Вирощуємо Юку будинку

Юка (Yucca, сем. Агавовые) – деревоподібна рослина з потовщеним стовбуром родом з Північної і Центральної Америки. Листя юки жорсткі, мечоподібні, зібрані в розетки, які кріпляться підставою до разветвлениям або на верхівці стовбура. Є види юки, які не утворюють стовбурів. Висота рослини може досягати 1,5 метрів, а довжина листя становить 50 – 100 см Через 5 – 10 років юка може зацвісти білими запашними квітками, що нагадують за формою дзвіночки. Суцвіття юки – китиця, плід – коробочка з насінням, які підходять для розмноження.

Вирощуємо Юку будинку-

© Mileto Attilio

Юку часто називають помилковою пальмою, ця рослина ідеально для прикраси холу, великий вітальні або офісного приміщення. У кімнатному квітникарстві особливо популярні юка слонова (Yucca elephantipes) з довгими шкірястими листям і бульбоподібно-потовщеним підставою стебла і юка алоелістная (Yucca aloifolia). Останню можна відрізнити за неветвистому стовбуру і мечоподібним листям з зубчастим краєм. У юки коротколистной (Yucca brevifolia) стовбур багаторазово галузиться. Юка нитчатая (Yucca filamentosa) – рослина без стебла, утворює розетки з листя, по краю яких звисають світлі волоски. У юки славної (Yucca глоріоза) є кілька невеликих стволиков, на яких ростуть листя з гладкими краями. Юка сиза (Yucca glauca) відрізняється видовженими листками з голубуватим відливом. Крім названих вище, у продажу можна зустріти наступні види: Юка клювовидная (Yucca rostata), Юка многолучистая (Yucca radiosa), Юка Трекуля (Yucca treculeana) і Юка Шота (Yucca schottii).

Вирощуємо Юку будинку-

© Stan Shebs

В культурі юка дуже невибаглива, їй потрібне світле приміщення з деякою кількістю прямих сонячних променів. Обприскування листя юка не потребує, виносить сухе повітря. Температура помірна, хоча взимку краще прохолодне зміст (при 3 – 5 °С), але і в умовах житлової кімнати юка не загине. Юкке необхідний глибокий горщик з хорошим дренажем, влітку її краще виносити на відкрите повітря.

Влітку юку поливають рясно, взимку помірно. Краще не долити, ніж перелити, оскільки пересихання юка легко витримає, а ось перезволоження не терпить. Підгодівлю проводять рідко – 2 – 3 рази за теплий сезон. Молоді юки пересаджують раз в два роки, дорослі екземпляри – раз в 3 – 4 роки. При цьому використовують субстрат з дернової і листової землі і піску в співвідношенні 3:2:2. Розмножують юку живцями або нащадками, які утворюються біля основи стовбура. Можна укоренити верхівку рослини.

Вирощуємо Юку будинку-

© Derek Ramsey

Юка уражається ложнощитовкой і павутинним кліщиком. Хворі рослини слід обробити актеліком або карбофосом. При виявленні павутинного кліщика необхідно також збільшити вологість повітря в кімнаті.