Муррайя – аромат здоров'я і оптимізму

Муррайя надзвичайно декоративна: кущ прикрашений одночасно і бутонами, і розпустилися квітами, і недозрілі зеленими ягодами, і стиглими червоними плодами. Вона швидко росте і легко розмножується свіжозібраним насінням, та до того ж володіє лікувальними властивостями.

Коли на муррайе розпускаються суцвіття білих квітів, запах стоїть такий, немов посеред кімнати розквітли жасмин і лимон одночасно. Аромат стійкий, як у французьких парфумів, але не нав'язливий. Причому від нього не болить голова, а навпаки, покращується самопочуття.

Муррайя – аромат здоров'я і оптимізму- Муррайя,волотиста,паникулата,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Ароматні,кімнатні рослини,Квіти,Фото,

Вчені встановили, що складний аромат муррайі володіє дивовижною властивістю: він змушує серце битися рівно, ритмічно, бадьоро, активізує дихання, покращує сон.

Можу підтвердити, що все це дійсно так, адже наша муррайя вже п'ять років цвіте і наповнює спальню чарівним цілющим ароматом, і ми відчуваємо її благотворний вплив на собі.

А ще муррайя піднімає настрій, ніби живеш поруч з оптимістом, який радіє кожному дню життя, незалежно ні від чого.

Муррайя – аромат здоров'я і оптимізму- Муррайя,волотиста,паникулата,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Ароматні,кімнатні рослини,Квіти,Фото,

Муррайя любить сонечко, але від прямих сонячних променів її потрібно притіняти. У нас південна сторона, і я поставив квітка на столику в півметра від вікна. Тут вона й росте. Взимку сонячного світла, звичайно, менше, але муррайя це легко переносить.

Плоди муррайі можна порівняти з плодами глоду, всередині знаходиться кісточка, яка складається з двох половинок, кожна з яких дає життя новій рослині. Зверху плід покриває яскраво-червона шкірка, а всередині зовсім трохи м'якоті. Смак плодів складний, пікантний. Оскільки вони володіють лікарськими властивостями, з них роблять спиртову настоянку, вона допомагає людям, що страждають недугами серця – ішемічної хворобою, серцевою недостатністю, і ефективна в якості профілактики інфаркту міокарда. Ось її рецепт: 2 ст. л. плодів (можна брати і квіти) залити 250 мл горілки і настоювати 10 днів. Приймати по 10 крапель перед їдою 3 рази на день.

А з листя муррайі ми робимо настоянку, яка особливо ефективна при сильних головних болях: 2 ст. л. листя заливаємо 250 мл горілки і настоюють 10 днів. Приймати потрібно по 20-30 крапель перед їжею. Як бачите, в муррайе цілюще все: і квіти, і листя, і плоди.

Муррайя – аромат здоров'я і оптимізму- Муррайя,волотиста,паникулата,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Ароматні,кімнатні рослини,Квіти,Фото,

Тепер про розмноження

Живці муррайі укоренити дуже складно, а ось виростити з насіння легко. Для цього я беру ягідку муррайі, виймаю кісточку і відразу ж, не просушуючи, висаджую її в маленький стаканчик, наповнений грунтом (дві частини дернової землі і одна частина піску). Грунт спочатку я поливаю, а вже потім встромляють в нього кісточку на глибину 1 див. Потім стаканчик накриваю поліетиленовим пакетиком (знизу не зав'язую для доступу повітря) і ставлю в півтінь. Через місяць насіннячко прокльовується і починає швидко зростати. Як тільки з'являються сходи, пакетик знімаю. Подальший догляд за рослиною дуже простий: поливати в міру просихання грунту. Вода для поливу повинна бути теплою, я розбавляю її кип'яченою водою з чайника. Корисно також час від часу рихлити поверхню грунту в горщику, це теж важливий момент для доброго розвитку кореневої системи рослини. Як тільки муррайка добре освоїть корінням грунт в горщику, її можна пересадити в горщик побільше (на 1-2 см), не порушуючи грудки землі, в якому вона росла. Для цього акуратно вытряхиваю рослина зі старого горщика і відміняю в новий разом з грудкою землі, а з боків і зверху засипаю свіжою землею. Добре поливаю. Потім накриваю поліетиленовим пакетом, щоб створити рослині тепличний ефект, і таким чином рослина безболісно приживається. Через тиждень-півтори пакет можна зняти зовсім.

Удобрюю перший раз під час цвітіння мінеральним добривом при кожному поливі. Другий раз – під час дозрівання плодів, теж протягом місяця, а потім – перерва.

Намагаюся часто не підгодовувати муррайю мінеральним добривом, адже рослина і так зростає в обмеженому горщику, де добрива накопичуються в ґрунті. Раз в рік намагаюся міняти верхній шар грунту в горщику на свіжий.

Муррайя – аромат здоров'я і оптимізму- Муррайя,волотиста,паникулата,Догляд,вирощування,розмноження,Декоративно-квітучі,Ароматні,кімнатні рослини,Квіти,Фото,

Щоб не воювати з шкідниками, раджу робити профілактичні обприскування.

Стовбур муррайі білий і наче покритий вапняним нальотом. Любительки чистоти нерідко приймаються його зіскоблювати. Не робіть цього – рослина загине!