Колючі улюбленці

Кактуси з недавніх пір стали об'єктом нашої уваги. Їх величезна різноманітність не втомлюється дивувати справжніх цінителів. Квіткові магазини рясніють величезним асортиментом цих дивних рослин. Але далеко не кожен покупець знає, як правильно доглядати за кактусами. Я хотіла б поділитися з вами своїм багаторічним досвідом.

Колючі улюбленці-

© H. Zell

Моє захоплення кактусами почалося ще зі шкільної лави, коли ці рослини були ще чимось шалено екзотичним і дивним. Подруга принесла мені маленького кактусенка, для розлучення. Він був зовсім без корінців, і я не знала, що з ним робити. Мама порадила мені вирізати з картону підставку у вигляді чотирикутника з невеликим отвором посередині. Цю підставку ми одягли на склянку з водою, а в отвір вставили маленького кактусенка. Буквально через місяць стали з'являтися коріння, що дозволило мені незабаром висадити його в грунт. Кактус прижився, але я кожен день мріяла тільки про одне, щоб він почав цвісти. Йшли роки, кактусеныш зростав, але цвітінням мене не балував, я вже зовсім зневірилася.З роками моє захоплення кактусами стало ще інтенсивнішим. При кожному зручному випадку,  потрапляючи в квітковий магазин, я купувала новий вид цих колючих улюбленців. Вивчаючи літературу по догляду за кактусами, я багато почерпнула нового і важливого для себе. Земля для кактусів повинна бути спеціального складу, пухка, дозволяє рослині дихати.

Колючі улюбленці-

© Jean-no

Пересадка кактусів непроста з-за їх могутніх колючок. Краще скористатися товстими рукавичками, під уникнення пошкоджень. Горщик повинен бути трохи більше попереднього.

Кактуси не люблять, щоб їх крутили на вікні. Для цього я взяла звичайні канцелярські скріпки, встромила їх у грунт з рослиною і зафіксувала тим самим положення кактуса на вікні. Поставила горщики з рослинами на сонячну сторону. І зменшила до мінімуму їм полив, десь раз в тиждень. Не повірите, мої кактуси цвітуть один за іншим, всі цього дуже дивуються. Але це дійсно так. Удачі вам, і нехай ваші колючі улюбленці вас балують своїм ростом і цвітінням.

Дата публикации: 30.04.17