Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини

у кожного в квартирі є кут, який хочеться декорувати рослинами, але, на жаль, він далеко від вікна і там не вистачає світла.  Звичайно, зовсім без сонця не може обійтися, мабуть, жодна рослина, але є рослини, які можна було б виростити далеко від вікна при несильному освітленні.

Які це можуть бути рослини? Давайте розберемося.

Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини- тіньовитривалі,тінь,рослини,кімнатні,що ростуть в тіні,список

Самі тіньовитривалі серед кімнатних рослин – це рослини двох родин:

 • Марантовие (Marantaceae) — тіньовитривалі рослини, вони воліють розсіяне світло або легку півтінь. Деяка кількість прямого сонячного світла допустимо тільки рано вранці або в кінці дня. Якщо освітлення занадто інтенсивне, рослина може отримати опіки або просто втратити забарвлення листя. Марантовие – ті з небагатьох рослин, які можна вирощувати повністю на штучному освітленні.
 • Аройдные (Araceae) — навесні і влітку потрібно притінення від полуденних сонячних променів, а взимку освітлення має бути дуже хорошим, тому прямі промені тільки корисні.

Звичайно, варто зрозуміти, що квітучих рослин в тінистому куточку ви виростити не зможете, тому в більшості своїй підходящі нам рослини – це декоративно—листяні. До того ж і серед них не всі рослини зможуть сприятливо себе почувати в такому місці. Хочеться попередити, що добробут ваших вихованців залежить від багатьох факторів, таких як: відстань від вікна (природного освітлення), розташування вікон, який догляд їм забезпечений, є додаткова підсвічування.

Представляється доцільним розташувати назви рослин по мірі убування тіневитривалості.  Список рослин, який я вам пропоную, заснований на особистих спостереженнях і спостереженнях інших квітникарів.

Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини- тіньовитривалі,тінь,рослини,кімнатні,що ростуть в тіні,список

Рослини переносять сильне затінення і не потребують додаткового освітлення.

 • Аспідістра (Aspidistra) — переносить сильне затінення.
 • Аукуба (Aucuba) — рід Аукуба налічує 3 види чагарників з родини деренових (Cornaceae). Згідно з останніми даними рід відносять до сімейства гарриевых (Garryaceae), також зустрічається як сімейство аукубовых (Aucubaceae). Аукуба – мешканець субтропічних лісів настільки тіньовитривала, що в глибокій тіні лісів, у підліску, крім аукуби, часом, нічого не росте.
 • Палисота (Palisota) — рідкісне рослина. Відноситься до сімейства коммелиновых. Виносить значне затінення.
 • Пеллиония (Pellionia) — рідкісне кімнатна рослина з сімейства Кропив'яних (Urticaceae) є тіньовитривалим рослиною, але краще всього поставити його в півтінь.
Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини- тіньовитривалі,тінь,рослини,кімнатні,що ростуть в тіні,список

Рослини переносять затінення і вимагають додаткового підсвічування.

