Ростимо ялинку вдома!

Кожен рік після новорічних свят ми спостерігаємо сумну картину: сотні ще недавно ошатних і красивих ялинок викинули в сміття. Що ж робити, якщо на свята хочеться справжніх ароматів лісу? Вихід є: ялинку можна виростити вдома!

Дуже важливо зробити правильний вибір рослини. В магазині їли підгодовують спеціальними добавками, і тому навіть слабке деревце пристойно виглядає. Але після переїзду додому таке дерево, швидше за все, загине з-за того, що вдома такі розчини застосовувати не можна. Купувати ялинку треба тільки в горщику, а ті, які продаються з грудкою землі, повинні бути відразу посаджені в грунт. Не варто брати рослина, якщо земля в горщику сильно висохла або легко ламаються гілочки. Для того, щоб дерево добре прижилося в саду, не слід купувати німецькі та голландські їли, наші зими вони  переносять погано.

Ростимо ялинку вдома!-

Коли-то з маленької ялинки виросте велике дерево, а поки їй потрібні певні умови. Поставити лісову красуню треба подалі від батарей опалення і ближче до вікна, гілочки обприскувати два рази в день і зволожувати землю два рази в тиждень. Воду для цих процедур краще брати талу, кімнатної температури. Ялинку необхідно кожен день потроху повертати. Під час свят не слід сильно обважувати ялинку іграшками і блискітками, це ускладнить дихання голочок.

Найкращим місцем для зимівлі маленького дерева буде засклена веранда або лоджія. У теплій кімнаті скоріше всього розпочнеться вегетація, і якщо навесні допустити різкий перепад температури, зелена красуня може загинути.

Ростимо ялинку вдома!-

Хоч їли і люблять світло, прямі сонячні промені шкідливі для такої крихітки і можуть обпекти хвою. Рослина необхідно обов'язково затінювати, особливо при появі молодих пагонів.

На початку січня полив слід зменшити і дати рослині відпочити. Але потрібно стежити, щоб земля не висихала. Для хвойних рослин шкідливо як пересихання, так і перезволоження грунту.

Ростимо ялинку вдома!-

Дуже важливо для кімнатних ялинок підтримувати вологість повітря. При недоліку вологості хвоя пожовтіє і осиплеться. А так як голочки ростуть на кінчиках гілочок, то хвоя не відновиться.

Щорічно навесні для підтримки форми необхідно проводити обрізку верхівок пагонів садовими ножицями. Починати потрібно з нижніх гілок, через тиждень видаляють нирки на другому ярусі, ще через тиждень на третьому і т. д.

Дата публикации: 9.04.17