Орхідеї – Пафіопедилюм

Прекрасні, незвичайні й загадкові орхідеї. Одні з найкрасивіших – пафіопедилюм (Paphiopedilum), або черевички. Поки рослини не цвітуть, навряд чи хто стане милуватися ними. Але варто розкритися бутону, і перед здивованим глядачем виявиться квітка, в якому дивним чином поєднуються витонченість і вишуканість, а яскраві, контрастні тони непомітно для ока переходять один в інший. Особливий шарм квіток деяких видів цього роду надає тонкий малюнок з смуг і плям.

Орхідеї – Пафіопедилюм-

© Orchi

Пафіопедилюм мешкають в тропіках і субтропіках Азії, нерідко високо в горах, в ущелинах скель на мохових подушках, у розвилках на корі дерев. Але, на жаль, з кожним роком катастрофічно скорочується їх кількість у природі, багато видів стають рідкісними або зовсім зникають.

Шанувальникам орхідей знадобилися роки копіткої праці, поки вони навчилися вирощувати їх в культурі. Сучасні колекції налічують деколи десятки видів пафіопедилюмів. Опинившись в дбайливих руках, вони і далеко від батьківщини прекрасно розвиваються і регулярно, рясно цвітуть. Особливо привабливі для квітникарів теплолюбні, тропічні види із строкатим листям і яскравими квітками. За останні роки створено чимало гібридних пафіопедилюмів, не поступаються, а часом і перевершують по красі вихідні види.

Орхідеї – Пафіопедилюм-

© Orchi

Виростити черевички будинку не дуже складно. Кращий час для посадки – кінець лютого -початок березня. Деленку з корінням відривають від маточної рослини, а ранову поверхню присипають товченим деревним вугіллям. На дно пластмасового горщика діаметром не більше 12 см в якості дренажу насипають подрібнений пінопласт шаром 3-4 див. Рослину поміщають в центрі горщика і, притримуючи рукою в потрібному положенні розправляють коріння і засипають субстратом. Його складають з подрібненої соснової кори (попередньо гарненько прокип'ятити її), невеликої кількості деревного вугілля, крихт пінопласту і мінеральних добрив. На літрову банку субстрату додають по одній столовій ложці кістяного борошна і рогової стружки, а також чайну ложку доломітового борошна.

Орхідеї – Пафіопедилюм-

© Orchi

Пафіопедилюм невибагливі до світла. Вони добре ростуть на північних вікнах, правда, взимку їх краще переставити на південні або зробити додаткове освітлення. Влітку черевички необхідно притіняти від прямих сонячних променів. Для них корисно сонце в ранкові і вечірні години. Теплолюбних видів взимку цілком підходить кімнатна температура, влітку краща більш висока (26-28 °С). Яскраво вираженого періоду спокою вони не мають.

Поливають черевички кип'яченою водою. Вона повинна бути на 3-5°С тепліше повітря в кімнаті. Перший час після посадки субстрат лише злегка зволожують. По мірі вкорінення кількість води збільшують, але слід пам'ятати, що рослини не можна заливати. Влітку вони потребують підвищеної вологості повітря (70-90 %). Для цього в жарку погоду поверхня субстрату в горщиках закривають мохом сфагнумом, а самі горщики на піддонах ставлять у невисокі кювети з водою. Орхідеї 2 рази на день обприскують з пульверизатора. На літо їх можна винести в сад.

Орхідеї – Пафіопедилюм-

© Gaurav1146

У кімнатній культурі теплолюбні пафіопедилюм цвітуть у різний час року. Квітки зберігають свіжість до трьох місяців, довго стоять у зрізку.

Набагато важче утримувати в домашніх умовах високогірні холодолюбиві черевички. Домогтися їх цвітіння в кімнаті досить складно. Деяким видам взимку необхідна нічна температура в межах плюс 4-6 градусів, а денна – близько 16 - 18°С.

Будемо сподіватися, що чуйні руки квітникарів збережуть ці дивовижні орхідеї, і у наших нащадків буде можливість милуватися неповторними витворами природи.

Орхідеї – Пафіопедилюм-

© Orchi

Узнать последнюю информацию про Макс Поляков по ссылке