 • Аглаонема (Aglaonema) — родичка диффенбахии і тому дещо схожа на неї, відрізняється лише більш вузькими листям, розміри аглаонеми значно менше диффенбахии, а сама рослина має форму куща. Взимку вимагає додаткового освітлення
 • Алоказія (Alocasia) — красива кімнатна рослина, з великими стрілоподібне—овальними (або серцеподібним) листям, яких буває не більше 6-7. Взимку вимагає додаткового освітлення.
 • Антуріум (Anthurium) вирощується як красивоцветущее та декоративно—листяна рослина, а також для зрізання.  При нестачі світла листя дрібні, квіти втрачають забарвлення.
 • Аспленіум (Asplenium) — в культурі представлений декількома видами, зовні сильно відрізняються один від одного. Культивуються у вологих і теплих оранжереях і кімнатах.
 • листяні Бегонії — бегонії не люблять прямих сонячних променів, віддаючи перевагу півтінь. Якщо бегонія стоїть безпосередньо на вікні, то отримує достатньо світла для розвитку, однак, може обпалюватися прямими сонячними променями, тому їй слід забезпечити притінення від прямого сонця. Деякі бегонії добре себе почувають і при зниженій освітленості, яка буває, наприклад, на північних вікнах. Визначаючи в кімнаті місце для бегоній, слід враховувати індивідуальну потребу в освітленості конкретного виду або сорту. Декоративно-листные бегонії відносяться до рослин нейтрального дня. Вони добре ростуть і цвітуть як при короткому, так і при довгому світловому дні. Найбільш тіньовитривалі сорти: Б. x Bow-arriola, Б. борщевиколистная, Б. винограднолистная, Б. діадема, Б. жовта, різном. Раскрашеннолистная, Б. краснолістная, Б. строката, або різнобарвна, Б. Річардсона, Б. Фієста, Б. фуксиевидная, Б. Шмідта, Б. сріблясто-плямиста – вимагає постійного притенени.
 • Диффенбахія (Dieffenbachia) — взимку вимагає додаткового підсвічування
 • Драцена (Dracaena) — для гарного росту і розвитку потрібен інтенсивний світло. Ряболисті форми вимагають більшого освітлення, ніж форми з зеленим листям. Якщо влітку достатньо світла, то взимку драцени треба переставляти ближче до вікна, тому що взимку світла звичайно завжди не вистачає. Добре росте драцена при штучному освітленні.
 • Ктенанта (Ctenanthe) — півтінь, при яскравому світлі і в дуже темному місці забарвлення листя втрачається. Прямих сонячних променів, слід уникати. Взимку рослини не слід ставити близько до віконних шибок
 • Мюленбекия (Muehlenbeckia) — це світлолюбна рослина, але спекотне полуденне сонце може вбити її.
 • Нефролепіс (Nephrolepis) — може рости і в досить темних місцях, але кущ при цьому буде рідким і некрасива.
 • Остянка, або Оплисменус (Oplismenus) — оплисменус досить тіньовитривала рослина, але краще утримувати його на розсіяному світлу
 • Змеебородник, або Офиопогон (Ophіopogon) — невибагливий до світлового режиму, прекрасно себе почуває і при інтенсивному сонячному освітленні, і в більш затіненому місці.
 • Він, або Хедера (Hedera) — плющі погано переносять прямі сонячні промені, але (особливо ряболисті форми) віддає перевагу добре освітлене місце, і не люблять зміни місця розташування по відношенню до джерела світла. Плющ зелених сортів можна віднести до тіневитривалих, але все-таки бажано надати йому світле місце. Взимку потрібне світле місце розташування
 • Фиттония (Fittonia) — півтінь, при яскравому світлі і в дуже темному місці забарвлення листя блідне. Від прямих сонячних променів слід оберігати. Взимку рослини не слід ставити близько до віконних шибок.
Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини- тіньовитривалі,тінь,рослини,кімнатні,що ростуть в тіні,список

Рослини переносять легке затінення і вимагають підсвічування.

