Кам'яна квітка Эчеверии

Ечеверія (Echeveria) — рід сукулентних рослин сімейства Товстолисті. Іноді помилково -Эхеверія. Поширені в основному в Мексиці, деякі види  від Техасу і Каліфорнії (США) на півночі до Перу на півдні. Рід названий на честь художника Анастасіо Ечеверрія (Atanasio Echeverria), иллюстрировавшего книги по флорі Мексики.

Народні назви: «кам'яна квітка», «кам'яна троянда».

Кам'яна квітка Эчеверии-

© mondomuse

Опис

Рослини цього виду формують щільні розетки з м'ясистих, наповнених вологою листя. Різні види можуть бути безстовбуровими або з довгими пагонами. Розетки діаметром від 3 до 40 див. Листя жорсткі або водянисті. Відрізняються різним кольором та формою листя.

Квіти від жовтого до оранжево-червоних, зазвичай невеликі. Розташовані на довгому квітконосі, вертикальному або бічному. Відтінок часто залежить від освітленості: розвинулися в сонячну погоду бутони більш червоні, в похмуру — жовті.

Розповсюджена кімнатна рослина.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© J. G. in S. F.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© Roderich Rabenfels

Розташування

Рослина дуже світлолюбна, йому потрібні прямі сонячні промені. На літо корисно виносити на відкрите повітря, можна висадити на південну альпійську гірку в саду. Взимку поливають 2-3 рази у місяць і містять при температурі 6-10С.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© таки serafini marisa

Освітлення

Яскраве світло.

Полив

Полив влітку рясний з підсушуванням земляного кома між поливами, воду з піддону потрібно зливати.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© Manue64

Вологість повітря

Помірна.

Догляд

Період спокою триває з жовтня по лютий. У березні-липні рослину потрібно підгодовувати мінеральними добривами, в тому числі азотними. Необхідно вчасно видаляти пожовкле листя, розпушувати грунт. Эчеверии швидко ізрастаются. Для підтримки декоративної форми необхідна кардинальна обрізка або заміна молодими рослинами. Эчеверии – рослини короткого дня, однак вони реагують на зміну довжини дня: тому, регулюючи довжину дня, можна змінювати час цвітіння. Найбільш сприятливі умови для формування квіток – температура 15-18° і короткий день – 12-13 год протягом 50 днів. Для різних видів можливі незначні коливання тривалості короткого дня (до 60 днів), при цьому рослини повинні бути не молодше одного року (у природних умовах, починаючи з лютого, збільшується інтенсивність довгого дня і цвітіння настає при довгому дні і температурі 20°). Регулюються довжина дня і температура лише з метою селекції.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© timsamoff

Розмноження

Эчеверии легко розмножуються листям, живцями, прикореневими розетками і насінням. Напівчагарники розмножують також верхівками пагонів. Живці висаджують в миски, горщики або безпосередньо в грунт стелажа або в посівні ящики. Перед посадкою живці (і листя) злегка підв'ялюють. Склад землі для живцювання: чистий пісок або компостна земля – 1 ч., у суміші з піском – 1 ч. Живці вкорінюються швидко. Живцюють навесні – у березні-травні, але можна черенковать протягом усього вегетаційного періоду. Укорінені живці висаджують поодинці в маленькі горщики (7 см). Для квіткового оформлення в перший же рік живцюють прикореневі маленькі розетки листя, так як після вкорінення їх можна застосувати для обсадження. При посіві насінням проростання відзначається протягом 12-14 днів, проте продукцію, прийнятну для практичного використання, можна підготувати протягом півроку (зазвичай рік), тому у виробничих умовах ехеверії розмножують вегетативно.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© Pterosaur Whisperer

Пересадка

Достатньо раз на два роки навесні; для пересадки беруть не дуже великий горщик і грунт для вирощування кактусів.

Можливі труднощі

Уражається борошнистим червецем і філоксерою.

Кам'яна квітка Эчеверии-

© plantmanbuckner

Дата публикации: 30.04.17