Щоб цвіла троянда

Кілька років тому я завела чарівну кімнатну троянду. Спочатку це був маленький окорененный держак, а тепер – кущик висотою 60 см. На ньому розпускається одночасно до 15 рожево-малинових квіток діаметром 6 см, схожі на пухнасті помпони. В цей час рослина виглядає по-королівськи розкішним.

Догляд за кімнатної трояндою нескладний. Навесні, як тільки денна температура за вікном почне підніматися до 17°, виношу горщик в засклену лоджію. Але перш укорочую всі гілки на третину довжини, щоб викликати бурхливий ріст пагонів.

Рясно поливають рослину два рази в день, вранці і ввечері, а в спеку вдень намагаюся зайвий раз обприскати його з пульверизатора теплою кип'яченою водою. Підживлюю кожні два тижні по черзі мінеральних Кеміра-люкс і рідким органічним добривом Новий ідеал. Останній, до речі, можна замінити настоєм пташиного посліду (1:25) або коров'яку (1:10).

Щоб цвіла троянда-

© **NIKONGERL**

Кожен відростаючий втеча на моїй розі закінчується бутоном. Як тільки пелюстки осипаються, втеча обрізаю до першого листа, що стимулює подальше цвітіння.На троянду частенько нападає павутинний кліщ. Уражене рослина починає обсипати листя, його обплутує як би пильна павутина. Допомагає мильний розчин, а потім душ. Зазвичай обробку повторюю через два дні. А щоб грунт з горщика при цьому не висипалася, накриваю її поліетиленовою плівкою.

Восени, як тільки на вулиці стане прохолодно, горщик заношу в кімнату і ставлю на південне вікно. Поливаю менше, але продовжую підживлення рідким органічним добривом. Іноді взимку з троянди опадає до третини всіх листя, а вона продовжує цвісти, хоча і не так рясно, як влітку.

Розмножую троянду напівздерев'янілими живцями в липні. Вони легко окореняются у вологому піску під скляною банкою. Потім саджу їх у горщики діаметром 15 см, заповнені субстратом з городньої землі, торфу, перегною, піску (4:1:1:2). Молоді кущики пересаджую щорічно навесні, дорослі – раз на три роки.

Щоб цвіла троянда-

© Attila Mileto

Всім своїм друзям і знайомим я вже подарувала рожеву красуню, шкода, досі не знаю її повного імені.

використані матеріали

  • Н.Майорова
Дата публикации: 30.04.17
Кому подойдут рулонные стеллажи.