Вирощування пеларгонії крупноквіткової

Пеларгонія крупноквіткова (Pelargonium grandiflorum, сімейство Гераниевые) зустрічається рідше, ніж її близька родичка пеларгонія зональна (Pelargonium zonale), хоча її великі барвисті квітки не менш привабливі. Часто цей вид називають пеларгонія домашня. Пеларгонія крупноквіткова являє собою трав'яниста рослина заввишки 30 – 40 см з великими світло-зеленими, зубчастими по краях, листям. Є сорти пеларгонії крупноквіткової з простими і махровими квітками близько 4 см в діаметрі. Забарвлення їх найрізноманітніша: від білої до темно-бордового. Часто квітки строкаті, у цяточку, більш темні в середині, світлі зовні. Цвіте пеларгонія крупноквіткова при правильному догляді практично цілий рік.

Вирощування пеларгонії крупноквіткової-

© Velq1958

протягом усього року рослині потрібно багато світла, краще розмістити його на підвіконні західного або східного вікна. Влітку можна виносити горщик з пеларгонією на відкрите повітря. Температура для пеларгонії потрібна помірна, взимку бажано прохолодне зміст при 10 – 12°С До вологості повітря пеларгонія невимоглива, час від часу листя слід обприскувати, щоб позбутися від пилу.Поливають пеларгонію рясно, не допускаючи лише застою води біля коренів. Підгодовують раз в два тижні рідким добривом для декоративно-квітучих рослин з підвищеним вмістом калію. Розмножується пеларгонія живцями. Найкраще робити це в червні. Зрізають на живці верхні частини пагонів довжиною 10 – 12 см, нижнє листя видаляють і живці поміщають в ємність з легкої піщаним грунтом. Для вкорінення ставлять ємність з живцями в світле, але без прямих сонячних променів місце, обережно поливають, в суху жарку погоду обприскують. Як тільки з'являться молоді пагони, рослини розсаджують в горщики і переносять на постійне місце. Субстрат готують з дернової і листової землі, перегною і піску в співвідношенні 1:1:1:1.

Вирощування пеларгонії крупноквіткової-

© Luigi FDV

Щоб цвітіння тривало якомога довше, видаляють відцвілі суцвіття, а пагони прищипують, щоб уникнути витягування. Молоді рослини цвітуть рясніше, тому рекомендується розмножувати пеларгонію кожен рік. Але якщо ви хочете зберегти старе рослина, то його потрібно восени витягти з горщика і сильно обрізати як корені, так і пагони. Після цього посадіть пеларгонію в свіжий субстрат, тоді навесні вона випустить не менше квітконосів, ніж молоді рослини.

Пеларгонія уражається білокрилкою і попелиць. Для боротьби з цими комахами використовують такі препарати, як актара, актеллик або фуфанон. При надмірному поливі, високої вологості повітря і поганому освітленні пеларгонія може захворіти сірою гниллю. Заражене рослину потрібно обробити бордоською сумішшю або мідним купоросом, а всі його пошкоджені частини необхідно видалити.