Неорегелія

Свою незвичайну назву рід отримав в середині XIX століття завдяки директору Петербурзького імператорського ботанічного саду  Едуарду – Серпня фон Регелю. З латинської Neoregelia дослівно перекладається як «Нова Регелия». Рід складається з більш ніж ста видів, шістдесят з яких виростають в природі, а сорок відомі тільки в культурі. Останні використовуються як декоративні квітучі рослини для закритих квітників і оранжерей.

Неорегелія – це дуже красиве эпифитное рослина, особливість якого полягає в тому, що щільне суцвіття з блакитних квіток розвивається прямо в центрі розетки, а  криюче листя в період цвітіння можуть зберігати свою яскраво-червоне забарвлення протягом декількох місяців.

Неорегелія-

© Forest & Kim Starr

Дорослі рослини досить великі – до вісімдесяти сантиметрів в діаметрі і до двадцяти сантиметрів  у висоту. Листя рослини досягають тридцатисантиметровой  довжини, а їх ширина і забарвлення варіюються залежно від виду. Наприклад, у неорегелія ошатною вони світло-зелені, зі світлою облямівкою по краях, а у неорегелія пухирчастої – темно-зелені, з вузькими червонуватими смужками і невеликими коричневими лусочками.З усіх видів особливо виділяється неорегелія Кароліни. Вона утворює плоскі розетки з довгих (до 40 сантиметрів), темно-зелених листків, на кінцях яких розташовані тонкі колючки. Під час цвітіння внутрішні листки розетки стають яскраво-червоними. У центрі розетки з'являється товсте суцвіття. Воно складається з  білих або блакитних квіток, розташованих на дуже короткому квітконосі. У цього виду існує дві спеціально виведені для кімнатного квітникарства форми – «Фландрія» і «Триколор».

Неорегелія-

© Bocabroms

Рослини цілорічно утримують в теплому і вологому  приміщенні, з достатньою освітленістю, але без потрапляння прямих сонячних променів. При сонячному опіку» на листках утворюються потворні плями блідо-коричневого кольору. Якщо повітря недостатньо вологий, кінчики листя неорегелія висохнуть і стануть темно-коричневими. Температура утримання рослини в зимовий період не повинна опускатися нижче п'ятнадцяти градусів Цельсія.

Для поливу і обприскування використовується виключно «м'яка» вода без домішок вапна. Один раз в два тижні обов'язкова підживлення мінеральними добривами, які можна вносити безпосередньо в розетку. Правда, після цього листя неорегелія треба ретельно промити, так щоб в розетці не залишилося мінеральних солей.

Розмножується неорегелія за допомогою нащадків, відокремлюваних від материнської рослини. Пересадку нащадків можна робити тільки після того, як вони повністю вкоренилися.

Неорегелія-

© Digigalos

Дата публикации: 30.04.17