стала зіркою зимового саду і скільки сил від мене вимагає. Скажу відразу, що клівія – рослина невибаглива і всі примхи моєї улюблениці пояснюються її південним походженням, що інколи нагадує про себе в наших кліматичних умовах. Але про все по порядку.

В наші будинки киноварная клівія прийшла з Південної Африки і відноситься до сімейства амарилісових. І тут криється її перша особливість: клівія не дає справжньої цибулини, а тому в зимову сплячку не впадає і здатна радувати наші погляди круглий рік. Але! Для цвітіння рослина потребує правильного догляду. Без нього ви отримаєте пучок листя в горщику, і ніколи клівія не покаже свого справжнього «личка». Погодьтеся, що шлях вона пройшла неблизький, а тому ставитися до її примхам треба з розумінням, а якщо їх не враховувати, то цвісти рослина не буде.

Як моя клівія стала зіркою-

© blumenbiene

Що потрібно зробити для того, щоб «зірвати покриви» і насолодитися цвітінням клівії? Нічого надприродного. Рослина, володіючи потужною кореневою системою, вимагає великих обсягів, з мого досвіду – не менше чотирьох літрів. Щоб вона не розросталася понад міру, кожні два роки я проводжу наступну операцію: відділяю від основного кореня дочірні відростки, укорочую сам корінь до 20 сантиметрів і відрізаю по два листочки з кожної сторони. Після чого даю своїй улюблениці хвилин сорок для того, щоб вона прийшла в себе і встигла підсушити завдані їй рани. Відпущеного на «післяопераційний період» часу мені вистачає для того, щоб помити горщик, промити в проточній воді дренаж, який займає до чверті висоти горщика, і наповнити його свіжоприготованим поживним грунтом. Обережно пересаджую оновлене рослина на колишнє місце, причому перші два-три дні після пересадки її не поливаю, щоб не загнили пошкоджені коріння. Потім доводжу полив до дуже рясний, але інтервал між поливами повинен бути достатнім для того, щоб грунт у горщику трохи підсох. Пересадку я роблю в самому початку липня, строго після цвітіння, але у вас може бути і інше. Ймовірно, воно безпосередньо залежить від конкретного клімату у вашій квартирі.Зауважу, що такого радикального втручання я ставлю свою улюбленицю виключно заради користі – для економії місця в своїй квартирі. Якщо у вас є можливість і місце для великої діжки, то так грубо втручатися в її кореневу систему не варто, як і радять фахівці-ботаніки. Горщикова клівія виглядає чудово! Але і у мене клівія змогла стати справжньою зіркою мого саду на підвіконні.

Як моя клівія стала зіркою-

© blumenbiene

І як будь-яка зірка, вона вимагає до себе уваги. Важливо встигнути піймати момент появи перших листків. Саме з цього часу я починаю підгодовувати рослина органікою і мікроелементами. Клівія не любить перезволоження, марніє в тіні, але і прямих сонячних променів не терпить. Якщо не попадете, то на її листі швидко з'являються іржаві плями – це сигнал для вас, що або з поливом перестаралися, або сонця багато.

Особливо пильного нагляду вона вимагає в зимові місяці, з грудня по лютий. У ці місяці я ставлю її ближче до віконної рами, зводжу кількість води для поливу до розумного мінімуму, старанно протираю листя від пилу і якщо помічаю, що вони втратили пружність, то трохи збільшую полив рослини. До березня, разом з першими сонячними променями, клівія дасть вам знати, що потребує посиленого живлення – у неї з'являться перші нові листя. З цього моменту рослина треба починати підгодовувати. І клівія незабаром порадує вас першим квітконосом – парасолькою з ніжно-помаранчевих дзвіночків. Цвісти вона буде довго, до тих пір, поки останній квітка розпуститься. Він – подяка вам за увагу і працю! І так триває два роки, після чого горщик стає малий і мені доводиться повторювати «хірургічне втручання».

Як моя клівія стала зіркою-

© blumenbiene

І остання порада. Якщо ви не вмієте штучно запилювати клівію або вам не потрібні насіння, то потрібно після цвітіння зрізати стрілку. Але підгодівлю (я підживлюю німецьким добривом "ASB Greenworld") коренів продовжуйте – клівії потрібні сили для того, щоб вижити в нашому суворому для неї кліматі. Вона ж у боргу не залишиться – серед побутових приладів і нудною меблів своїми яскравими фарбами і приємним ароматом буде нагадувати вам, що у нас є і інше життя, якої не знайомі економічні кризи.

до Речі:

Клівія – рослина «офісну». І якщо у вашому офісі рослина досить доросле, можна спробувати змусити цвісти її другий раз у літній період. Для цього горщик з рослиною в кінці липня вносять в півтінь, полив трохи скорочують, підживлення не вносять зовсім. Через пару тижнів можуть злегка пожовтіти нижні листя, але з'являється квітконіс!

Як моя клівія стала зіркою-

© blumenbiene

Вегетативне розмноження.

Молоді нащадки відокремлюють від старих рослин після цвітіння, коли вони мають не менше 4-х листків. Їх висаджують при температурі близько 16 градусів в 7-сантиметрові горщики для того, щоб вони вкоренилася. Полив необхідний помірний. Зацвіте нова клівія через два роки.

Дата публикации: 30.04.17
выпадение яйцевода у кур лечение