У зрізаному вигдяді рослини

Ще в незапам'ятні часи люди прикрашали житлові приміщення квітами, особливо у святкові дні, а в Стародавній Греції і Римі існували спеціальні майстри, які плели лаврові вінки — особливий знак пошани і поваги. Римські посли прикрашали свій одяг гілочками вербени, від чого їх часто називали вербеноносцами.

Букети з'явилися в епоху Відродження. Вперше такі композиції почали складати у Франції, та й саме слово «букет» перекладається з французької як «зібрана разом гарна група квітів». Цікаво, що в той час букети із запашних квітів замінювали світським дамам духи. Форма букетів і їх колірні рішення протягом останніх трьох століть диктувалися модою. У першій половині XIX століття, наприклад, перевага віддавалася букетам круглої форми. Широко використовувався при оформленні зелена папороть, а вся композиція вставлялася в портбукет.

XX століття вніс великі зміни у мистецтво складання букетів. Тепер флористи намагаються підкреслити насамперед легкість і легкість композиції, а також природну красу квіток.

У зрізаному вигдяді рослини-

© Just some dust

Правила зрізання садових культур

Більшість флористів рекомендує зрізати рослини в ранковий час, оскільки саме в цей період вони найбільш свіжі. Для кожної рослини існує певна фаза для зрізання. Так, гвоздики, нарциси, лілії, маки і тюльпани значно довше зберігаються, якщо зрізати їх при пофарбованому бутоні. Такі культури, як гладіолуси, троянди і запашний горошок, бажано використовувати при розпусканні перших двох нижніх квіток. При повному розпусканні суцвіть зрізають переважно жоржини, анемони, дзвіночки, бегонії, магнолії, люпин, астри й левкої.Якщо стебло рослини м'який, то краще використовувати для зрізання добре відточений ніж. Квіти з одревесневающим стеблами краще зрізати секатором, в такому випадку структура стебла не буде порушена.

Загальновідомим правилом є правильний кут зрізу. Він обов'язково повинен бути гострим, тільки таким чином можна домогтися збільшення площі всмоктуючої поверхні. У тому випадку, якщо зрізка виконана під прямим кутом, не виключена ймовірність того, що стебло встане на дно вази всією поверхнею зрізу, і тоді надходження води в нього буде перекрито.

У зрізаному вигдяді рослини-

© Temari 09

Як продовжити життя зрізаних рослин

Ні для кого не секрет, що зрізані рослини в першу чергу слід поставити у воду. При зануренні стебла у воду біля місця зрізу з'являється повітряна пробка, і для того, щоб забезпечити надходження небходимого кількості вологи, потрібно її оновити. У таких рослин, як хризантема, рицина, аспарагус, зріз оновлюють в гарячій воді, причому тривалість процедури не повинна перевищувати 5 хвилин, інакше можна викликати зміни структури тканин стебла. Після цього рослини відразу поміщають у холодну воду.

Для культур з твердим стеблом, наприклад троянд, жасмину, гортензії і бузку, використовують інший спосіб оновлення зрізу. Для цього нижню частину стебла розсікають на три частини або раздрабливают молотком. Потім расщепленную таким чином частина злегка підрізують і поміщають у вазу.

Для того щоб повернути до життя зів'яле листя, тобто відновити їх тургор, необхідно на кілька хвилин занурити стебла у воду, а квітки обернути вологою тканиною або папером. Потім рослини слід помістити на декілька годин в прохолодне приміщення. Для відновлення тургору таких кулыур, як черемха, жасмину і лілії, використовують гарячу воду. Відрізані стебла даних рослин витримують кілька хвилин у воді з температурою не менше 50° С. Потім їх відразу ж поміщають у холодну воду.

У зрізаному вигдяді рослини-

© gailf548

Довше зберегти рослини живими дозволяє розчин борної кислоти або сірчанокислого магнію, доданого у воду. Для продовження життя гвоздик, троянд і хризантем використовують аспірин з розрахунку 3 таблетки на 3 л води. Букети також рекомендується зберігати в прохолодному приміщенні при розсіяному освітленні.

Транспортують готові композиції в картонних коробках, попередньо проколовши їх в декількох місцях для вентиляції. Якщо немає під рукою коробок, то квіти можна загорнути в папір.

Використовувані матеріали:

  • Садові рослини від А до Я
Дата публикации: 30.04.17