Клеродендрум

Клеродендрум (Clerodendrum, сем. Вербеновые) – рослина родом із тропіків Африки. Це вічнозелена ліана, пагони якої досягають в довжину 3 метрів, якщо їх кінчики прищипувати, то можна надати рослині ампельну або кущоподібну форму. Листя клеродендрума серцевидні, з нерівною, "стьобаною" поверхнею. Влітку на рослині розпускаються квітки. Їх відрізняє колоколообразная чашечка, розміром близько 2,5 см, з якої виглядають довгі тичинки. У клеродендрума Томпсона (Clerodendrum thomsonae) квітки бежевого або зеленувато-кремового кольору з яскраво-червоними кінчиками. Клеродендрум угандійський (Clerodendrum ugandense) має ніжно-фіолетові пелюстки. Виведені гібриди клеродендрума з темно-рожевими квітками. Цвітіння починається влітку та триває до середини осені. Крім названих видів, у продажу можна зустріти Клеродендрум блискучий (Clerodendrum spelends), Клеродендрум Бунге (Clerodendrum Bungei), Клеродендрум красивий (Clerodendrum speciosum), Клеродендрум помилковий (Clerodendrum fallax) і Клеродендрум філіппінський (Clerodendrum phillippinum).

Клеродендрум-

© lizjones112Клеродендрумы теплолюбні і світлолюбні, взимку їм необхідна температура повітря 8 – 9 градусів, що забезпечує рослинам період спокою і сприяє рясному цвітінню. Клеродендрумы вимагають високої вологості повітря, їх потрібно часто обприскувати.

Клеродендрум-

© Forest & Kim Starr

Поливають клеродендрумы влітку рясно, грунт повинен бути весь час вологим. У період спокою полив помірний. Раз на місяць необхідно проводити підживлення добривом для декоративноцветущие рослин. Навесні проводять обрізку витягнулися, ослаблених пагонів. Щороку на початку березня клеродендрум потребує пересадки, субстрат складають з дернової і листової землі, перегною, торфу, піску в співвідношенні 2:2:1:1:1, грунт повинна бути достатньо пухким і повітропроникним.

Клеродендрум-

© Cillas

В кімнатних умовах клеродендрумы можуть страждати від сухості повітря, при цьому вони скидають квітки і бутони. Якщо на листках і стеблах ви виявите нерухомі коричневі освіти, то рослина уражена щитівками. Необхідно провести обробку карбофосом.