Узамбарські фіалки

Хтось колекціонує марки, хтось монети або предмети старовини, а хто-то квіти. Ідеальний приклад рослини-хобі – узамбарські фіалки. Однотонні і багатоколірні, махрові і прості, великі і дрібнуваті – ці фіалки невичерпні у своєму розмаїтті. Чарівна краса їх підштовхує до знання всіх тонкощів вирощування і розмноження. Як кажуть американські квітникарі, у людини, який захоплюється узамбарскими фіалками, «в кров викидається цветоводческий адреналін». Ними "хворіють".

Узамбарські фіалки-

© Apes of Wrath

Ці чудові квіти задовольняють найрізноманітніших поглядів і по праву лідирують серед красиво квітучих кімнатних рослин. Вирощують сенполії понад сто років, у світі налічується близько 20 тисяч сортів. За цей період селекційної роботи прості п'яти пелюсткові квіти узамбарських фіалок поповнилися: махровими і бахромчатими; ряболисті і з листом типу «герл»; дивно красивою забарвленням «фентезі». Пелюстки покриті контрастними штрихами, смужками або в горошок, з облямівкою, сітчасті. Але справжнім шедевром квіткового розмаїття є забарвлення типу «химери». Словом, квіти на всі смаки і часи.

Узамбарські фіалки-

© LucaLuca

Сенполії – багаторічні рослини, але вони не живуть в одній і тій же ємності багато років. Їх необхідно пересаджувати один раз в рік, але краще 2 рази на рік – у березні та вересні. Для отримання рясного шапкового рослини фіалки садять в легкий торф'яної субстрат, пластикові або глиняні горщики діаметром 8-10 див. Сенполії люблять яскраве розсіяне світло і високу вологість повітря, але бояться протягів. При природному освітленні для вирощування підійдуть вікна орієнтовані на північ, захід або схід, з притіненням в жаркий період від прямих променів сонця. При вирощуванні сенполії чимале значення має правильний полив рослин, тобто – помірний полив у міру підсихання грунту. Догляд за ними полягає, крім поливання, в огляді рослин, утримання їх у чистоті, обприскуванні, видалення зів'ялих квіток і нижніх відмираючих листя.

Узамбарські фіалки-

© Корзун Андрій

Дата публикации: 30.04.17