Як гарантувати строкатий візерунок на листках сансевиерий?

Неповторна витривала сансевієрія знову повертається в моду. Одне з кращих рослин для прикраси інтер'єрів не тільки приватних будинків, але і офісів заслужив загальне визнання скромністю вимог і високою витривалістю. Особливою популярністю користуються ряболисті сорти, які до чистих і стриманим лініях силуетів додають яскравий і помітний візерунок. Щоб сортові сансевіеріі зберігали свої особливості і не втрачали орнамент з часом, їм потрібно забезпечити комфортні умови вирощування.

Як гарантувати строкатий візерунок на листках сансевиерий?- Сансевієрія,сансев'єра,ряболисті,догляд,вирощування,домашня,квіти,фото

Сансевієрія рідко іменують витонченим кімнатною рослиною. Але адже саме такий епітет якнайкраще характеризує красу її листя і чистоту ліній. Щільні розетки з клиновидних або широко-трикутних листя, схожі на зелені квітки або витягнуті витончені високі листя в рідкісних дернинках «тещиного язика» – сансевієрія пропонує внести в інтер'єр архітектурність силуету, красу абсолютних ліній і форм і строгу стриманість, яка буде доречна в будь-якому приміщенні. Це одне з найбільш універсальних рослин, пластичність якої в використанні в оформленні кімнат багато в чому пов'язана до хорошої адаптивністю до висвітлення різної інтенсивності. Сансевієрія можна виставити навіть там, де освітлення досить убоге, і вона не тільки не втратить свою привабливість, але і буде зростати з тією ж інтенсивністю.

Як гарантувати строкатий візерунок на листках сансевиерий?- Сансевієрія,сансев'єра,ряболисті,догляд,вирощування,домашня,квіти,фото

найкрасивіші сансевіеріі – сортові, з цікавою брижами цяток і штрихів по всій поверхні листа або бічними широкими і яскравими смужками. Однотонні сансевіеріі нудні й одноманітні, але ось сортові рослини дійсно яскраві і крім чистоти ліній відрізняються ще і своєю графічністю.

Найбільш поширеною проблемою у вирощуванні сансевиерий є часткова або повна втрата характерного візерунка на листках. Навіть, здавалося б, абсолютно здорові сансевіеріі можуть раптово випустити «чисті аркуші» або змінити характерний візерунок, яким можна милуватися на інших листках. Вся справа в тому, що невибагливість сансевиерий ніяк не пов'язана з декоративними характеристиками забарвлення: щоб сортові особливості рослини зберігалися, сансевіеріі знадобляться умови вирощування, що не виходять за рамки комфортних рослині діапазонів «правильної» пігментації. Там, де краса кожного аркуша – не найважливіша риса рослини, сансевіеріі дійсно можна виростити дуже легко. Але от якщо ви і справді хочете, щоб вони стали головною прикрасою інтер'єру, доведеться приділити цій культурі чимало уваги.

Як гарантувати строкатий візерунок на листках сансевиерий?- Сансевієрія,сансев'єра,ряболисті,догляд,вирощування,домашня,квіти,фото

Для того, щоб милуватися строкатими візерунками і лініями на листках сансевіеріі необхідно забезпечити рослині набагато більш строгий підбір умов вирощування, ніж для тих рослин, забарвлення листків яких значення не має. І в першу чергу це відноситься до кількості світла: ряболисті сансевіеріі набагато більш светозависимы, ніж зеленолисті. Вони повинні знаходитися в умовах не темніше розсіяної середньої півтіні.

Зверніть увагу і на інші параметри. Для ряболисті рослин потрібно обов'язково строго підбирати ємності, віддаючи перевагу оптимально відповідним особливостям росту кореневища низьким, але широким горщиках. Субстрат, який ви використовуєте для посадки сансевиерий, також повинен бути ретельно підібраний: легкі, сыпкие землесуміші з піском, наприклад, спеціальні суміші для кактусів, що забезпечують оптимальний режим зволоження і здоров'я кореневої системи – головна запорука того, що і листя, які будуть активно наростати, будуть зберігати свою красу та декоративні особливості.

Як гарантувати строкатий візерунок на листках сансевиерий?- Сансевієрія,сансев'єра,ряболисті,догляд,вирощування,домашня,квіти,фото

Строкаті листя на сансевиериях утворюються тільки в умові достатнього запасу в ґрунті не тільки основних елементів, але і мікродобрив. Підживлення для рослини вносять практично круглий рік, за винятком зимових місяців, 1 раз в місяць використовуючи при поливі стандартну дозу добрив для сукулентів і кактусів. Саме в таких добривах міститься оптимальна для ряболисті сансевиерий співвідношення мікроелементів.