Кімнатний дракон – Драцена

Драцена (лат. Dracaena) – кімнатне рослина сімейства Драценових.

Батьківщиною цієї рослини вважається тропічна Африка і Азія, Канарські острови. Вибираючи драцену для квартири, потрібно враховувати надається їй місце в квартирі, так як серед численних видів драцен є як карликові, так і гігантські рослини. Найпопулярнішими видами драцен є облямована, запашна, деремская драцени, а також драцени Сандера і Годсефа.

Кімнатний дракон – Драцена-

© booyaa

  • Драцена облямована (лат. Dracaena marginata)  – представляє собою багаторічна рослина, висота якого може досягати трьох метрів. Має товсте стебло. Листя можуть досягати довжини до півметра, ширина їх – 1-2 див. Мають узколанцетную форму. Листя мають зелений колір, але можуть мати жовті або червоні смужки, що залежить від сорту.
  • Драцена запашна (лат. Dracaena fragrans) – має яскраво-зеленим листям з сірою смугою посередині. У кімнатних умовах зростає до 2 м. Цвіте білими квітами. Цей вид є одним з кращих. Ця рослина не є дуже вибагливим. Взимку воно витримує температуру до 10 °С.
  • Драцена деремская (лат. Dracaena deremensis) – ще один популярний вид драцени. Досягає висоти в півтора метра, але зростає дуже повільно. Володіє листям до 50 см в довжину і 5 см завширшки. Забарвлення листя – однокольорове або строкате – залежить від певного сорту.
  • Драцена Годсефа (лат. Dracaena godseffiana) – вид, дещо відрізняється від інших. Являє собою рослина у формі куща, має загострені овальні листя, які покриті кремовими плямами. Виростає до 60 см у висоту. Цвіте драцена Годсефа в ранньому віці жовто-зеленими запашними квітками, після яких можуть з'являтися плоди вигляді червоних ягід.
Кімнатний дракон – Драцена-

© hopefulauthor

Температура. Вирощувати драцену необхідно при температурі не нижче 15°С. Зимує при прохолодній температурі – 10-12 °С.

Освітлення. Драцена не виносить прямих сонячних променів. Враховуючи цей факт, багато вважають, що це тіньолюбні рослина, але насправді для хорошого і правильного розвитку і зростання драцени їй необхідний інтенсивний світло. Взимку драцени переставляються ближче до вікна. Чудово росте при штучному освітленні.

Пересадка. Пересаджувати драцену необхідно один раз на два роки у весняну пору. В якості грунту для пересадки знадобиться суміш листової й дернової землі з додаванням перепрілого гною і піску. Так само необхідно наявність дренажу, так як коріння драцени розташовані переважно у верхньому шарі грунту.

Кімнатний дракон – Драцена-

© kogakure

Полив. Вимагає стандартного поливу. Влітку полив повинен бути рясним, взимку – помірним. Поливаючи рослина, необхідно враховувати температуру приміщення. Драцена не виносить застою води або пересушування землі.

Добриво. Підгодовується у період росту з квітня по серпень) спеціальними комплексами добрив для кімнатних рослин.

Розмноження. Розмножується ця рослина верхівковими живцями, відводками, шматками стовбура. Можна відрізати верхівку драцени, поставити в банку з водою, додати туди трохи деревного вугілля, і приблизно через 3 місяці, коли з'являться корені, посадити рослину в горщик.

Кімнатний дракон – Драцена-

© Russ23