 • Брунфельсия (Brunfelsia) — брунфельсии воліють розсіяну тінь, в той же час відмічено, що в культурі відкритого грунту у вологому кліматі деякі види (B. pauciflora) добре розвиваються на сонці і у півтіні.
 • Калатея (Calathea) — хоча калатеї не такі примхливі, як маранти по відношенню до вологості повітря, але і вони воліють підвищену вологість. Також рослини погано переносять перепади температури. Ідеальне розташування для калатеї — закрите квіткове вікно.
 • Кордилина (Cordyline) — світле місце, напівтінь, не переносить прямих сонячних променів. Багато вважають кордилин, як і драцену, тіньолюбних рослиною, але насправді в темному місці вона буде відставати в рості і дрібніти. Для гарного росту і розвитку потрібен інтенсивний світло. Ряболисті форми вимагають більшого освітлення, ніж форми з зеленим листям. Якщо влітку достатньо світла, то взимку кордиліни треба переставляти ближче до вікна, тому що взимку світла звичайно завжди не вистачає.
 • Бирючина (Ligustrum) — лигуструм пристосується до будь-яких умов утримання. Лигуструм любить сонце, але непогано зростає і в півтіні.
 • Маранта (Maranta) — листя володіють здатністю змінювати свій напрямок: листові пластинки при сприятливих умовах розташовуються майже горизонтально, а при недоліку освітлення або при інших несприятливих умовах піднімаються догори і складаються разом.
 • Монстера (Monstera)— не виносить прямі сонячні промені. Багато вважають, що монстера тіньолюбних і ставлять її в самий темний кут — це не правильно. Насправді монстера тіньовитривала, а найкраще для неї місце там, де яскраве, але розсіяне світло або легка півтінь.
 • Подокарп крупнолистий, або Ногоплідники крупнолистий (Podocarpus macrophyllus) — витримує затіненість, хоча, як будь-яке нормальне рослина, що віддає перевагу хороше освітлення.
 • Пеперомія (Peperomia) — види пеперомія з темно—зеленим листям ростуть в легкій півтіні, ряболисті види більш світлолюбні. Взимку потрібне гарне освітлення, інакше листя починають дрібніти і втрачати забарвлення, тому до зими переставте пеперомію ближче до вікна.
 • Смолосемяннік (Pittosporum) — може переносити затіненість, але в цьому випадку гірше цвіте.
 • Сингоніум (Syngonium) — види сингоніум з темно—зеленим листям виносять легку півтінь, ряболисті сорти більш світлолюбні.
 • Тіс голівчатий (Cephalotaxus) — вічнозелений колонновідний чагарник, строго вертикальний, мало розгалужене, з дуже густо розташованими гілками, з віком більш воронкоподібний або округло — бочковидный, нагадує темно—зелений, колоновидний тіс з грубими лусочками; росте повільно.
 • Фатсія (Fatsia) — виносить півтінь, взимку вимагає хорошого освітлення.
 • Філодендрон (Філодендрон) — представники роду — це лазячі ліани, повзучі, з древесніючими або полутравянистыми гілками і пагонами, а також з довгими повітряними коренями.
 • Хамедорея, або «бамбукова пальма» (Chamaedorea) — воліє яскраве розсіяне світло, переносить деяку затененность. Може переносити невелику кількість прямих сонячних променів, в літній час пальму від них притіняють.
 • Циссус (Cissus) — циссус антарктичний і різнобарвний не переносять прямого сонця і можуть рости в затіненому місці, однак особливо добре для них підходить місце біля східного або західного вікна.
 • Еухаріс (Eucharis) — в період цвітіння — прекрасне солитерное рослина, яка може прикрасити стелажі в офісі, книжкові полиці у кабінеті, приліжкову тумбу, стіл і навіть ванну кімнату (зрозуміло, з вікном). Під час періодів спокою його соковита темна зелень листя стане прекрасним фоном для композиції з рослин горщиків. У зимовому саду еухаріс краще розміщувати під пологом великих рослин.
 • Фікуси (Ficus) — стійкі в умовах кімнатного змісту, придатні для житлових і службових приміщень, зимових садів. Фікуси деревоподібні дуже красиві в інтер'єрі. Лазячі і повзучі ефектні в підвісних керамічних вазах. Швидко ростуть, щодо не вимогливі до світла.
Подалі від вікна — тіньовитривалі рослини- тіньовитривалі,тінь,рослини,кімнатні,що ростуть в тіні,список

Буду радий, якщо і ви поділіться своїм досвідом, спостереженнями про тих рослинах, які можна було б вирощувати в затінених місцях квартир.

Змеебородник

В рубрике диэлектрические ковры unfire-shop.ru.