Кімнатні кактуси

Кактуси — своєрідні колючі рослини, що пристосувалися до життя в посушливих пустелях, на малородючих плоскогориях південних країн, що належать до обширного сімейства кактусових. Вони добре ростуть на пісках пустель і напівпустель, на кам'янистих рівнинах між ущелин скель, розжарених палючими променями сонця. В таких умовах ці рослини пристосувалися запасати в стеблі вологу в період дощів для посушливого часу. Кактуси, за невеликим винятком, не мають листя, і їх функцію виконує потовщений зелене стебло, має найрізноманітнішу форму: прямокутну, колоновидную, кулясту, тригранну та ін. Стебла кактусів бувають гладенькі, ребристі, горбкуваті, зморшкуваті з сосочками або виїмками; вони покриті ззовні жорсткої кутикулою з восковим нальотом.

Кімнатні кактуси-

© gurdonark

у кактусів Листя видозмінені в колючки, щетини і волосся різної форми, довжини (до 12 см) і забарвлення. Вони виходять з повстяно-опушених подушечок. Лише листоносный кактус (пейреския) має листя, кілька нагадують листя цитрусових. Волоски, щетинки і колючки служать на батьківщині для захисту від тварин, а також є пристосуванням для перенесення тваринами колючих плодів, «діток» і зменшують випаровування вологи.

На оригінальних, чудернацьких, а іноді і дуже маленьких кактусах з'являються прекрасні, великі квіти, різні за формою і забарвленням. Квіти у кактусів двостатеві, воронкоподібні, трубчасті, більше сидячі. У деяких рослин вони цвітуть тільки вночі. Є квіти дуже запашні.

Кімнатні кактуси-

© Tobias Klüpfel

Багато з кактусів на батьківщині дають їстівні плоди. Інші йдуть на корм худобі (безколючкова опунція), з свечевидных кактусів (цереусов) утворюють живі огорожі, а стовбури їх йдуть на невеликі споруди і на паливо.

В кімнатах розводять карликові види кактусів, які займають мало місця. На одному підвіконні можна вирощувати їх кілька десятків. Великі колекції їх є в ботанічних садах, а також у багатьох любителів.

Кімнатні кактуси-

© 2Tales

Використовувані матеріали:

  • Кімнатне квітникарство — Д. Ф. Юхимчук.
Дата публикации: 30.04.17
https://blagoveshhensk.on-prava.com купить права на харвестер в Благовещенске. . стеллаж для вешалок