Рослини відкритого грунту в будинку

Які з багаторічних квіткових культур можна вирощувати в кімнаті? Наприклад, аквілегія, дзвіночок і т. д. Які особливості догляду за ними в домашніх умовах?

Вирощувати будинку садові рослини варто тільки в тому випадку, якщо Ви дійсно дуже любите ці квіти, а іншої можливості прикрасити їх присутністю своє життя просто немає. Адже без застосування спеціальних прийомів терміни цвітіння «вуличних» рослин по часу не будуть сильно відрізнятися від садових. До того ж багаторічні рослини відкритого грунту повинні проходити період спокою, відсутність якого може негативно позначитися і на їх розвиток, і на здатності до цвітіння. Втім, якщо Ви людина захоплений, то такі «дрібниці» не завадять Вам насолодитися красою садових рослин в кімнатній культурі, а наші поради допоможуть Вам у цьому цікавому починанні!

Аквілегія

Чудовий багаторічник, прекрасно росте навіть у півтіні. Прямі, розгалужені догори стебла цього улюбленого багатьма рослини досягають висоти 1 м, а коріння іноді йдуть углиб на 60 см, тому для вирощування в кімнаті подбайте про досить просторою посуді і пухкої перегнійному грунті. Насіння у аквілегії дрібні, спочатку їх висівають в невеликі ящички з легкої землею, а сходи згодом распикировывают. Рясне цвітіння аквілегії триває протягом двох місяців. Забарвлення квіток може бути найрізноманітніша, але частіше переважає синьо-фіолетова гама. В інший час декоративний ефект створюють витончені, багаторазово розсічені листя з сизим нальотом.

Рослини відкритого грунту в будинку-

Якщо докласти трохи сил, то можна змусити цвісти аквилегию в квітні. Для цього горщики з добре розвиненими кущами тримайте на вулиці до настання морозів. Потім перенесіть їх в приміщення, але неопалюване і темне. А починаючи з січня-лютого винесіть їх на світло, бажано в прохолодне місце з температурою +12-1б°С, де аквілегія і зацвітає чудовими квітками з довгими шпорцямі. Особливо гарні нові гібридні форми: білосніжна Кришталева зірка і двоколірна-червона з білим — Вогняна зірка з великими, до 10 см в діаметрі, розкішними квітками!

згодом дорослі кущі аквілегії навіть і при вирощуванні в саду израстают і менш рясно цвітуть. Тому періодично вони потребують оновлення.

Дзвіночок

Домашній дзвоник всім відомий. Це різновиди дзвоника равнолистного, що походить з Середземномор'я, з блакитними або білими квітками, в просторіччі іменовані «наречений» і «наречена». Крім нього при великому бажанні можна вирощувати в кімнаті та інші традиційно садові види. Наприклад, дзвіночок середній, вражає уяву незвичайно яскравим купою зімкнулися квіток! Вони у нього дуже великі, до 7 см завдовжки, синього, блакитного або рожевого кольору, прості або махрові! Цей вид – типовий дворічник, але якщо Ви посієте насіння раніше (у квітні-березні), рослини порадують Вас своїм цвітінням в те ж літо. А кущі, пересаджені восени з ділянки в квіткові горщики, так само як і аквилегию, неважко змусити цвісти в кімнаті навесні, починаючи з березня. Після цвітіння стебло відмирає, але на коренях утворюються нові бруньки. Втеча з квітами дзвоника середнього досягає у висоту 1 м, врахуйте це при виборі горщика. А ось інший вид — дзвіночок карпатський набагато нижче, близько 40 див. Його довгі гіллясті стеблинки з серцеподібним прикореневими листям утворюють пишні зелені куртинки, на яких гойдаються широко розкриті лілові дзвіночки. Стеблинки карпатського дзвоника такі тоненькі, що здається квітки ось-ось задзвенять!

Рослини відкритого грунту в будинку-

© Jerzy Opioła

Флокс

Цей чудовий багаторічник теж можна вирощувати в культурі, горщика. Думаємо, Вам сподобається, коли над підвіконням заполыхают пронизливими рожевими барвами пишні волоті — суцвіття флокса метельчатого, а по кімнаті попливе хмара ніжного аромату. Втім, квітки флокса метельчатого можуть бути не тільки рожевими, але чисто-білими, малиновими, бузковими, блакитнуватим, крім однотонних є ще з «вічками» іншого кольору.

Завести флокс в квартирі дуже легко: не доведеться навіть сіяти насіння і виходжувати ніжні сходи. Тому що флокс волотистий легко розмножується стебловими і кореневими живцями або поділом куща. В кімнаті посадку живців і деленок можна проводити в будь-який час року. Незважаючи на те що кущ флокса може бути значних розмірів, корені рослини розташовуються, в основному, у верхньому шарі ґрунту, тому горщик йому потрібен невеликий, але обов'язково красивий, під стати самому рослині, а земля – родюча. Ранні сорти флокса зацвітають в кінці червня, цвітуть пізні до кінця вересня!

Рослини відкритого грунту в будинку-

© Gilbert Bochenek

І на останок два слова про особливості догляду за садовими рослинами в домашніх умовах.

Насамперед, обмежений обсяг грунту в горщику передбачає більш часті поливи та підживлення. А ще швидше всього садовим рослинам буде не вистачати світла, адже що не кажи, а звичайне віконне скло поглинає значну кількість сонячної радіації, так необхідної для утворення квіток. Тому, коли дозволяє погода, тримайте свої новоявлені кімнатні рослини на відкритому повітрі-на балконі, зовнішньої квіткарки або хоча б на підвіконні відчиненого вікна. А якщо Ви ще зможете забезпечити своїм вихованцям необхідний період спокою, вони будуть здатні цвісти в домашніх умовах, починаючи з самої ранньої весни!