Пентас – зимові зірки

Пентас (Pentas, сем. Маренові) – вічнозелений напівчагарник висотою 50 – 80 см з сланкими пагонами і видовженими ланцетними супротивно розташованими листям світло-зеленого кольору. Листя опушені, їх довжина 5 – 7 см Вирощують як кімнатна рослина пентас ланцетоподібний (Pentas lanceolata). Цей вид представлений в культурі безліччю сортів з різноманітною забарвленням квіток – білого, рожевого, червоного, лілового і фіолетовою. Квітки пентаса дрібні, трубчасті, нагадують по формі зірочки, зібрані в суцвіття зонтиковидный щиток діаметром 8 – 10 див. Цвіте пентас практично постійно, але взимку рясніше. Він стане прекрасною прикрасою сонячного підвіконня.

Пентас – зимові зірки-

© Taty2007

Для пентаса краще світле місце розташування з притіненням від прямих променів сонця. Температура рослині потрібна помірна, взимку не нижче 12 – 15°C, влітку його добре виносити на відкрите повітря – в сад або на балкон. Влітку листя слід часто обприскувати.Поливають пентас в жарку пору рясно, взимку – в міру підсихання земляної грудки. Підгодовують раз в тиждень повним мінеральним добривом для декоративно-квітучих рослин. Взимку підживлення також необхідна, оскільки на цей час припадає цвітіння рослини. Для надання красивої форми в молодому віці пентас прищипують, краще підтримувати висоту куща на рівні 45 див. Пересаджують рослину щорічно навесні, використовуючи грунтову суміш з дернової і листової землі і піску в пропорції 1:1:1. Розмноження здійснюють з допомогою насіння або верхівкових живців, які укорінюють при 22 – 25°C, навесні, із застосуванням фітогормонів.

Пентас – зимові зірки-

© Forest & Kim Starr

Якщо в кімнаті занадто тепле і сухе повітря, пентас може дивуватися червоним павутинним кліщиком. При виявленні шкідника потрібно дворазово провести обприскування рослини децисом або актеліком і підвищити вологість повітря в приміщенні.

Дата публикации: 30.04.17
http://sad6sotok.ru/ распространенные болезни сладкого перца.